“Іскра” продовжує виконувати Держзамовлення попри спроби заблокувати її роботу
“Іскра” продовжує виконувати Держзамовлення попри спроби заблокувати її роботу КП "НВК "Іскра" продовжує сумлінно виконувати Державне оборонне замовлення та іноземні контракти, незважаючи на спроби ТОВ "КІТ" заблокувати виробничий процес шляхом фейкових обвинувачень. Про це заявили на підприємстві. "Ми працюємо у звичайному режимі та виконуємо свої зобов'язання перед українськими та зарубіжними партнерами. Компанія "КІТ", яка підозрюється у скоєнні кримінальних злочинів, намагається зірвати нашу роботу, висунувши безглузді обвинувачення у порушенні авторських прав. Але ці спроби дестабілізації не впливають на виробничий процес", - повідомили у КП "Іскра". За внутрішньою інформацією, ТОВ "КІТ", що наразі перебуває під слідством, хоче позбавити КП "Іскра" можливості виробляти важливе військове обладнання, обвинувативши у невиплаті роялті (плати за користування запатентованим винаходом). За тією ж інформацією, ТОВ "КІТ" є підставною фірмою, з якою попереднє керівництво підприємства уклало договір задля виведення коштів. Суд визнав цей договір недійсним, тому що ТОВ "КІТ" не відповідало вимогам "Укроборонпрому, не мало обов'язкової акредитації Концерну і не має жодного відношення до оборонного комплексу України. Наразі триває досудове розслідування стосовно привласнення коштів колишніми працівниками "Іскри" шляхом виведення їх на рахунки ТОВ "КІТ", а також вивчається виробнича можливість ТОВ "КІТ" здійснювати відповідні розробки. У слідства є підозри, що ТОВ "КІТ" не має прав на винаходи, які запатентувало. Крім того, строк дії патентів ТОВ "КІТ" був призупинений з 2012 року, тобто "Іскра" не мала виплачувати кошти за їх використання. Увесь цей час розробки проводилися працівниками "Іскри", отже КІТ не може претендувати на авторство винаходів та патенти. Казенне підприємство "Науково-виробничий комплекс "Іскра" є провідним розробником та виробником наземної радіолокаційної техніки оборонного комплексу України. Входить до Державного концерну "Укроборонпром". Винахід, про який іде мова, використовується у виробництві техніки військового призначення, зокрема радіолокаційних станцій 36Д6М1-1 і 36Д6М1-2.
Військові аташе високо оцінили унікальні можливості ХДЗ “Палада”
Військові аташе високо оцінили унікальні можливості ХДЗ “Палада” Військові аташе з 14 країн світу, разом з представниками Міністерства оборони України, відвідали Херсонський державний завод "Палада", що входить до складу ДК "Укроборонпром", та високо оцінили можливості підприємства виробляти унікальну морську техніку. Візит відбувся 18 липня за участю Заступника генерального директора з розвитку Концерну Артура Херувімова. "Палада" – це  сучасне та експортно орієнтоване  виробництво унікальної техніки. Доки, виготовлені на підприємстві, успішно експлуатують багато країн світу. Серед них – Японія, Південна Корея, Фінляндія, Болгарія, Туреччина, Алжир та інші", –зауважив Артур Херувімов. Він додав, що "Укроборонпром" системно співпрацює з Київською асоціацією військових аташе, демонструє розвиток та можливості вітчизняного ОПК, налагоджує корпоративні зв'язки та збільшує коло іноземних партнерів.    Нині підприємство виконує контракт на будівництво та поставку в 2017 році композитного автономного плавучого дока вантажопідйомністю 7100 тон. «Палада» будує його під наглядом «American Bureau of Shipping». «Multimarine Shipyards Ltd» експлуатуватиме док у порту Лімасол (Кіпр). Довжина стапель-палуби дока – 120 метрів, глибина занурення – 12,2 метри. Корпус виготовлять з важкого морського суднобудівного бетону, а вежі – з суднобудівної сталі. Таке поєднання матеріалів дозволить власникам доку знизити експлуатаційні витрати в 2-2,5 рази, у порівнянні з аналогічними сталевими доками. Минулого року композитний док виробництва ХДЗ «Палада», вантажопідйомністю 8500 тон, прибув до замовника з Південно-Африканської республіки – компанії «Dormac». Він успішно подолав на буксирі маршрут Херсон-мис Доброї Надії – Дурбан (ПАР), довжиною 8799 морських миль за 79 днів. Фахівці заводу готують док до введення в експлуатацію. Нагадаємо, що завод мав заборгованість по заробітній платі - на початок 2015 року вона сягала 11 млн. грн. - та майже всі вбачали песимістичний сценарій його подальшого існування. Завдяки системній роботі менеджменту «Укроборонпрому» та ефективним переговорам керівництва «Палади» на міжнародних виставках, підприємство підписало та виконало найбільший контракт в своїй історії. Сьогодні завод запрацював системно, а працівники упевнені в його майбутньому розвитку.
“Укроборонпром” збільшив експорт озброєння на 25%
“Укроборонпром” збільшив експорт озброєння на 25% Державний концерн "Укроборонпром" спромігся збільшити виробничі потужності, забезпечити 100% виконання державного оборонного замовлення та наростити експорт. Про це повідомив журналістам Заступник генерального директора з розвитку Концерну Артур Херувімов на зустрічі з військовими аташе в Херсонській обласній державній адміністрації. "За минулий рік ми збільшили експорт на 25% – з 570 млн дол. США до 770. При цьому ми повністю виконуємо внутрішні замовлення та забезпечуємо вітчизняні силові структури необхідним", – заявив Артур Херувімов. Він додав, що такого результату досягнуто завдяки системній роботі на міжнародних ринках та співпраці із міжнародними партнерам. Нагадаємо, що українській оборонно-промисловий комплекс розвивається та інтегрується у світовий сектор безпеки та оборони, а вектор реформ задля інтеграції в НАТО є незворотнім. Нині підприємства-учасники “Укроборонпрому” активно переходять на міжнародні стандарти роботи – 70% з них вже сертифіковані за ISO 9001 та впроваджується система управління та гарантування якості AQAP 2000. Про це йдеться в оприлюднених результатах діяльності Концерну в 2016 році. 40 підприємств-учасників «Укроборонпром» отримали доступ до Головного каталогу НАТО з логістики (NATO Master Catalogue of References for Logistics). Цей інструмент дозволив підприємствам вітчизняного ОПК вийти на міжнародний ринок озброєння та реалізовувати програму імпортозаміщення. Запровадження роботи з каталогом допомогло “Укроборонпрому” швидко знайти європейських постачальників на заміну російським.
“Укроборонпром” залучить ще 20 підприємств Херсонщини до програми імпортозаміщення та виконання ДОЗ
“Укроборонпром” залучить ще 20 підприємств Херсонщини до програми імпортозаміщення та виконання ДОЗ Державний концерн "Укроборонпром" збільшить коло партнерів серед підприємств  Херсонської області задля виконання програми імпортозаміщення російських комплектуючих та виконання Державного оборонного замовлення. Про це заявив Заступник генерального директор з розвитку Концерну Артур Херувімов 17 липня на нараді з керівництвом Херсонської ОДА. "Херсонщина однією з перших долучилась до нашої програми імпортозаміщення. Нині наші підприємства співпрацюють з 39 підприємствами регіону незалежно від форми їхньої власності. Ще 20 запропонували свою продукцію та готовність приєднатись до кооперації з державним оборонним об'єднанням впродовж останніх двох місяців", – зауважив Артур Херувімов.  Він додав, що за результатами 2016 року Концерн надав замовлення херсонським  підприємствам-суміжникам на загальну суму 169,6 млн грн. Це в 5 разів більше ніж в 2015 році. "В рамках такої співпраці "Укроборонпром" стимулює та розвиває промисловий потенціал регіонів України. Наші замовлення – це інвестиції з боку державного виробника до середнього та малого бізнесу країни", – додав заступник. Найбільша кооперація, невипадково, склалась з підприємствами-виробниками морської техніки – ХДЗ "Палада" має 12 партнерів серед херсонських підприємств, що не в складі "Укроборонпрому". А зважаючи на зміни, що відбулись в країні, та новий, прикордонний статус Херсонської області , стимулює співпрацю у виробництві безпілотної та бронетанкової техніки. Нагадаємо, “Укроборонпром” – це більше 100 підприємств оборонно-промислової галузі, на яких працює понад 80 тис. людей. Починаючи з квітня 2015 року , Меморандуми про співпрацю було підписано підприємствами 21 регіону і вже надали роботу майже 400 підприємствам України які виробляють понад тисячі найменувань для ОПК.
Наша продукція
Бойовий модуль “Тайпан” У рамках міжнародної виставки "Зброя та Безпеки", яка проходить у Києві, відбулась українська публічна прем‘єра бойового модулю "Тайпан", який був розроблений ДП "СпецТехноЕкспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром". Новий бойовий модуль "Тайпан" має технічні характеристики, які відповідають кращим західним зразкам. А його унікальність полягає у встановленій системі безлюфтових планетарних редукторів та вентильних двигунів, що забезпечують точне наведення на ціль на будь-яких швидкостях обертання модуля. Завдяки сучасній електроніці "Тайпан" здійснює автоматичне наведення гармати на обрані цілі, утримує озброєння в заданому положенні незалежно від зміни положення корпусу бойового автомобіля під час руху, здійснює автоматичний супровід цілі. Також на бойовий модуль встановлена система автоматичної видачі команд наведення з урахуванням метеоумов, типу снарядів, виду озброєння, кутової швидкості і дальності цілі. Система прицілювання може налаштовуватися як відповідно до лінії стволу, так і до лінії горизонту. Зараз "Тайпан" обладнано скорострільною двоствольною гарматою калібру 23 мм, ефективна дальність стрільби якого сягає 1,8 км. Інші модифікації бойового модуля можуть бути обладнані кулеметом калібру 7,62 мм або 12,7 мм, а також 30 мм гранатометом з окремим вертикальним приводом. При цьому мінімальна вага бойового модуля складає лише 350 кг. Окрім того, цей бойовий модуль можливо встановлювати не тільки на мобільні платформи, але і оснастити їм фортифікаційні споруди, наприклад блокпости, керуючи модулем дистанційно. Або взагалі використовувати його, як автономну вогневу точку без подачі електроживлення, час роботи бойового модуля "Тайпан" у такому режимі становить 3 години. "Бойовий модуль "Тайпан" був створений  разом з нашими українськими партнерами у дуже короткі терміни. Слід зазначити, що вся електроніка та програмне забезпечення розроблено та створено українськими фахівцями, а технічні особливості "Тайпана" мають всі шанси зацікавити українських виробників бронетехніки", -  зазначив директор ДП ДГЗП "СпецТехноЕкспорт" Павло Барбул. Нагадаємо, що XIII міжнародна спеціалізована виставка “Зброя та Безпека-2016” пройде 11-14 жовтня 2016 у Міжнародному Виставковому Центрі, який знаходиться на Броварському проспекті, 15.
Бойовий модуль “Тайпан”
Докладніше
БМП-1УМД Державне підприємство "Житомирський Бронетанковий Завод", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", адаптували німецький двигун від Deutz до використання у бойових машинах піхоти. Оновлена машина піхоти отримала офіційну назву БМП-1УМД. Перша публічна демонстрація БМП-1УМД відбулась на виставці "Зброя та безпека", яка стартувала 11 жовтня у Міжнародному Виставкому Центрі у Києві. Роботи по заміщенню російського двигуна УТД-20 на Deutz TCD2013 L64V зайняли лише три місяці. Цей 4-тактний, 6-циліндровий двигун з тубонадувом та електронним блоком управління має потужність у 330 к.с., з можливістю програмного підвищення потужності до 390 к.с. В цей же час двигун УТД-20 має потужність лише 300 к.с. Окрім того, німецький двигун має значно більший ресурс, він тихіший та економічніший. "Адаптація бойової машини піхоти до використання німецьких двигунів від Deutz є ще одним кроком у виконанні програми імпортозаміщення, над який зараз працює "Укроборонпром". Двигунами цього виробника вже оснащуються інша українська бронетехніка, наприклад, БТР-4, які виготовляються на "Харьківському КБ з машинобудування ім. Морозова", - наголосив очільник ДК "Укроборонпром" Роман Романов. Під час створення БМП-1УМД були проведені роботи по впровадженню комплексу заходів з підвищення вогневої потужності, вдосконалення системи керування вогнем, поліпшення ергономічних та функціональних характеристик машини. Окрему увагу українські зброярі приділили реалізації комплексу засобів маскування у видимому та інфрачервоному діапазоні.  
БМП-1УМД
Докладніше
Безпілотний БТР “Фантом” "Фантом" є однією із передових розробок ДП "СпецТехноЕкспорт", який входить до складу ДК "Укроборонпром". Він є першим кроком у створенні перспективних систем, які мають замінити традиційне озброєння. Перша публічна демонстрація безпілотного тактичного багатоцільового транспортного засобу "Фантом" відбулась на виставці "Зброя та безпека", яка стартувала 11 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі у Києві. "Безпілотний тактичний багатоцільовий транспортний засіб "Фантом" є відповіддю на виклики технологічної ери, яка диктує свої умови для створення зовсім нових типів озброєння. Вони мають бути безпілотними, багатофункціональним та виконувати завдання, які зараз, із ризиком для власного життя, можуть виконати лише бійці. Саме такі можливості демонструє "Фантом"", - пояснив особливості нового озброєння очільник ДК "Укрроборонпром" Роман Романов. "Фантом" - це дистанційно керований мінібронетранспортер. Денний та нічний комплекси прицілювання дозволятимуть вести вогонь у будь-який час доби на відстані понад 1 км. Запас ходу становить до 20 км, керування здійснюється за захищеним радіоканалом або через волоконний кабель довжиною 5 км. Окрім того його можливо оснастити високоточним протитанковим ракетним озброєнням.   "Можливості "Фантому" насправді важко переоцінити, вони дозволяють йому взяти на себе великий спектр задач. Така техніка може доставляти боєкомплекти та вантажі через зони, які знаходяться під загрозою обстрілу противника, або в зоні ризику замінування, безпечно і швидко евакуйовувати поранених з полю бою. На "Фантом" можна встановлювати різні види озброєння для здійснення вогневої підтримки. Якщо, наприклад, встановити на нього протитанковий ракетний комплекс, то армія отримає малопомітний, мобільний та ефективний засіб знищення бронетехніки противника", - додав керівник ДП "СпецТехноЕкспорт" Павло Барбул.    
Безпілотний БТР “Фантом”
Докладніше