"Укроборонпром" ініціює зміни до Закону України "Про державне оборонне замовлення"
"Укроборонпром" ініціює зміни до Закону України "Про державне оборонне замовлення" Державний концерн «Укроборонпром» ініціює створення робочої групи із розробки нової редакції Закону України «Про Державне оборонне замовлення». Мета роботи групи – напрацювання якісних пропозицій, які дозволять підвищити обороноздатність України, вдосконалити планування і формування Державного оборонного замовлення, укладання державних контрактів та їх виконання. «Концерн «Укроборонпром», як ніхто інший, зацікавлений у тому, щоб Державне оборонне замовлення було ефективним інструментом, що повинен забезпечити розвиток української промисловості, стати локомотивом високотехнологічного сектору економіки. Для цього Державне оборонне замовлення має стати більш відкритим, з ефективними механізмами забезпечення конкурентної боротьби та рівними умовами для всіх виробників, як державної, так і приватної власності», - зазначив Генеральний директор ДК «Укроборонпром» Павло Букін. Серед головних завдань робочої групи – створення засад для більш прозорого, зрозумілого та комерційно обґрунтованого Державного оборонного замовлення. Крім того, нові принципи формування держзамовлення для силових структур мають переорієнтувати вітчизняний оборонно-промисловий комплекс з експорту на потреби українських силових відомств. Очікується, що перше засідання робочої групи відбудеться вже 1 червня 2018 року. До розробки пропозицій щодо вдосконалення державного оборонного замовлення керівництво Концерну запросило представників Ради національної безпеки, Міноборони, Національної гвардії, Служби безпеки, інших силових структур та правоохоронних органів. Крім того, запрошення долучитися до робочої групи отримали представники громадських організацій, зокрема й міжнародних.
Міжнародний аудит ДК "Укроборонпром": прозорий, за міжнародними стандартами та принципи управління OEСD
Міжнародний аудит ДК "Укроборонпром": прозорий, за міжнародними стандартами та принципи управління OEСD Тендерний комітет ДК "Укроборонпром", на якому були присутні керівництво Концерну, Голова Наглядової ради Концерну Михайло Згуровський, Генеральний Секретар НАКО Олена Трегуб, а також представники Посольства США в Україні, удосконалив механізм проведення міжнародного аудиту, який буде проведений в Концерні. Незалежний аудит буде проведено згідно міжнародних стандартів, включаючи публічну звітність та доступ аудиторів до всієї необхідної інформації. Завдяки внесеним змінам у тендерну документацію було вдосконалено кваліфікаційні вимоги до потенційних учасників закупівлі. Закріплено те, що результати надання послуг будуть викладені у публічний доступ. При цьому, публічній звітності підлягатиме і впровадження заходів з боку Наглядової ради, українських і міжнародних партнерів. Також, для забезпечення ефективності проведення аудиту, було врегульоване питання доступу аудиторів до усієї необхідної інформації. За результатом аудиту управління підприємствами ДК "Укроборонпром" буде реформовано за принципами, які були розроблені міжнародною Організацією економічного співробітництва та розвитку - OECD. Принципи управління державними підприємствами, які розроблені OECD, передбачають забезпечення ефективного правового регулювання діяльності державних підприємств, прозорість діяльності, чіткий розподіл обов‘язків між керівництвом та наглядовими радами, а також структуризацію взаємодії держпідприємств з органами влади та приватними компаніями.  Завдяки цим змінам стратегію корпоративної та виробничої реструктуризації "Укроборонпрому" буде приведено до міжнародних стандартів управління. Окрім того, завдяки аудиту очікується отримати реструктуризовані активи, які будуть сформовані в декілька акціонерних холдингових компаній, кожна з яких спеціалізуватиметься на певному секторі оборонної промисловості та матиме можливість виходу на ринки капіталу. Наразі, через внесення відповідних змін до тендерної документації, завершення першого етапу торгів очікується у червні 2018 року. 
"Лібералізація імпорту озброєння потрібна, але необхідно мати незалежну організацію" – Ентоні Тетер
"Лібералізація імпорту озброєння потрібна, але необхідно мати незалежну організацію" – Ентоні Тетер "Закупівля продукції іноземного виробництва в Україні дійсно представляє собою певну проблему. Така сама проблема існує і в США. Наше міністерство оборони має багато обмежень, таких як "купуй американське", "купуй високоякісне" і таке інше. Про це Член Наглядової ради ДК "Укроборонпром" Ентоні Тетер наголосив в інтерв'ю Defense Express.  Він зауважив, що лібералізація у цій сфері передбачає надання Міністерству оборони права самостійно закуповувати потрібне озброєння безпосередньо у іноземних виробників. "США також мають певні побоювання, пов’язані із закупівлями в іноземних компаній. Якщо США стануть надто залежними від іноземної продукції та критичних технологій, існує ризик того, що держава, де розташована компанія, може у будь-яку мить припинити ці поставки. В деяких конкретних випадках таке відбувається в США", - зазначив пан Тетер. На його думку, лібералізація у сфері закупівлі іноземних озброєнь потрібна. "Але необхідно мати незалежну організацію. Як у випадку з "Укроборонпромом", щоб не було ситуацій, коли поставка чогось дійсно важливого починає залежати від того, кому ви не довіряєте", - підкреслив Ентоні Тетер. Водночас, коментуючи питання щодо корпоратизації ДК "Укроборонпром," Ентоні Тетер відзначив, що в структурі Концерну є підприємства, розвиток яких вимагає впровадження сучасних корпоративних форм управління. На його думку, це дозволить їм "більш ефективно розвиватися та знаходити нові ринки збуту". Нагадаємо, що ДК "Укроборонпром" проводить кластеризацію підприємств. Головна мета створення кластерів в оборонно-промисловому комплексі - об’єднати профільні підприємства, забезпечити замкнутий цикл виробництва, вести розробки нової техніки та виготовляти новітню продукцію. Створення кластерів, як заявив Ентоні Тетер, дозволить створити структури, які будуть "більш потужними та більш стабільними у фінансовому відношенні".
Пожежний танк ГПМ-72 від "ЛБТЗ" потрапить до війська
Пожежний танк ГПМ-72 від "ЛБТЗ" потрапить до війська Пожежний танк ГПМ-72 від ДП "Львівський бронетанковий завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром", допущений до експлуатації в Збройних Силах України. Це рішення прийнято Міноборони після успішного завершення визначальних відомчих випробувань. Рішення щодо допущення до експлуатації означає, що тепер ГПМ-72, у випадку відповідного замовлення з боку Міноборони, потрапить до війська. Завдяки цьому, українські бійці отримають найпередовіші в Україні пожежні танки. Пожежний танк ГПМ-72 був створений за власною ініціативою та власним коштом "Львівського бронетанкового заводу". Він призначений для проведення аварійно-рятувальних робіт на складах, арсеналах, базах зберігання вибухонебезпечних виробів. ГПМ-72 оснащений пожежною цистерною, місткість якої складає 20 т, сучасним пожежним насосом і лафетом, за допомогою яких можливо гасити пожежу на відстані до 100 метрів. Машина має підвищену прохідність та захист екіпажу від ураження різними типами боєприпасів та вогню. Для цього рятувальники захищені 30-мм бронею, у кабіні встановлена фільтровентиляційна установка, також реалізовано облив кабіни корпусу для зниження її температури. ГПМ-72 вже використовувався під час пожежі на складі боєприпасів під Вінницею у вересні 2017 року, де довів свою високу ефективність. Наразі ДП "Львівський бронетанковий завод" чекає замовлень для розгортання серійного виробництва ГПМ-72, що дозволить надійно захистити та полегшити роботу українським вогнеборцям, а також завантажити виробничі потужності підприємства.   
Наша продукція
БТР-4МВ1 БТР-4МВ1 створений фахівцями "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова", що входить до складу "Укроборонпрому". Ця машина є модернізацією БТР-4, який активно використовується захисниками нашої країни у ході АТО. Завдяки змінам у фронтальній частині броньованої машини, а також її технологічному рішенню у відповідності до останніх тенденцій бронетехніки НАТО, вдалось досягти принципово нового рівня захисту БТР-4. При створенні БТР-4МВ1 розробники використали модульний підхід побудови бронезахисту активно використали рознесену броню. Такий модульний підхід дозволяє у польових умовах оперативно замінювати елементи верхнього шару броні. Завдяки цим заходам захист БТР-4МВ1 значно перевищує будь-який зразок БТР чи БМП, який зараз знаходиться на озброєнні українських захисників.    Технологічні рішення, які прийняли фахівці "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова" дозволили збільшити вагу БТР-4МВ1 лише до 24-25 т., що на 2-3 тони більше за звичайну версію БТР-4. Всі ходові властивості, які забезпечує колісна формула 8х8 у поєднанні із німецьким двигуном від Deutz та американською трансмісією Alisson, залишились без змін: максимальна швидкість – 110 км/год. Окрім того, БТР-4МВ1 зберіг можливість форсування водних перешкод уплав, зі швидкістю до 10 км/год. "БТР-4МВ1 – є машиною, яка забезпечує захист екіпажу на найвищому рівні, для цього класу бронетехніки. А завдяки модульному підходу у бронюванні і наявності багатоцільових відсіків, які дозоляють встановлювати додаткові паливні баки, поплавки або додаткову броню, ми тепер можемо за мінімальний час переоснастити БТР-4МВ1. Окрім того, використання бойових модулів також дозволяє проводити заміну озброєння бойової машини. Фактично зараз БТР-4МВ1 можливо за короткий час пристосувати до виконання будь-якої задачі, від дозорно-розвідувальної до машини-амфібії для морської піхоти. Це підхід, який використовується у найкращих зразках бронетехніки країн-членів НАТО, вже реалізовано у українському БТР-4", – заявив директор "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова" Олексій Бабіч.
БТР-4МВ1
Докладніше
3D-РАДАР 80К6Т КП "Науковий виробничий комплекс "Іскра", що входить до складу ДК "Укроборонпром", розробив новий 3D оглядовий локатор 80К6Т, в основу конструкції якого покладені твердотільні модулі.   Цей радар призначений для видачі цілевказівок засобам ППО та може працювати з всіма зенітно-ракетними комплексами, які стоять на озброєнні Збройних Сил України. Окрім того, потужні можливості радару дозволяють його використовувати, як інформаційну ланку у підрозділах Повітряних сил України.   Головною особливістю 80К6Т стала цифрова фазована активна решітка. Ця технологія дозволяє виявляти та супроводжувати цілі з надвисокою точністю. При цьому, завдяки тільки одній станції виконується одночасне вимірювання положення цілі одразу за трьома координатами: дальності, азимуту та висоти.       Можливості 80К6Т дозволяють виявляти повітряні об‘єкти на відстані до 500 км, на висотах до 40 км. Одночасно радар може відслідковувати до 500 цілей. При цьому ця радіолокаційна станція може працювати при значній протидії засобів радіоелектронної боротьби противника. Завдяки цьому оператори 80К6Т можуть без перешкод "бачити" повітряний простір, що є однією з головних умов ефективності протиповітряної оборони.   За одну хвилину радар робить до 12 обертів, що забезпечує оновлення данних про цілі кожні 5 секунд, а велика зона огляду по куту місця, до 70 градусів, дозволяють виявляти тактичні та оперативно-тактичні ракети. Окрім того, спеціальна система обробки сигналів, дає можливість виявляти малорозмірні та крилаті ракети, які йдуть на малих висотах з огинанням рельєфу.   При розробці 80К6Т фахівці КП "НВК "Іскра" приділили окрему увагу мобільності комплексу, який складається з двох малогабаритних транспортних одиниць: в одній з яких знаходяться оператори радіолокаційної станції та генератори автономного живлення, а в другій – вся апаратура радару. Завдяки такому рішенню 80К6Т можливо транспортувати за допомогою малотоннажних літаків.
3D-РАДАР 80К6Т
Докладніше
M4 – WAC-47 Автоматичний карабін M4 побудований за модульним принципом та дозволяє адаптувати його під різноманітні калібри. Основаною версією M4 – WAC-47 є варіант під калібр 7,62х39, який зараз активно використовуються у Збройних Силах України, але завдяки заміні модулів, що можливо здійснити навіть у польових умовах за 20 секунд, M4 – WAC-47 адаптується до 5.56х45 NАТО – який є основним патроном у країнах Альянсу для цього типу зброї. Саме завдяки M4 – WAC-47 можливо реалізувати "плавний" та більш економічно ефективний перехід до впровадження нового для української армії натівського калібру стрілецької зброї. Це дозволить ефективно використати запаси існуючих боєприпасів, уникнути проблем із розподілом та логістикою нових набоїв та мінімізувати ризики. Окрім того можлива адаптація до 5,45х39, який також використовується в українській армії, новітніх типів боєприпасів: .458 SOCOM, надпотужного та важкого набою з дозвуковою кулею, або 6.8 SPC II з високою кінетичною енергією та зупиняючими властивостями. Ще однією важливою перевагою модульної конструкції автоматичного карабіну M4 – WAC-47 є можливість використання різних за довжиною стволів у відповідності до потреб: 10.5”, 11.5”, 14.5”, 18” або 24”. Що дозволяє варіювати зброю у відповідності до індивідуальних завдань бійця. Наприклад, піхотний снайпер може використовувати довгий 24-дюймовий ствол, який забезпечує ведення ефективного прицільного вогню на 600 метрів, у той час, коли короткий у 10,5-дюймів ствол краще відповідає потребам індивідуальної компактної автоматичної вогнепальної зброї. У поєднанні із кріпленнями типу RIS, які призначені для швидкого встановлення коліматорних або оптичних прицілів, приладів нічного бачення або тепловізорів, підствольних гранатометів, систем лазерного покажчика цілі, не говорячи вже про тактичні рукоятки або ліхтарі, дозволяє реалізувати весь потенціал бійця на полі бою.
M4 – WAC-47
Докладніше