"Укроборонпром" перейшов до практичної реалізації двох перспективних проектів ВТС із Казахстаном
"Укроборонпром" перейшов до практичної реалізації двох перспективних проектів ВТС із Казахстаном У рамках міжнародної виставки озброєнь «КАDEX-2018», яка триває в м. Астана (Республіка Казахстан) відбулася зустріч першого заступника ДК «Укроборонпром» Сергія Омельченка з Міністром оборони Республіки Казахстан Сакеном Жасузаковим. Обговорювалися питання розвитку двостороннього ВТС щодо бронетехніки, авіації, високоточних озброєнь, кораблебудування. Сторони визначили два пріоритетні напрямки співпраці. Міністр оборони Республіки Казахстан озвучив відповідні доручення про більш глибоке опрацювання озвучених напрямків. Сергій Омельченко зазначив, що для України є цікавим спільне виробництво певних видів техніки. «Казахстан – промислова країна, що динамічно розвивається. Технічні можливості, які є в Казахстані, і українські технологічні знання і напрацювання дозволяють створювати ефективні, сучасні виробничі проекти, як на території РК, так і на території України», - підкреслив він. «Казахстан був і є для України стратегічним партнером в галузі ВТС. За результатами зустрічі з Міністром оборони Казахстану маємо серйозні розробки. Ми перейшли до практичної реалізації двох перспективних проектів. Конкретизувати цю інформацію наразі зарано, але вважаю, що ближчим часом і Казахстан, і Україна відчують в цій сфері серйозну комунікацію», - підкреслив Омельченко. Довідково: KADEX-2018 - одна з найбільших міжнародних виставок озброєнь в регіоні. Форум триватиме з 23 по 26 травня 2018 року. Планується, що виставку відвідають офіційні делегації 48 країн. Свої експозиції на виставці представляють 318 компаній з 28 країн світу.
"Укроборонпром" представив на KADEX-2018 проект модернізації корабля типу "Барс"
"Укроборонпром" представив на KADEX-2018 проект модернізації корабля типу "Барс" У рамках міжнародної виставки КАDEX-2018, що відбувається в Астані (Казахстан), на стенді ДК "Укроборонпром" представникам Міноборони Республіки Казахстан презентовано проект модернізації  корабля "Барс". Також представлено інші напрацювання українського кораблебудування. Впродовж кількох років підприємства, що входять до складу Концерну, забезпечили будівництво чотирьох кораблів проекту 250 "Барс" для ВМС МО Казахстан. Для зазначеного проекту розроблена, виготовлена та поставлена замовнику система керування зброєю "Каскад" із 2-х координатною РЛС "Дельта" – виробництва НДІ "Квант-Радіолокація", оптико-електронна система контролю за використанням озброєння та спостереження – "Sens-2" – виробництва НДІ "Квант", система корабельного ракетного комплексу "Бар’єр" з відстанню ураження до 5 км, та ЗРК "Арбалет" - розроблено та виготовлено ДК КБ "Луч". Корабельна артилерійська установка АК-306 – виготовлена ВАТ "Кузня на Рибальському". Документацію на дообладнання кораблів розробили у ДПЦК, м. Миколаїв. Вищезазначене обладнання поставлено на 4 кораблі, загальна вартість - понад $25 млн.
"Укроборонпром" представляє розробки вітчизняного ОПК на "KADEX-2018"
"Укроборонпром" представляє розробки вітчизняного ОПК на "KADEX-2018" Державний концерн «Укроборонпром» представляє найкращі сучасні розробки підприємств оборонно-промислового комплексу України на V Міжнародній виставці озброєння та військово-технічного майна «KADEX-2018», яка розпочала свою роботу сьогодні, 23 травня, у столиці Казахстану – Астані.   Свою продукцію та послуги на виставці представляють ДК «Укрспецекспорт», ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування», ДП «Луцький ремонтний завод «МОТОР», ДП «Завод 410 цивільної авіації», ДП «Машинобудівна фірма «Артем», ДП «Антонов», ДП «Конотопський авіаремонтний завод «Авіакон», ДП «Одеський авіаційний завод» та приватні українські виробники військової техніки: ПрАТ «АвтоКрАЗ» і ТОВ НВП «Аеротехніка-МЛТ».   На українському стенді встановлено макети гусеничної пожежної машини «ГПМ-72», бронетранспортера «БТР-3Е1» з бойовим модулем «Штурм», ракетного артилерійського корабля «Каракал», корвета «Гайдук-К», десантно-штурмового катера «Кентавр» та бронекатера «Гюрза-М».   Крім того, у Астані українські компанії презентують перспективні проекти катерів та кораблів для потреб ВМС Казахстану, будівництво яких можливе на виробничих потужностях АТ «Уральський завод «Зеніт».   До уваги гостей та відвідувачів виставки також представлено розробки ДП «Антонов»: макети транспортного літака Ан-178 та пасажирського - Ан-148.   Протягом чотирьох днів українські делегати проведуть низку важливих зустрічей з керівництвом Міноборони і Збройних сил Республіки Казахстан та інших країн щодо перспектив співпраці у віськово-технічній сфері.   Як відомо, оборонна виставка «KADEX»проходить раз у два роки, починаючи з 2010-го. На ній передові виробники європейських та азійських країн презентують свої напрацювання у авіатехніці, космічних та IT-технологіях, системах та засобах протиповітряної оборони, бронетехніці тощо.
Засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО – співпрацю з Альянсом буде посилено
Засідання Спільної робочої групи Україна-НАТО – співпрацю з Альянсом буде посилено Спільна робоча група Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва сьогодні, 23 травня, провела 26-те засідання, яке пройшло в Національному університеті "Одеська морська академія".   Під час заходу було обговорено низку питань, зокрема щодо політики оборонно-технічного співробітництва, а також реформування оборонно-промислового комплексу України.   "Спільна робота "Укроборонпрому" з  НАТО є одним з ключових завдань забезпечення обороноздатності України. Це глобальна задача, яка складається з окремих етапів, виконання яких дозволяє Україні в потрібний момент вже бути технічно готовою до вступу до Альянсу, щоб нам залишалося тільки юридично все оформити. Сьогодні до Дорожньої карти Україна-НАТО з оборонно-технічного співробітництва були внесені зміни, які значно розширюють нашу спільну роботу. Вони направлені, в тому числі, на реформування Концерну, реалізації ключових програм, зокрема тих, які проходять у рамках Промислово-дорадчої групи НАТО (NIAG)", - повідомив Генеральний директор Концерну Павло Букін.   Нагадаємо, що зараз підприємства-учасники "Укроборонпрому" активно переводять виробничі потужності на натівські стандарти. Така співпраця є однією з головних умов розвитку вітчизняного оборонно-промислового комплексу.   На сьогодні велика кількість підприємств "Укроборонпрому" також наполегливо працює у напрямку сертифікації підприємств за стандартом AQAP (Allied Quality Assurance Publications) 2000 серії. Розвивається і пряма участь підприємств "Укроборонпрому" у програмах НАТО, починаючи від досліджень у рамках NIAG та приєднання до бази постачальників NSPA, до отримання сертифікатів НАТО з модернізації бойових літаків та гелікоптерів.
Наша продукція
БТР-4МВ1 БТР-4МВ1 створений фахівцями "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова", що входить до складу "Укроборонпрому". Ця машина є модернізацією БТР-4, який активно використовується захисниками нашої країни у ході АТО. Завдяки змінам у фронтальній частині броньованої машини, а також її технологічному рішенню у відповідності до останніх тенденцій бронетехніки НАТО, вдалось досягти принципово нового рівня захисту БТР-4. При створенні БТР-4МВ1 розробники використали модульний підхід побудови бронезахисту активно використали рознесену броню. Такий модульний підхід дозволяє у польових умовах оперативно замінювати елементи верхнього шару броні. Завдяки цим заходам захист БТР-4МВ1 значно перевищує будь-який зразок БТР чи БМП, який зараз знаходиться на озброєнні українських захисників.    Технологічні рішення, які прийняли фахівці "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова" дозволили збільшити вагу БТР-4МВ1 лише до 24-25 т., що на 2-3 тони більше за звичайну версію БТР-4. Всі ходові властивості, які забезпечує колісна формула 8х8 у поєднанні із німецьким двигуном від Deutz та американською трансмісією Alisson, залишились без змін: максимальна швидкість – 110 км/год. Окрім того, БТР-4МВ1 зберіг можливість форсування водних перешкод уплав, зі швидкістю до 10 км/год. "БТР-4МВ1 – є машиною, яка забезпечує захист екіпажу на найвищому рівні, для цього класу бронетехніки. А завдяки модульному підходу у бронюванні і наявності багатоцільових відсіків, які дозоляють встановлювати додаткові паливні баки, поплавки або додаткову броню, ми тепер можемо за мінімальний час переоснастити БТР-4МВ1. Окрім того, використання бойових модулів також дозволяє проводити заміну озброєння бойової машини. Фактично зараз БТР-4МВ1 можливо за короткий час пристосувати до виконання будь-якої задачі, від дозорно-розвідувальної до машини-амфібії для морської піхоти. Це підхід, який використовується у найкращих зразках бронетехніки країн-членів НАТО, вже реалізовано у українському БТР-4", – заявив директор "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова" Олексій Бабіч.
БТР-4МВ1
Докладніше
3D-РАДАР 80К6Т КП "Науковий виробничий комплекс "Іскра", що входить до складу ДК "Укроборонпром", розробив новий 3D оглядовий локатор 80К6Т, в основу конструкції якого покладені твердотільні модулі.   Цей радар призначений для видачі цілевказівок засобам ППО та може працювати з всіма зенітно-ракетними комплексами, які стоять на озброєнні Збройних Сил України. Окрім того, потужні можливості радару дозволяють його використовувати, як інформаційну ланку у підрозділах Повітряних сил України.   Головною особливістю 80К6Т стала цифрова фазована активна решітка. Ця технологія дозволяє виявляти та супроводжувати цілі з надвисокою точністю. При цьому, завдяки тільки одній станції виконується одночасне вимірювання положення цілі одразу за трьома координатами: дальності, азимуту та висоти.       Можливості 80К6Т дозволяють виявляти повітряні об‘єкти на відстані до 500 км, на висотах до 40 км. Одночасно радар може відслідковувати до 500 цілей. При цьому ця радіолокаційна станція може працювати при значній протидії засобів радіоелектронної боротьби противника. Завдяки цьому оператори 80К6Т можуть без перешкод "бачити" повітряний простір, що є однією з головних умов ефективності протиповітряної оборони.   За одну хвилину радар робить до 12 обертів, що забезпечує оновлення данних про цілі кожні 5 секунд, а велика зона огляду по куту місця, до 70 градусів, дозволяють виявляти тактичні та оперативно-тактичні ракети. Окрім того, спеціальна система обробки сигналів, дає можливість виявляти малорозмірні та крилаті ракети, які йдуть на малих висотах з огинанням рельєфу.   При розробці 80К6Т фахівці КП "НВК "Іскра" приділили окрему увагу мобільності комплексу, який складається з двох малогабаритних транспортних одиниць: в одній з яких знаходяться оператори радіолокаційної станції та генератори автономного живлення, а в другій – вся апаратура радару. Завдяки такому рішенню 80К6Т можливо транспортувати за допомогою малотоннажних літаків.
3D-РАДАР 80К6Т
Докладніше
M4 – WAC-47 Автоматичний карабін M4 побудований за модульним принципом та дозволяє адаптувати його під різноманітні калібри. Основаною версією M4 – WAC-47 є варіант під калібр 7,62х39, який зараз активно використовуються у Збройних Силах України, але завдяки заміні модулів, що можливо здійснити навіть у польових умовах за 20 секунд, M4 – WAC-47 адаптується до 5.56х45 NАТО – який є основним патроном у країнах Альянсу для цього типу зброї. Саме завдяки M4 – WAC-47 можливо реалізувати "плавний" та більш економічно ефективний перехід до впровадження нового для української армії натівського калібру стрілецької зброї. Це дозволить ефективно використати запаси існуючих боєприпасів, уникнути проблем із розподілом та логістикою нових набоїв та мінімізувати ризики. Окрім того можлива адаптація до 5,45х39, який також використовується в українській армії, новітніх типів боєприпасів: .458 SOCOM, надпотужного та важкого набою з дозвуковою кулею, або 6.8 SPC II з високою кінетичною енергією та зупиняючими властивостями. Ще однією важливою перевагою модульної конструкції автоматичного карабіну M4 – WAC-47 є можливість використання різних за довжиною стволів у відповідності до потреб: 10.5”, 11.5”, 14.5”, 18” або 24”. Що дозволяє варіювати зброю у відповідності до індивідуальних завдань бійця. Наприклад, піхотний снайпер може використовувати довгий 24-дюймовий ствол, який забезпечує ведення ефективного прицільного вогню на 600 метрів, у той час, коли короткий у 10,5-дюймів ствол краще відповідає потребам індивідуальної компактної автоматичної вогнепальної зброї. У поєднанні із кріпленнями типу RIS, які призначені для швидкого встановлення коліматорних або оптичних прицілів, приладів нічного бачення або тепловізорів, підствольних гранатометів, систем лазерного покажчика цілі, не говорячи вже про тактичні рукоятки або ліхтарі, дозволяє реалізувати весь потенціал бійця на полі бою.
M4 – WAC-47
Докладніше