"Укроборонпром" подав позов про захист ділової репутації у зв’язку з публікацією про закупки БМП-1АК у виданні "Новое время"
"Укроборонпром" подав позов про захист ділової репутації у зв’язку з публікацією про закупки БМП-1АК у виданні "Новое время" ДК "Укроборонпром" подав позов про захист честі, гідності та ділової репутації у зв’язку з публікацією недостовірних даних про закупку БМП-1АК у рамках ВТС із Польщею у виданні "Новое время" у квітні 2018 року. Позов подано в Подільський районний суд Києва 13 червня. Відповідачами виступають автор публікації - журналіст Іван Верстюк  і ТОВ "Видавничий дім Медіа-ДК", яке видає журнал "Новое время". Концерн вимагає опублікувати спростування недостовірної інформації у згаданій публікації. Матеріальну компенсацію позов не передбачає. Публікація видання дискредитує ділову репутацію "Укроборонпрому" і його закордонних партнерів. Вона ставить під загрозу зриву як незавершений контракт на поставку БМП-1 для Збройних сил України, так і плановані закупки озброєння по імпорту в країнах ЄС. В "Укроборонпромі", як і раніше, відкриті до співпраці з пресою та підтримують принципи відповідальної, об’єктивної журналістики. Саме тому наша принципова позиція – відновити ділову репутацію Концерну і спростувати неправдиві та необґрунтовані звинувачення.
"Укроборонпром" передасть 30 підприємств Фонду держмайна
"Укроборонпром" передасть 30 підприємств Фонду держмайна Наглядова рада "Укроборонпрому" підтримала пропозицію керівництва Концерну передати деякі підприємства-учасники до сфери управління Фонду державного майна України (ФДМУ). Таке рішення було озвучено у ході зустрічі керівництва та Наглядової ради "Укроборонпрому" з представниками Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони (НАКО). Йдеться про близько 30 підприємств, які не мають активного виробничого циклу, не залучені до виробництва військової продукції та виконання стратегічних завдань у оборонній сфері. "На підставі проведеного аналізу діяльності учасників "Укроборонпрому" визначено групу підприємств, основне виробництво яких на сьогодні – це цивільна продукція. Вони належать до складу Концерну, однак не задіяні у виробництві ОВТ. Було б логічним передати такі підприємства в управління Фонду держмайна, який має більш ефективні механізми для їхнього фінансового оздоровлення, або ж для приватизації", - зазначив Генеральний директор "Укроборонпрому" Павло Букін. У свою чергу, Наглядова рада Концерну підтримала таку пропозицію та вважає, що вона є раціональною. На думку Голови Наглядової ради Михайла Згуровського, передача в управління ФДМУ окремих підприємств дозволить їм сконцентруватися на цивільному виробництві та бути ефективними за межами оборонно-промислового комплексу. Крім того, важливим кроком у реформуванні "Укроборонпрому" є структурна реорганізація управлінської ланки Концерну, яку мають завершити до 3 липня 2018 року, та корпоратизація його підприємств. Очікується, що входження інвестицій у підприємства збільшить їх виробничі потужності. Водночас, в "Укроборонпромі" наголошують на важливості локалізації виробництв на території України. Учасники наради також обговорили питання діяльності новостворених кластерів – груп підприємств, які близькі за своєю спеціалізацією. Наразі таких створено п’ять: авіаційний, бронетанковий, суднобудівний, радіолокаційний і кластер точного озброєння. У Концерні переконані, що кластери посилять координацію роботи окремих підприємств, дозволять більш ефективно використовувати їхні технологічні можливості та ресурси для виконання складних комплексних завдань з виробництва, модернізації та ремонту ОВТ.
Михайло Згуровський: Проведення міжнародного аудиту – важливий етап реформування "Укроборонпрому"
Михайло Згуровський: Проведення міжнародного аудиту – важливий етап реформування "Укроборонпрому" Проведення міжнародного аудиту ДК "Укроборонпром" допоможе Наглядовій раді виконати своє зобов’язання та підняти Концерн до світових стандартів управління. Про це заявив співголова Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони (НАКО) Володимир Огризко на спільній прес-конференції із головою Наглядової ради "Укроборонпрому" Михайлом Згуровським. Представник НАКО висловив переконання, що аудит поверне довіру суспільства, інвесторів та міжнародних партнерів до Концерну, а відтак стане важливим кроком у реформуванні Концерну. За словами Михайла Згуровського, на сьогодні розблоковано процес проведення міжнародного аудиту та формування відповідних тендерних процедур. Зазначимо, що НАКО надав рекомендації Наглядовій раді "Укроборонпрому" щодо аспектів, які необхідно включити до тендеру. Відповідні пропозиції переглянуті Наглядовою радою та тендерним комітетом Концерну. Тож тендерна документація містить три частини: стратегічний консалтинг, оцінка корпоративного управління, юридичний огляд, діагностика та  незалежний фінансовий аудит. Наразі відбуваються тендерні процедури з урахуванням цих змін. Дедлайн для подачі заявок продовжили з 18-го червня до 28-го вересня. Це дозволить залучити до тендера більшу кількість аудиторських компаній. Голова Наглядової ради "Укроборонпрому" відзначив наявні позитивні зрушення у процесі реформування. Так, створюються кластери, які об’єднають підприємства Концерну та дозволять  вирішувати складніші та комплексні питання.  Йдеться про авіаційний, бронетанковий, суднобудівний, радіолокаційний і кластер точного озброєння. Натомість у НАКО відзначають важливість що створення Наглядової ради "Укроборонпрому" - це ключовий крок на шляху до ефективного управління Концерном.
"Укроборонпром" реалізує політику з підвищення якості та стандартизації у сфері виробництва ОВТ
"Укроборонпром" реалізує політику з підвищення якості та стандартизації у сфері виробництва ОВТ Підвищення ефективності системи управління якістю, впровадження у виробництві нових стандартів, зокрема стандартів НАТО, вирішення системних проблемних питань забезпечення життєвого циклу озброєння і військової техніки, а також підвищення кваліфікації фахівців у сфері якості, стандартизації та метрології – є основними складовими політики Концерну у сфері виробництва ОВТ. Ці та інші питання оговорювали під час науково-практичного семінару, який відбувся на ДП "Завод ім. В.О. Малишева". У заході взяли участь представники Міноборони, Генерального штабу ЗСУ, Нацагентства з акредитації, науково-дослідних установ, Інституту метрології, громадських організацій та сорока підприємств, що входять до складу "Укроборонпрому". Так, учасники заходу вважають за необхідне спільно із відповідними структурними підрозділами Міноборони визначити та врегулювати першочергові проблемні питання зі стандартизації у сфері виробництва та ремонту ОВТ. Перш за все, йдеться про вдосконалення порядку пред’явлення та задоволення ймовірних претензій замовника озброєння та військової техніки, що відремонтовані підприємствами Концерну. Також потребує доопрацювання  механізм визначення гарантійних зобов’язань після ремонту ОВТ у відповідних договорах.  На думку учасників семінару, варто створити електронну інформаційну базу даних з питань якості, стандартизації та метрології у сфері виробництва ОВТ, відповідно до наявних можливостей підприємств Концерну. Вона має містити перелік стандартів, випробувального обладнання, лабораторій тощо, які є на підприємствах. Створення такої інформаційної бази дозволить поглибити внутрішню кооперацію та заощадити ресурси. На семінарі також розглядалось питання щодо оцінки відповідності продукції, виготовленої у рамках імпортозаміщення та стандартизація процедур імпортозаміщення. За підсумками семінару запропоновано продовжити практику проведення навчань фахівців підприємств-учасників Концерну з питань якості, стандартизації та інших напрямків, що стосуються виробництва  ОВТ та виконання ДОЗ.
Наша продукція
БТР-4МВ1 БТР-4МВ1 створений фахівцями "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова", що входить до складу "Укроборонпрому". Ця машина є модернізацією БТР-4, який активно використовується захисниками нашої країни у ході АТО. Завдяки змінам у фронтальній частині броньованої машини, а також її технологічному рішенню у відповідності до останніх тенденцій бронетехніки НАТО, вдалось досягти принципово нового рівня захисту БТР-4. При створенні БТР-4МВ1 розробники використали модульний підхід побудови бронезахисту активно використали рознесену броню. Такий модульний підхід дозволяє у польових умовах оперативно замінювати елементи верхнього шару броні. Завдяки цим заходам захист БТР-4МВ1 значно перевищує будь-який зразок БТР чи БМП, який зараз знаходиться на озброєнні українських захисників.    Технологічні рішення, які прийняли фахівці "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова" дозволили збільшити вагу БТР-4МВ1 лише до 24-25 т., що на 2-3 тони більше за звичайну версію БТР-4. Всі ходові властивості, які забезпечує колісна формула 8х8 у поєднанні із німецьким двигуном від Deutz та американською трансмісією Alisson, залишились без змін: максимальна швидкість – 110 км/год. Окрім того, БТР-4МВ1 зберіг можливість форсування водних перешкод уплав, зі швидкістю до 10 км/год. "БТР-4МВ1 – є машиною, яка забезпечує захист екіпажу на найвищому рівні, для цього класу бронетехніки. А завдяки модульному підходу у бронюванні і наявності багатоцільових відсіків, які дозоляють встановлювати додаткові паливні баки, поплавки або додаткову броню, ми тепер можемо за мінімальний час переоснастити БТР-4МВ1. Окрім того, використання бойових модулів також дозволяє проводити заміну озброєння бойової машини. Фактично зараз БТР-4МВ1 можливо за короткий час пристосувати до виконання будь-якої задачі, від дозорно-розвідувальної до машини-амфібії для морської піхоти. Це підхід, який використовується у найкращих зразках бронетехніки країн-членів НАТО, вже реалізовано у українському БТР-4", – заявив директор "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова" Олексій Бабіч.
БТР-4МВ1
Докладніше
3D-РАДАР 80К6Т КП "Науковий виробничий комплекс "Іскра", що входить до складу ДК "Укроборонпром", розробив новий 3D оглядовий локатор 80К6Т, в основу конструкції якого покладені твердотільні модулі.   Цей радар призначений для видачі цілевказівок засобам ППО та може працювати з всіма зенітно-ракетними комплексами, які стоять на озброєнні Збройних Сил України. Окрім того, потужні можливості радару дозволяють його використовувати, як інформаційну ланку у підрозділах Повітряних сил України.   Головною особливістю 80К6Т стала цифрова фазована активна решітка. Ця технологія дозволяє виявляти та супроводжувати цілі з надвисокою точністю. При цьому, завдяки тільки одній станції виконується одночасне вимірювання положення цілі одразу за трьома координатами: дальності, азимуту та висоти.       Можливості 80К6Т дозволяють виявляти повітряні об‘єкти на відстані до 500 км, на висотах до 40 км. Одночасно радар може відслідковувати до 500 цілей. При цьому ця радіолокаційна станція може працювати при значній протидії засобів радіоелектронної боротьби противника. Завдяки цьому оператори 80К6Т можуть без перешкод "бачити" повітряний простір, що є однією з головних умов ефективності протиповітряної оборони.   За одну хвилину радар робить до 12 обертів, що забезпечує оновлення данних про цілі кожні 5 секунд, а велика зона огляду по куту місця, до 70 градусів, дозволяють виявляти тактичні та оперативно-тактичні ракети. Окрім того, спеціальна система обробки сигналів, дає можливість виявляти малорозмірні та крилаті ракети, які йдуть на малих висотах з огинанням рельєфу.   При розробці 80К6Т фахівці КП "НВК "Іскра" приділили окрему увагу мобільності комплексу, який складається з двох малогабаритних транспортних одиниць: в одній з яких знаходяться оператори радіолокаційної станції та генератори автономного живлення, а в другій – вся апаратура радару. Завдяки такому рішенню 80К6Т можливо транспортувати за допомогою малотоннажних літаків.
3D-РАДАР 80К6Т
Докладніше
M4 – WAC-47 Автоматичний карабін M4 побудований за модульним принципом та дозволяє адаптувати його під різноманітні калібри. Основаною версією M4 – WAC-47 є варіант під калібр 7,62х39, який зараз активно використовуються у Збройних Силах України, але завдяки заміні модулів, що можливо здійснити навіть у польових умовах за 20 секунд, M4 – WAC-47 адаптується до 5.56х45 NАТО – який є основним патроном у країнах Альянсу для цього типу зброї. Саме завдяки M4 – WAC-47 можливо реалізувати "плавний" та більш економічно ефективний перехід до впровадження нового для української армії натівського калібру стрілецької зброї. Це дозволить ефективно використати запаси існуючих боєприпасів, уникнути проблем із розподілом та логістикою нових набоїв та мінімізувати ризики. Окрім того можлива адаптація до 5,45х39, який також використовується в українській армії, новітніх типів боєприпасів: .458 SOCOM, надпотужного та важкого набою з дозвуковою кулею, або 6.8 SPC II з високою кінетичною енергією та зупиняючими властивостями. Ще однією важливою перевагою модульної конструкції автоматичного карабіну M4 – WAC-47 є можливість використання різних за довжиною стволів у відповідності до потреб: 10.5”, 11.5”, 14.5”, 18” або 24”. Що дозволяє варіювати зброю у відповідності до індивідуальних завдань бійця. Наприклад, піхотний снайпер може використовувати довгий 24-дюймовий ствол, який забезпечує ведення ефективного прицільного вогню на 600 метрів, у той час, коли короткий у 10,5-дюймів ствол краще відповідає потребам індивідуальної компактної автоматичної вогнепальної зброї. У поєднанні із кріпленнями типу RIS, які призначені для швидкого встановлення коліматорних або оптичних прицілів, приладів нічного бачення або тепловізорів, підствольних гранатометів, систем лазерного покажчика цілі, не говорячи вже про тактичні рукоятки або ліхтарі, дозволяє реалізувати весь потенціал бійця на полі бою.
M4 – WAC-47
Докладніше