"Укроборонпром" реалізує політику з підвищення якості та стандартизації у сфері виробництва ОВТ
"Укроборонпром" реалізує політику з підвищення якості та стандартизації у сфері виробництва ОВТ Підвищення ефективності системи управління якістю, впровадження у виробництві нових стандартів, зокрема стандартів НАТО, вирішення системних проблемних питань забезпечення життєвого циклу озброєння і військової техніки, а також підвищення кваліфікації фахівців у сфері якості, стандартизації та метрології – є основними складовими політики Концерну у сфері виробництва ОВТ. Ці та інші питання оговорювали під час науково-практичного семінару, який відбувся на ДП "Завод ім. В.О. Малишева". У заході взяли участь представники Міноборони, Генерального штабу ЗСУ, Нацагентства з акредитації, науково-дослідних установ, Інституту метрології, громадських організацій та сорока підприємств, що входять до складу "Укроборонпрому". Так, учасники заходу вважають за необхідне спільно із відповідними структурними підрозділами Міноборони визначити та врегулювати першочергові проблемні питання зі стандартизації у сфері виробництва та ремонту ОВТ. Перш за все, йдеться про вдосконалення порядку пред’явлення та задоволення ймовірних претензій замовника озброєння та військової техніки, що відремонтовані підприємствами Концерну. Також потребує доопрацювання  механізм визначення гарантійних зобов’язань після ремонту ОВТ у відповідних договорах.  На думку учасників семінару, варто створити електронну інформаційну базу даних з питань якості, стандартизації та метрології у сфері виробництва ОВТ, відповідно до наявних можливостей підприємств Концерну. Вона має містити перелік стандартів, випробувального обладнання, лабораторій тощо, які є на підприємствах. Створення такої інформаційної бази дозволить поглибити внутрішню кооперацію та заощадити ресурси. На семінарі також розглядалось питання щодо оцінки відповідності продукції, виготовленої у рамках імпортозаміщення та стандартизація процедур імпортозаміщення. За підсумками семінару запропоновано продовжити практику проведення навчань фахівців підприємств-учасників Концерну з питань якості, стандартизації та інших напрямків, що стосуються виробництва  ОВТ та виконання ДОЗ.
"Укроборонпром" проведе консультації з потенційними учасниками тендера на проведення міжнародного аудиту
"Укроборонпром" проведе консультації з потенційними учасниками тендера на проведення міжнародного аудиту Тендерний комітет ДК "Укроборонпром" ініціює консультації з потенційними учасниками тендера на проведення міжнародного аудиту діяльності Концерну. Відповідне рішення було ухвалено 15 червня у зв’язку зі зверненням низки провідних компаній-аудиторів щодо необхідності удосконалення технічного завдання та тендерної документації. Зокрема, такі пропозиції надійшли від аудиторських компаній "Baker McKenzie", "Baker Tilly", "Ernst & Young". Причиною виникнення низки зауважень є те, що раніше, на вимогу західних партнерів і Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони (НАКО), Концерн змінив умови проведення тендера з "фінансового огляду" на "фінансовий аудит за міжнародними стандартами". Втім, проведення аудиту, на відміну від огляду, чітко врегульоване законодавством і деякі моменти не було враховано під час попереднього корегування умов тендера. У Концерні вважають, що у раніше оголошені строки тендера не отримають необхідної кількості пропозицій. Це підтверджують численні заяви провідних компаній про неможливість вчасного подання пропозицій через корегування тендерних вимог. Аби не допустити скасування тендера, здійснити необхідні доопрацювання та отримати якісні пропозиції, строки подання документів для потенційних учасників тендера перенесено на 28 вересня 2018 року. Нагадаємо, незалежний аудит Концерну буде проведено згідно з міжнародними стандартами, включаючи публічну звітність та доступ аудиторів до всієї необхідної інформації. Зазначимо, що проведення такого аудиту серед державних промислових об’єднань стане першим в історії України. Завдяки цим заходам буде розроблено найбільш дієві засоби для розвитку оборонної промисловості та подальшої євроатлантичної інтеграції всього оборонно-промислового комплексу України.
Україна та США створять новий бойовий модуль за стандартами НАТО
Україна та США створять новий бойовий модуль за стандартами НАТО ДП "Спецтехноекспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром", та одна із провідних компаній США, що спеціалізується на виробництві стрілецької зброї, уклали Меморандум про співпрацю. Йдеться про створення спільного бойового модуля за стандартами НАТО. Відповідні переговори та підписання документу відбулося 14 червня у рамках 26-ї міжнародної виставки Eurosatory-2018. Згідно із Меморандумом, американська компанія постачатиме кулемети для бойових модулів. Натомість виробництво налагодять на одному із підприємств "Укроборонпрому". Крім того, компанія зі США виявила зацікавленість у спільному виробництві нестандартних зразків озброєння. Сторони очікують, що бойовий модуль надійде на озброєння Збройних сил України, а також буде постачатися  в інтересах третіх країн. Зазначимо, що Україна дотримується курсу на вступ до Північноатлантичного альянсу. Підписання зазначеного Меморандуму є одним із кроків запровадження стандартів НАТО у виробництво зброї та техніки, метою якого є сумісність озброєння України та країн-членів Альянсу.
На заводі ім. Малишева встановили новий випробувальний стенд
На заводі ім. Малишева встановили новий випробувальний стенд На ДП "Завод ім. В.О. Малишева", що входить до складу Державного концерну "Укроборонпром", встановлено новий випробувальний стенд. Обладнання будуть використовувати для випробування коробок передач танкових двигунів. Наявність такого стенду пришвидшить випробування техніки, зробить їх більш точними та автоматизованими. "Досі ми мали застарілі стенди на аналоговій базі. Було ухвалено рішення придбати перспективний стенд, здатний виконувати необхідні операції, що відповідає європейським стандартам якості", - розповів заступник головного інженера підприємства з модернізації Дмитро Долотін. Стенд є повністю автоматизованим, на ньому встановлено найсучасніше обладнання. Він унікальний тим, що дає можливість у реальному часі вимірювати необхідні параметри. За допомогою програмного обладнання всі результати будуть записані, а комп’ютер їх аналізуватиме і вираховуватиме. Відтак спеціалісти отримають повністю готовий протокол випробувань. Наразі стенд проходить тестові випробування, після чого на заводі розпочнуть його експлуатацію.
Наша продукція
БТР-4МВ1 БТР-4МВ1 створений фахівцями "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова", що входить до складу "Укроборонпрому". Ця машина є модернізацією БТР-4, який активно використовується захисниками нашої країни у ході АТО. Завдяки змінам у фронтальній частині броньованої машини, а також її технологічному рішенню у відповідності до останніх тенденцій бронетехніки НАТО, вдалось досягти принципово нового рівня захисту БТР-4. При створенні БТР-4МВ1 розробники використали модульний підхід побудови бронезахисту активно використали рознесену броню. Такий модульний підхід дозволяє у польових умовах оперативно замінювати елементи верхнього шару броні. Завдяки цим заходам захист БТР-4МВ1 значно перевищує будь-який зразок БТР чи БМП, який зараз знаходиться на озброєнні українських захисників.    Технологічні рішення, які прийняли фахівці "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова" дозволили збільшити вагу БТР-4МВ1 лише до 24-25 т., що на 2-3 тони більше за звичайну версію БТР-4. Всі ходові властивості, які забезпечує колісна формула 8х8 у поєднанні із німецьким двигуном від Deutz та американською трансмісією Alisson, залишились без змін: максимальна швидкість – 110 км/год. Окрім того, БТР-4МВ1 зберіг можливість форсування водних перешкод уплав, зі швидкістю до 10 км/год. "БТР-4МВ1 – є машиною, яка забезпечує захист екіпажу на найвищому рівні, для цього класу бронетехніки. А завдяки модульному підходу у бронюванні і наявності багатоцільових відсіків, які дозоляють встановлювати додаткові паливні баки, поплавки або додаткову броню, ми тепер можемо за мінімальний час переоснастити БТР-4МВ1. Окрім того, використання бойових модулів також дозволяє проводити заміну озброєння бойової машини. Фактично зараз БТР-4МВ1 можливо за короткий час пристосувати до виконання будь-якої задачі, від дозорно-розвідувальної до машини-амфібії для морської піхоти. Це підхід, який використовується у найкращих зразках бронетехніки країн-членів НАТО, вже реалізовано у українському БТР-4", – заявив директор "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова" Олексій Бабіч.
БТР-4МВ1
Докладніше
3D-РАДАР 80К6Т КП "Науковий виробничий комплекс "Іскра", що входить до складу ДК "Укроборонпром", розробив новий 3D оглядовий локатор 80К6Т, в основу конструкції якого покладені твердотільні модулі.   Цей радар призначений для видачі цілевказівок засобам ППО та може працювати з всіма зенітно-ракетними комплексами, які стоять на озброєнні Збройних Сил України. Окрім того, потужні можливості радару дозволяють його використовувати, як інформаційну ланку у підрозділах Повітряних сил України.   Головною особливістю 80К6Т стала цифрова фазована активна решітка. Ця технологія дозволяє виявляти та супроводжувати цілі з надвисокою точністю. При цьому, завдяки тільки одній станції виконується одночасне вимірювання положення цілі одразу за трьома координатами: дальності, азимуту та висоти.       Можливості 80К6Т дозволяють виявляти повітряні об‘єкти на відстані до 500 км, на висотах до 40 км. Одночасно радар може відслідковувати до 500 цілей. При цьому ця радіолокаційна станція може працювати при значній протидії засобів радіоелектронної боротьби противника. Завдяки цьому оператори 80К6Т можуть без перешкод "бачити" повітряний простір, що є однією з головних умов ефективності протиповітряної оборони.   За одну хвилину радар робить до 12 обертів, що забезпечує оновлення данних про цілі кожні 5 секунд, а велика зона огляду по куту місця, до 70 градусів, дозволяють виявляти тактичні та оперативно-тактичні ракети. Окрім того, спеціальна система обробки сигналів, дає можливість виявляти малорозмірні та крилаті ракети, які йдуть на малих висотах з огинанням рельєфу.   При розробці 80К6Т фахівці КП "НВК "Іскра" приділили окрему увагу мобільності комплексу, який складається з двох малогабаритних транспортних одиниць: в одній з яких знаходяться оператори радіолокаційної станції та генератори автономного живлення, а в другій – вся апаратура радару. Завдяки такому рішенню 80К6Т можливо транспортувати за допомогою малотоннажних літаків.
3D-РАДАР 80К6Т
Докладніше
M4 – WAC-47 Автоматичний карабін M4 побудований за модульним принципом та дозволяє адаптувати його під різноманітні калібри. Основаною версією M4 – WAC-47 є варіант під калібр 7,62х39, який зараз активно використовуються у Збройних Силах України, але завдяки заміні модулів, що можливо здійснити навіть у польових умовах за 20 секунд, M4 – WAC-47 адаптується до 5.56х45 NАТО – який є основним патроном у країнах Альянсу для цього типу зброї. Саме завдяки M4 – WAC-47 можливо реалізувати "плавний" та більш економічно ефективний перехід до впровадження нового для української армії натівського калібру стрілецької зброї. Це дозволить ефективно використати запаси існуючих боєприпасів, уникнути проблем із розподілом та логістикою нових набоїв та мінімізувати ризики. Окрім того можлива адаптація до 5,45х39, який також використовується в українській армії, новітніх типів боєприпасів: .458 SOCOM, надпотужного та важкого набою з дозвуковою кулею, або 6.8 SPC II з високою кінетичною енергією та зупиняючими властивостями. Ще однією важливою перевагою модульної конструкції автоматичного карабіну M4 – WAC-47 є можливість використання різних за довжиною стволів у відповідності до потреб: 10.5”, 11.5”, 14.5”, 18” або 24”. Що дозволяє варіювати зброю у відповідності до індивідуальних завдань бійця. Наприклад, піхотний снайпер може використовувати довгий 24-дюймовий ствол, який забезпечує ведення ефективного прицільного вогню на 600 метрів, у той час, коли короткий у 10,5-дюймів ствол краще відповідає потребам індивідуальної компактної автоматичної вогнепальної зброї. У поєднанні із кріпленнями типу RIS, які призначені для швидкого встановлення коліматорних або оптичних прицілів, приладів нічного бачення або тепловізорів, підствольних гранатометів, систем лазерного покажчика цілі, не говорячи вже про тактичні рукоятки або ліхтарі, дозволяє реалізувати весь потенціал бійця на полі бою.
M4 – WAC-47
Докладніше