(UK) Стратегічний виробник озброєння – для Укроборонпрому розробили проект політики власності

Відповідно до проекту Політики власності, розробленого Міністерством економіки, ДК Укроборонпром визначено "центром управління" оборонними підприємствами, які забезпечують потреби сил безпеки та оборони України, зокрема, двох міністерств – оборони та внутрішніх справ.
Окрім мети, політика власності також визначає цілі, підходи до управління та принципи діяльності Концерну, напрямки його роботи, основні показники ефективності.
"Політика власності – це перша спроба держави дати відповідь на питання, навіщо їй Концерн та понад сотня оборонних підприємств, якими вона володіє. З ухваленням цього документу буде нарешті визначено мету існування Укроборонпрому та задано стратегічну рамку нашої подальшої трансформації. Також політика уповноважить нас, команду управлінців, провести системну реформу концерну – оптимізувати існуючу структуру активів, підвищити їх рентабельність та інвестиційну привабливість, аби успішно конкурувати на українському та іноземних ринках. Ми готові до цієї роботи і сподіваємося на якнайскоріше затвердження документу Кабінетом міністрів України", – наголосив генеральний директор Укроборонпрому Айварас Абромавичус.
Перелік завдань, закріплених у проекті документу, свідчить, що держава бачить в Укроборонпромі не просто виробника озброєння, а інноваційну корпорацію, яка здатна виробляти високотехнологічну продукцію та ефективно управляти підприємствами, від яких залежить безпека та обороноздатність країни.
Згідно проекту документу, функцію з управління самим Концерном та контроль за його діяльністю виконуватиме Кабінет Міністрів України, а Мінекономіки – координуватиме реалізацію державного оборонного замовлення. За міністерством оборони та міністерством внутрішніх справ закріплена роль основних стратегічних замовників Укроборонпрому.
Політику власності ДК "Укроборонпром" розроблено Міністерством економічного розвитку України у консультації з різними стейкхолдерами, включно із Укроборонпромом. Проект Документу враховує кращі світові практики політики власності державних підприємств, зокрема OECD Guidelines on Corporate Governance of SOEs (Рекомендації щодо корпоративного управління державними підприємствами Організації економічного співробітництва та розвитку).