"МИКОЛАЇВСЬКИЙ БРОНЕТАНКОВИЙ ЗАВОД" ПІДГОТУВАВ ПАРТІЮ МОДЕРНІЗОВАНИХ БРДМ-2  ДЛЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ – ФОТОРЕПОРТАЖ
"МИКОЛАЇВСЬКИЙ БРОНЕТАНКОВИЙ ЗАВОД" ПІДГОТУВАВ ПАРТІЮ МОДЕРНІЗОВАНИХ БРДМ-2 ДЛЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ – ФОТОРЕПОРТАЖ ДП "Миколаївський бронетанковий завод", що входить до складу ДК "Укроборонпром", відновив та модернізував чергову партію з декількох десятків модернізованих БРДМ-2 для Збройних Сил України. Відновлені бронемашини отримали сучасні цифрові радіостанції виробництва однієї з країн НАТО, а також інше нове оснащення. Окрім того, модернізована БРДМ-2 має більш енергономічне розташування люків для десантування екіпажу, що спрощує експлуатацію техніки. Все це дозволяє українським військовим ефективніше застосовувати цю машину. Під час робіт, фахівці заводу проводять цілий комплекс заходів із відновлення бронемашин, під час яких замінюються всі вузли та агрегати, які не відповідають визначеним технічним характеристикам, а також встановлюється нове обладнання. Після цього машини проходять всебічну перевірку всіх систем під час декількох етапів випробувань у присутності самих військових. БРДМ-2 (броньована розвідувально-дозорна машина) знаходяться на озброєнні Збройних Сил України та призначені для ведення розвідки, супроводження конвоїв, а також слугують для розміщення спеціального озброєння. Ці машини мають підвищену прохідність, можуть плавати, а також оснащені 14,5-мм та 7,62 кулеметами.  ДП "Миколаївський бронетанковий завод"  також на постійній основі проводить планові ремонти та модернізацію іншої броньованої техніки для Збройних Сил України: БТР-70 з оснащенням дизельними двигунами та БТР-80. Окрім того, підприємство розробило ряд модифікацій бронемашин, наприклад, командну-штабну машину БТР-70Ді-02 "Світязь", яка була створена у рамках побудови Єдиної автоматизованої системи управління Збройними Силами України та знаходиться на озброєнні української армії. БТР-70Ді-02 "Світязь" обладнаний сучасними цифровими засобами зв‘язку та обробки інформації, забезпечуючи ефективне управління військами навіть в умовах потужної радіоелектронної протидії противника. На даний час веде власну розробку нової броньованої розвідувально-дозорної машини. Варто зазначити, що тільки за перше півріччя 2017 року ДП "Миколаївський бронетанковий завод" підготував для українських захисників вже більше пів сотні відновлених, відремонтованих та модернізованих бойових машин.
Проектна кооперація та ідеї спільних підприємств – результати роботи делегації "Укроборонпрому" на DSEI 2017.
Проектна кооперація та ідеї спільних підприємств – результати роботи делегації "Укроборонпрому" на DSEI 2017. Делегація Державного концерну "Укроборонпром",  перебуваючи з візитом в Лондоні за запрошенням Посольства Великої Британії в Україні, провела низку переговорів з британськими та іншими міжнародними компаніями в сфері ОПК, а також здійснила зустрічі з військовими відомствами Об'єднаного королівства. Таку роботу провели фахівці Концерну, представивши українську оборонну промисловість на міжнародній виставці DSEI 2017. "Делегація "Укроборонпрому" зустрілась за столом переговорів зі світовими лідерами ОПК. Тематика питань, запропонованих проектів та презентації можливостей Концерну, охопили всі кластери Концерну. Найбільше уваги приділили бронетанковому напрямку, ракетно-артилерійському озброєнню, авіації та корабельним системам. Сторони також обговорили стан та перспективи вже діючих проектів, більшість яких працює вже з літа", – прокоментував діяльність делегації на DSEI 2017 Заступник генерального директора з розвитку "Укроборонпрому" Артур Херувімов. Він додав, що іноземні компанії були приголомшені можливостями Концерну та визнали той успіх, якого досягла Україна за 3 роки ведення війни.   Протягом роботи на виставці делегація Концерну обговорила можливості кооперації з Lockheed Martin Corporation та домовилась продовжити переговори в рамках AUSA 2017. Фахівці одного з найбільших машинобудівних холдингів Європи – компанії Leonardo, що працює в сферах оборони, авіації та енергетики – прийняли запрошення відвідати Київ та ознайомитись наочно з можливостями "Укроборонпрому". Зустріч з Rolls-Royce дала змогу обговорити можливості щодо комплектації АНів потужними двигунами, а BAE Systems продемонструвала новітні шоломи для пілотів бойової авіації. Авіаційний напрямок став й темою переговорів з Rockwell Collins, що пропонують свої технології задля заміни російської авіоніки. До складу делегації увійшли фахівці  наступних підприємств-учасників Концерну: ДП ДГЗІФ "Укрінмаш", ДП ДГЗП "Спецтехноекспорт", ДП "Харківське конструкторське бюро ім. О.О. Морозова", ДП "Антонов", ДП "НВК "Іскра" та ДП "Дослідно-проектний центр кораблебудування". Нагадаємо, що раніше делегація "Укроборонпрому відвідала UK Defence Solution Centre та, за результатами переговорів з британськими фахівцями, визначила напрямки майбутньої співпраці. Особливу увагу там приділили галузі радіо-електронної боротьби та обговорили можливості виробництва такої техніки.  DSEI - це провідна світова оборонна виставка, що проводиться кожні 2 роки та об'єднує глобальний сектор оборони та безпеки для інновацій та обміну знаннями.Цього року на виставці представлено понад 1600 експонентів з 54 країн світу.
Укроборонпром визначив напрямки співпраці з UK Defence Solution Centre
Укроборонпром визначив напрямки співпраці з UK Defence Solution Centre Делегація Державного концерну "Укроборонпром," на чолі з Генеральним директором Романом Романовим, відвідала UK Defence Solution Centre та, за результатами переговорів з британськими фахівцями, визначила напрямки майбутньої співпраці. Особливу увагу приділили галузі радіо-електронної боротьби та обговорили можливості виробництва такої техніки. Зустріч відбулась в рамках участі української делегації в роботі  оборонної виставки DSEI 2017, що триватиме з 12 по 15 вересня в столиці Об'єднаного Королівства. "Відвідувана нами організація є одним з партнерів програми "Defence Growth Partnership ", що поєднує Уряд, індустрію, наукові інституції британської оборонної індустрії та співпрацює з компаніями на світовій арені. Маючи позитивний досвід співпраці як з підприємствами Великої Британії, так і з іншими підприємствами країн-членів НАТО, ми прагнемо залучення українського ОПК та його інтеграції в міжнародні проекти", - повідомив Заступник генерального директора з розвитку ДК "Укроборонпром" Артур Херувімов. UKDSC займається аналізом зовнішніх ринків і визначенням потенційних напрямків співпраці, а його мета - розвиток компетенцій країни пошуком нових моделей фінансування інноваційних проектів. Важливо відзначити, що всі співробітники цієї організації є чинними співробітниками найбільших світових оборонних корпорацій, серед яких Lockheed Martin Corporation, BAE Systems, тощо. Їхні унікальні ціннісні пропозиції передбачають партнерство задля взаємного посилення обороноздатності та розвитку оборонно-промислового комплексу країн-партнерів, а також зростання показників продуктивності економічних систем. Нагадаємо, що український оборонно-промисловий комплекс взяв участь в розробці сучасного танку задля модернізації військової техніки Польщі. Новітній танк PT-17, що є результатом глибокої модернізації танку Т-72 силами українських та польських фахівців, представили на міжнародній виставці оборонної промисловості MSPO-2017 минулого тижня. Цей продукт є доказом нового рівня українського оборонної промисловості та його відповідності міжнародним стандартам.
Танк PT-17 для Польщі за стандартом НАТО – роль для України та новий рівень української "оборонки"
Танк PT-17 для Польщі за стандартом НАТО – роль для України та новий рівень української "оборонки" ДК "Укроборонпром" та польська компанія Zaklady Mechaniczne "Bumar – Labedy" S.A. представили на міжнародній виставці MSPO-2017 основний бойовий танк PT-17, який є глибокою модернізацією Т-72 за передовими стандартами НАТО. Цей танк був створений у тісний взаємовигідній співпраці між оборонними комплексами Польщі та України для демонстрації його можливостей перед потенційним замовником - Міністерством оборони Польщі. В цей же час, досвід, який отримали українські зброярі під час створення цієї машини, дозволяє говорити про повну готовність "Укроборонпорму" до модернізації, у відповідності до стандартів НАТО, танків Збройних Сил України. Прес-служба ДК "Укроборонпром" підготувала спеціальний матеріал, в якому розкрила подробиці створення PT-17, як зразка міжнародного співробітництва, а також його ролі у озброєнні українського війська у відповідності до стандартів НАТО. PT-17 – як доказ міжнародної співпраці Міністерство оборони Польщі, як і оборонні відомства будь-якої країни світу, постійно шукає шляхи підвищення бойових можливостей власної військової техніки. Для модернізації Т-72, які знаходяться на озброєнні Сухопутних Сил Польщі, польська компанія "Bumar - Labedy" S.A. запропонувала "Укроборонпрому" провести спільні роботи з модернізації танку та об‘єднати найкращі розробки обох оборонних комплексів. А організацію сумісних робіт провели фахівці ДГЗІФ "Укрінмаш", що входить до складу ДК "Укроборонпром". "Bumar - Labedy" S.A. є найбільшим виробником танків у Польщі, якій на постійній основі співпрацює з оборонними компаніями країн НАТО. Але для реалізації проекту PT-17 була обрана кооперація саме з Україною. Саме тому сумісний проект польської компанії з "Укроборонпромом" по створенню PT-17, як і транспортний літак Ан-132, є красномовним свідченням того, що українська оборонна промисловість є надійним та ефективним партнером, відкритим до взаємовигідної кооперації. "Це доказ нового рівня українського оборонної промисловості, який став можливим завдяки розірваним у 2014 році ланцюгам, які зв‘язували українську оборонну промисловість з Росією. Це доказ того, що "Укроборонпром" інтегровано в міжнародну спільноту, це доказ довіри до української інженерної думки та її професіоналізму, того, що не тільки Україна відкрита для країн НАТО, але і самі члени Альянсу відкриті для України", - прокоментував подію Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Роман Романов.        PT-17 – роль для України PT-17, окрім прямої демонстрації того, що Україна вже на постійній основі бере участь в таких масштабних та технологічно-складних проектах, як створення нових високотехнологічних машин, доводить, що "Укроборонпром" готовий до модернізації озброєння Збройних Сил України у відповідності до стандартів НАТО. Підприємства "Укроборонпрому", як тільки-но надійде відповідне замовлення від Міністерства оборони, готові розробити та за мінімально короткий термін представити варіанти модернізації танків Т-64, Т-72, Т-80, "Булат" та "Оплот", які будуть відповідати стандартам НАТО. Для цього вже готова 120-мм гармата танка з автоматом заряджання, на практиці вирішено її поєднання із прицільними комплексами виробництва країн НАТО, відточене встановлення сучасних цифрових компонентів, включи зв‘язок та навігацію. Конструкційні ресурси танків дозволяють здійснювати заміни башт та моторно-трансмісійного відділу для встановлення нового озброєння та потужніших сучасних двигунів. Фото: Robert Czulda А будівництво українського боєприпасного виробництва, яке зможе виготовляти снаряди як ще радянського так і натівського калібру, дозволяє вирішити питання забезпечення боєприпасами.  "Важливо відмітити, що досвід по створенню PT-17, був отриманий не коштом Міноборони чи "Укроборонпрому", а за рахунок міжнародного замовлення, яке до того ж надало і прямі валютні надходження у бюджет України. "Укрінмаш" готовий, у випадку відповідного замовлення з боку Міноборони, провести всі роботи для організації постачання або ліцензійного виробництва в Україні передових електронних та інших компонентів від країн-членів НАТО для модернізації української бронетехніки", - прокоментував Генеральний директор ДГЗІФ"Укрінмаш" Сергій Слюсаренко. Додавши, що "Укрінмаш" може взяти на себе роль інтегратора, поєднавши передові оборонні технології країн-членів НАТО та досягнення української оборонної промисловості для підвищення обороноздатності України та її наближення до Альянсу. PT-17 - модернізація за стандартом НАТО Модернізація PT-17 дозволяє перетворити Т-72 у сучасний танк з озброєнням, захистом та електронікою за стандартами НАТО, що у рази підвищує його боєздатність та ефективність на полі бою. Для підвищення вогневої потужності PT-17 отримав нову гармату КБМ2, натівського калібру 120-мм, яка була виготовлена на підприємстві "Укроборонпрмоу" - "ХКБМ ім. Морозова". При цьому українськими інженерами був повністю перероблений автомат заряджання для використання 120-мм танкових боєприпасів. Такі зміни озброєння викликали необхідність зміни конструкції башти. Для підвищення точності вогню на PT-17 встановлено польські приціли типу GOC-1 Nike та GOD-1 Iris від PCO S.A.  Також PT-17 обладнаний польським двигуном S1000R з автоматичною трансмісією ESM-350M, додатковою силовою установкою та новою системою управління. Як і у випадку з баштою, для встановлених нових силових агрегатів були проведені роботи зі зміни всього моторно-трансмісійного відділу танка. Модернізація торкнулась і захисту машини, включаючи систему динамічного захисту та електронних систем протидії ворожим атакам. Таким чином, PT-17 є результатом поєднання інженерної думки оборонних комплексів Польщі та України, який дозволив за короткий термін, лише за 5 місяців, розробити, виготовити та надати всі комплектуючи, агрегати та компоненти щоб на MSPO-2017 відбулась повноцінна презентація нового танку.
Наша продукція
Бойовий модуль "Тайпан" У рамках міжнародної виставки "Зброя та Безпеки", яка проходить у Києві, відбулась українська публічна прем‘єра бойового модулю "Тайпан", який був розроблений ДП "СпецТехноЕкспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром". Новий бойовий модуль "Тайпан" має технічні характеристики, які відповідають кращим західним зразкам. А його унікальність полягає у встановленій системі безлюфтових планетарних редукторів та вентильних двигунів, що забезпечують точне наведення на ціль на будь-яких швидкостях обертання модуля. Завдяки сучасній електроніці "Тайпан" здійснює автоматичне наведення гармати на обрані цілі, утримує озброєння в заданому положенні незалежно від зміни положення корпусу бойового автомобіля під час руху, здійснює автоматичний супровід цілі. Також на бойовий модуль встановлена система автоматичної видачі команд наведення з урахуванням метеоумов, типу снарядів, виду озброєння, кутової швидкості і дальності цілі. Система прицілювання може налаштовуватися як відповідно до лінії стволу, так і до лінії горизонту. Зараз "Тайпан" обладнано скорострільною двоствольною гарматою калібру 23 мм, ефективна дальність стрільби якого сягає 1,8 км. Інші модифікації бойового модуля можуть бути обладнані кулеметом калібру 7,62 мм або 12,7 мм, а також 30 мм гранатометом з окремим вертикальним приводом. При цьому мінімальна вага бойового модуля складає лише 350 кг. Окрім того, цей бойовий модуль можливо встановлювати не тільки на мобільні платформи, але і оснастити їм фортифікаційні споруди, наприклад блокпости, керуючи модулем дистанційно. Або взагалі використовувати його, як автономну вогневу точку без подачі електроживлення, час роботи бойового модуля "Тайпан" у такому режимі становить 3 години. "Бойовий модуль "Тайпан" був створений  разом з нашими українськими партнерами у дуже короткі терміни. Слід зазначити, що вся електроніка та програмне забезпечення розроблено та створено українськими фахівцями, а технічні особливості "Тайпана" мають всі шанси зацікавити українських виробників бронетехніки", -  зазначив директор ДП ДГЗП "СпецТехноЕкспорт" Павло Барбул. Нагадаємо, що XIII міжнародна спеціалізована виставка “Зброя та Безпека-2016” пройде 11-14 жовтня 2016 у Міжнародному Виставковому Центрі, який знаходиться на Броварському проспекті, 15.
Бойовий модуль "Тайпан"
Докладніше
БМП-1УМД Державне підприємство "Житомирський Бронетанковий Завод", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", адаптували німецький двигун від Deutz до використання у бойових машинах піхоти. Оновлена машина піхоти отримала офіційну назву БМП-1УМД. Перша публічна демонстрація БМП-1УМД відбулась на виставці "Зброя та безпека", яка стартувала 11 жовтня у Міжнародному Виставкому Центрі у Києві. Роботи по заміщенню російського двигуна УТД-20 на Deutz TCD2013 L64V зайняли лише три місяці. Цей 4-тактний, 6-циліндровий двигун з тубонадувом та електронним блоком управління має потужність у 330 к.с., з можливістю програмного підвищення потужності до 390 к.с. В цей же час двигун УТД-20 має потужність лише 300 к.с. Окрім того, німецький двигун має значно більший ресурс, він тихіший та економічніший. "Адаптація бойової машини піхоти до використання німецьких двигунів від Deutz є ще одним кроком у виконанні програми імпортозаміщення, над який зараз працює "Укроборонпром". Двигунами цього виробника вже оснащуються інша українська бронетехніка, наприклад, БТР-4, які виготовляються на "Харьківському КБ з машинобудування ім. Морозова", - наголосив очільник ДК "Укроборонпром" Роман Романов. Під час створення БМП-1УМД були проведені роботи по впровадженню комплексу заходів з підвищення вогневої потужності, вдосконалення системи керування вогнем, поліпшення ергономічних та функціональних характеристик машини. Окрему увагу українські зброярі приділили реалізації комплексу засобів маскування у видимому та інфрачервоному діапазоні.  
БМП-1УМД
Докладніше
Безпілотний БТР "Фантом" "Фантом" є однією із передових розробок ДП "СпецТехноЕкспорт", який входить до складу ДК "Укроборонпром". Він є першим кроком у створенні перспективних систем, які мають замінити традиційне озброєння. Перша публічна демонстрація безпілотного тактичного багатоцільового транспортного засобу "Фантом" відбулась на виставці "Зброя та безпека", яка стартувала 11 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі у Києві. "Безпілотний тактичний багатоцільовий транспортний засіб "Фантом" є відповіддю на виклики технологічної ери, яка диктує свої умови для створення зовсім нових типів озброєння. Вони мають бути безпілотними, багатофункціональним та виконувати завдання, які зараз, із ризиком для власного життя, можуть виконати лише бійці. Саме такі можливості демонструє "Фантом"", - пояснив особливості нового озброєння очільник ДК "Укрроборонпром" Роман Романов. "Фантом" - це дистанційно керований мінібронетранспортер. Денний та нічний комплекси прицілювання дозволятимуть вести вогонь у будь-який час доби на відстані понад 1 км. Запас ходу становить до 20 км, керування здійснюється за захищеним радіоканалом або через волоконний кабель довжиною 5 км. Окрім того його можливо оснастити високоточним протитанковим ракетним озброєнням.   "Можливості "Фантому" насправді важко переоцінити, вони дозволяють йому взяти на себе великий спектр задач. Така техніка може доставляти боєкомплекти та вантажі через зони, які знаходяться під загрозою обстрілу противника, або в зоні ризику замінування, безпечно і швидко евакуйовувати поранених з полю бою. На "Фантом" можна встановлювати різні види озброєння для здійснення вогневої підтримки. Якщо, наприклад, встановити на нього протитанковий ракетний комплекс, то армія отримає малопомітний, мобільний та ефективний засіб знищення бронетехніки противника", - додав керівник ДП "СпецТехноЕкспорт" Павло Барбул.    
Безпілотний БТР "Фантом"
Докладніше