Повернутись
Техніка виробництва ХКБМ підсилить українських армійців під час міжнародних військових навчань

Дата публікації: 01.12.2021

Сучасна броньована техніка, виробництва Харківського конструкторського бюро ім. О. Морозова (ХКБМ), яке входить до складу Укроборонпрому, вперше буде представлена на цьогорічних багатонаціональних навчаннях Combined Resolve, які традиційно відбуваються у Німеччині. Це БТР-4Е, ремонтно-евакуаційна машина БРЕМ-4РМ і санітарно-евакуаційна машина БММ.

БТР-4Е – українська розробка, яку виготовляють серійно та постачають до підрозділів ЗСУ і Нацгвардії. На бронетранспортері встановлено незаселений бойовий модуль «Парус» з блоком озброєння, стабілізованим у двох площинах. Це 30-мм гармата 3ТМ-1, 30-мм автоматичний гранатомет КБА-117, кулемет КТ-7,62-мм і протитанковий ракетний комплекс з дистанційним управлінням. З 2014 року БТР-4Е надходить у бойові підрозділи, які стримують російську агресію на  сході країни. На базі бронетранспортера створено групу машин, зокрема БРЕМ-4РМ і  БММ.

До Combined Resolve XVI залучено військовослужбовців зведеної механізованої роти 92-ї механізованої бригади та Сил спеціальних операцій ЗС України. Варто додати, що своїх фахівців на навчання відрядив і ХКБМ. Вони виконуватимуть технічний нагляд і обслуговування броньованих машин.

Під час Combined Resolve XVI наші армійці увійдуть до складу американського батальйону сил BLUFOR, зокрема до підрозділів розвідки, планування та логістики штабу. Під час навчань особлива увага приділяється управлінню багатонаціональними силами та плануванню їхніх дій під час пересування, розгортання тощо.