Варто розглянути можливість продажу ракетного крейсера – А. Абромавичус
Варто розглянути можливість продажу ракетного крейсера – А. Абромавичус Доцільності у добудові ракетного крейсера «Україна», що нині утримується на ДП «Миколаївський суднобудівний завод», немає, тому необхідно розглянути можливість продажу цього корабля.  Таку думку в інтерв’ю DW висловив гендиректор ДК «Укроборонпром» Айварас Абромавичус. «В України немає потреби у крейсері такого масштабу, тому ми розглядатимемо можливість продажу цього крейсера. Ми будемо будувати нові кораблі: меншого масштабу та у більшій кількості, виходячи із потреб наших Збройних сил», - повідомив Абромавичус. Як відомо, ракетний крейсер, який розроблявся у 70-х роках XX сторіччя для знищення авіаносців у океанах, вже не здатний ефективно діяти у сучасних умовах. Він не придатний для застосування у Чорному та Азовському морях, та утримується на ДП «Миколаївський суднобудівний завод». Зазначимо, що утримання ракетного крейсеру є надзвичайно важливим та фінансово-затратним. Цей корабель, з тоннажем у 11 500 т. та довжиною 186,4 м., якщо роботи з утримання не будуть проводитись, може затонути, що призведе до екологічної катастрофи, забруднення акваторії річки Інгул, Південний Буг та Чорного моря.
А. Абромавичус: Оздоровити Укроборонпром можна законодавчим шляхом
А. Абромавичус: Оздоровити Укроборонпром можна законодавчим шляхом Для так званого оздоровлення ДК «Укроборонпром» парламент має ухвалити закон, який, серед іншого, передбачатиме списання боргів окремих його підприємств, вважає гендиректор концерну Айварас Абромавичус. «Вважаю що треба прийняти окремий закон про оздоровлення ОПК, у точу числі шляхом списання великої заборгованості. Тому що деякі підприємства історично, з різних причин, потрапили в процедуру банкрутства. Легендарне підприємство «Завод ім. Малишева», Харківський авіаційний завод, Миколаївський суднобудівний та багато інших. Ми мусимо відновити авіабудівництво, інші напрямки», - заявив Абромавичус в інтерв’ю DW.  Він також переконаний, що в Укроборонпромі мають з’явитися нові люди, які зможуть реформувати концерн. «Будемо заводити нових людей на закупівлі - тих, які стояли біля витоків системи Прозорро. Укроборонпром буде змінюватися тільки тоді, коли велика кількість людей, які не мають нічого спільного з минулим Укроборонпрому, нічого спільного з Міністерством оборони у минулому, з іншими інституціями, які поглинула корупція, прийдуть і почнуть реформувати», - повідомив керівник концерну. https://youtu.be/cVjRr6__o9Q Варто зазначити, що генеральний директор Айварас Абрамовичус, виступаючи перед колективом державного Концерну, неодноразово наголошував, що він не є прихильником масових скорочень, а інженерний та конструкторський кадровий потенціал підприємств буде збережено.
"Все буде Prozorro!" – закупівлі Укроборонпрому очолить Надія Бігун
"Все буде Prozorro!" – закупівлі Укроборонпрому очолить Надія Бігун Генеральний директор Державного Концерну Укроборонпром призначив Надію Бігун директором департаменту закупівель. Відповідний наказ Айварас Абромавичус підписав 19 вересня 2019 року. Надія Бігун працювала у сфері телекомунікаційних послуг, у 2015 році у якості волонтера приєдналася до команди Prozorro в МЕРТ, пізніше стала заступником директор ДП Прозорро. Впроваджувала систему електронних закпівель, розробляла законодавство, відповідала за створення бренду та просування Prozorro. Після МЕРТ приєдналася до команди Укрпоршти, де завданням було централізувати закупівлі на понад мільярд гривень 27 дирекцій та запровадити єдину методологію і стандарти закупівель. До призначення в УОП працювала заступником директора ДП "Медичні закупівлі України" та запускала електронний каталог Prozorro маркет для державних замовників.   В УОП Надія, передусім, буде впроваджувати прозорі процедури та політику закупівель, підвищувати їх ефективність за рахунок централізації потреб підприємств та впровадження категорійних стратегій. На сьогодні тільки 8 зі 138 підприємств, що входять до складу Укроборонпрому, включно з самим Концерном, проводять закупівлі через Prozorro.   Окремим фокусом роботи Бігун стане імпортозаміщення товарів російського виробництва.  "Проблема імпортозаміщення - спекулятивна, за 5 років на ній збагатилися сотні ділків, водночас, підприємства оборонної промисловості залишилися з цією проблемою сам на сам, і вирішували її кожний по-своєму. Тепер ми будемо системно та послідовно займатися цим напрямком, в цьому досвід створення електронних каталогів дуже допоможе”, - коментує своє призначення та плани Надія Бігун. 
Роман Бондар очолив Центр трансформацій Укроборонпрому
Роман Бондар очолив Центр трансформацій Укроборонпрому Генеральний директор Державного Концерну Укроборонпром призначив Романа Богдара своїм заступником з питань трансформацій. Відповідний наказ Айварас Абромавичус підписав 19 вересня 2019 року. В Укроборонпромі Роман очолить так званий Центр трансформацій - реактор змін корпоративної культури та управлінських практик УОП, внутрішніх процесів та системи керування бізнесом; започаткує керування ефективністю та запровадить міжнародні стандарти корпоративного управління. Роман є відомим в Україні експертом з розвитку лідерства та побудови ефективних організацій. Більше 15-ти років займається пошуком керівників вищої ланки і організаційними перебудовами великих українських і міжнародних компаній.  Роман Бондар є членом та співзасновником UCGA - Української академії корпоративного управління (Ukrainian Corporate Governance Academy) та Інституту цифрової трансформації - організацій, створених для розвитку та промоції корпоративного управління і цифрової трансформації.  До призначення в Укроборонпром Роман був керуючим партнером міжнародної компанії Odgers Berndtson Ukraine, що вважається однією з найбільших в світі у сфері пошуку ТОП-менеджерів і розвитку лідерства, існує на ринку понад півстоліття, має 56 офісів у 28 країнах світу та штаб-квартиру в Лондоні. Роман брав активну участь у реформі корпоративного управління державної власності і державної служби, залучав кращі таланти до управління державою, зокрема, формував наглядові ради Нафтогазу, Укрзалізниці, Укренерго, Укргідроенерго та Аеропорту “Бориспіль”. "Результат складних змін напряму залежить від цінностей лідерів, бачення майбутнього та якості організації. Наше завдання за найкоротший термін провести перетворення громіздкої структури в інноваційну, гнучку та сучасну компанію. Моя мрія -  не тільки забезпечити організаційну спроможність створення конкурентного на світових ринках продукту, а й відновити інженерну славу українського машинобудування", - прокоментував Роман своє призначення. До призначення в “Укроборонпром” Роман Бондар продав свою частку в компанії Odgers Berndtson Ukraine, де працював 10 років.
Наша продукція
БТР-4МВ1 БТР-4МВ1 створений фахівцями "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова", що входить до складу "Укроборонпрому". Ця машина є модернізацією БТР-4, який активно використовується захисниками нашої країни у ході АТО. Завдяки змінам у фронтальній частині броньованої машини, а також її технологічному рішенню у відповідності до останніх тенденцій бронетехніки НАТО, вдалось досягти принципово нового рівня захисту БТР-4. При створенні БТР-4МВ1 розробники використали модульний підхід побудови бронезахисту активно використали рознесену броню. Такий модульний підхід дозволяє у польових умовах оперативно замінювати елементи верхнього шару броні. Завдяки цим заходам захист БТР-4МВ1 значно перевищує будь-який зразок БТР чи БМП, який зараз знаходиться на озброєнні українських захисників.    Технологічні рішення, які прийняли фахівці "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова" дозволили збільшити вагу БТР-4МВ1 лише до 24-25 т., що на 2-3 тони більше за звичайну версію БТР-4. Всі ходові властивості, які забезпечує колісна формула 8х8 у поєднанні із німецьким двигуном від Deutz та американською трансмісією Alisson, залишились без змін: максимальна швидкість – 110 км/год. Окрім того, БТР-4МВ1 зберіг можливість форсування водних перешкод уплав, зі швидкістю до 10 км/год. "БТР-4МВ1 – є машиною, яка забезпечує захист екіпажу на найвищому рівні, для цього класу бронетехніки. А завдяки модульному підходу у бронюванні і наявності багатоцільових відсіків, які дозоляють встановлювати додаткові паливні баки, поплавки або додаткову броню, ми тепер можемо за мінімальний час переоснастити БТР-4МВ1. Окрім того, використання бойових модулів також дозволяє проводити заміну озброєння бойової машини. Фактично зараз БТР-4МВ1 можливо за короткий час пристосувати до виконання будь-якої задачі, від дозорно-розвідувальної до машини-амфібії для морської піхоти. Це підхід, який використовується у найкращих зразках бронетехніки країн-членів НАТО, вже реалізовано у українському БТР-4", – заявив директор "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова" Олексій Бабіч.
БТР-4МВ1
Докладніше
3D-РАДАР 80К6Т КП "Науковий виробничий комплекс "Іскра", що входить до складу ДК "Укроборонпром", розробив новий 3D оглядовий локатор 80К6Т, в основу конструкції якого покладені твердотільні модулі.   Цей радар призначений для видачі цілевказівок засобам ППО та може працювати з всіма зенітно-ракетними комплексами, які стоять на озброєнні Збройних Сил України. Окрім того, потужні можливості радару дозволяють його використовувати, як інформаційну ланку у підрозділах Повітряних сил України.   Головною особливістю 80К6Т стала цифрова фазована активна решітка. Ця технологія дозволяє виявляти та супроводжувати цілі з надвисокою точністю. При цьому, завдяки тільки одній станції виконується одночасне вимірювання положення цілі одразу за трьома координатами: дальності, азимуту та висоти.       Можливості 80К6Т дозволяють виявляти повітряні об‘єкти на відстані до 500 км, на висотах до 40 км. Одночасно радар може відслідковувати до 500 цілей. При цьому ця радіолокаційна станція може працювати при значній протидії засобів радіоелектронної боротьби противника. Завдяки цьому оператори 80К6Т можуть без перешкод "бачити" повітряний простір, що є однією з головних умов ефективності протиповітряної оборони.   За одну хвилину радар робить до 12 обертів, що забезпечує оновлення данних про цілі кожні 5 секунд, а велика зона огляду по куту місця, до 70 градусів, дозволяють виявляти тактичні та оперативно-тактичні ракети. Окрім того, спеціальна система обробки сигналів, дає можливість виявляти малорозмірні та крилаті ракети, які йдуть на малих висотах з огинанням рельєфу.   При розробці 80К6Т фахівці КП "НВК "Іскра" приділили окрему увагу мобільності комплексу, який складається з двох малогабаритних транспортних одиниць: в одній з яких знаходяться оператори радіолокаційної станції та генератори автономного живлення, а в другій – вся апаратура радару. Завдяки такому рішенню 80К6Т можливо транспортувати за допомогою малотоннажних літаків.
3D-РАДАР 80К6Т
Докладніше
M4 – WAC-47 Автоматичний карабін M4 побудований за модульним принципом та дозволяє адаптувати його під різноманітні калібри. Основаною версією M4 – WAC-47 є варіант під калібр 7,62х39, який зараз активно використовуються у Збройних Силах України, але завдяки заміні модулів, що можливо здійснити навіть у польових умовах за 20 секунд, M4 – WAC-47 адаптується до 5.56х45 NАТО – який є основним патроном у країнах Альянсу для цього типу зброї. Саме завдяки M4 – WAC-47 можливо реалізувати "плавний" та більш економічно ефективний перехід до впровадження нового для української армії натівського калібру стрілецької зброї. Це дозволить ефективно використати запаси існуючих боєприпасів, уникнути проблем із розподілом та логістикою нових набоїв та мінімізувати ризики. Окрім того можлива адаптація до 5,45х39, який також використовується в українській армії, новітніх типів боєприпасів: .458 SOCOM, надпотужного та важкого набою з дозвуковою кулею, або 6.8 SPC II з високою кінетичною енергією та зупиняючими властивостями. Ще однією важливою перевагою модульної конструкції автоматичного карабіну M4 – WAC-47 є можливість використання різних за довжиною стволів у відповідності до потреб: 10.5”, 11.5”, 14.5”, 18” або 24”. Що дозволяє варіювати зброю у відповідності до індивідуальних завдань бійця. Наприклад, піхотний снайпер може використовувати довгий 24-дюймовий ствол, який забезпечує ведення ефективного прицільного вогню на 600 метрів, у той час, коли короткий у 10,5-дюймів ствол краще відповідає потребам індивідуальної компактної автоматичної вогнепальної зброї. У поєднанні із кріпленнями типу RIS, які призначені для швидкого встановлення коліматорних або оптичних прицілів, приладів нічного бачення або тепловізорів, підствольних гранатометів, систем лазерного покажчика цілі, не говорячи вже про тактичні рукоятки або ліхтарі, дозволяє реалізувати весь потенціал бійця на полі бою.
M4 – WAC-47
Докладніше