Зарплатні борги "Укроборонпрому" становлять понад 400 мільйонів гривень
Зарплатні борги "Укроборонпрому" становлять понад 400 мільйонів гривень ДК "Укроборонпром" перебуває у вкрай важкому фінансовому стані, має борги із зарплати та кредиторську заборгованість у 3,7 млрд грн перед державним банком. Про це в інтерв’ю The Page заявив Генеральний директор Концерну Айварас Абромавичус. Так, на 41 підприємство "Укроборонпрому" має заборгованість перед власними працівниками, яка становить 434 млн грн. "Укроборонпром" у вкрай важкому стані. У нас на 41 підприємстві 434 млн грн заборгованість тільки із заробітної плати. З податками – це 1,1 млрд грн боргів. Величезна кредиторська заборгованість перед банками. 3,7 млрд грн, наприклад, винні державному "Укрексімбанку", - повідомив Айварас Абромавичус. Він зазначив, що "Укроборонпром" не можна вважати сучасним підприємством з точки зору кадрової політики, корпоративної культури, фінансового стану та виробничих потужностей. "Виручка з розрахунку на одного співробітника становить лише $16 тисяч на рік. Водночас середній показник індустрії в світі – це $365 тисяч на рік, тобто, більше, ніж у 20 разів! Тому потрібно нарощувати виробництво продукції цивільного призначення, зокрема на наших підприємствах. Тільки таким чином ми зможемо утримати таку кількість робочих місць, розвивати підприємство, залучати молодь", - вважає Гендиректор Концерну. Нагадаємо, "Укроборонпром" готується до першого консолідованого фінансового аудиту з залученням міжнародних експертів. Так, переможцем аукціону на проведення аудиту стала міжнародна аудиторська компанія "Baker Tilly Ukraine".
Айварас Абромавичус: Укроборонпром має стати холдинговою компанією
Айварас Абромавичус: Укроборонпром має стати холдинговою компанією ДК "Укроборонпром" у перспективі має стати холдинговою компанією, а не Концерном. Таку думку в інтерв’ю діловому виданню The Page висловив Генеральний директор "Укроборонпрому" Айварас Абромавичус. Тож на підприємства-учасників Концерну очікує проведення централізації, інвентаризації та корпоратизації. "Три наші першочергові завдання – це централізація, інвентаризація, корпоратизація. У результаті має стати не концерном, а холдинговою компанією, у яку мають бути передані акції підприємств. Холдинг стане сильним корпоративним центром з якісним персоналом у фінансах, закупках, юридичному обслуговуванні", - зазначив гендиректор "Укроборонпрому". На переконання Айвараса Абромавичуса, "Укроборонпром" має стати рушієм реструктуризації і модернізації окремо взятих підприємств, почати залучати іноземних та українських інвесторів до створення спільних підприємств. Крім того, за його словами, варто позбутися непрофільних активів, які наразі перебувають на балансі підприємств. "Непрофільні активи ми маємо намір передати на баланс міст. Ми не повинні управляти дитячими садочками, школами, басейнами та іншими об’єктами. Зараз на балансі "Укроборонпрому" перебуває 20 тисяч будівель і споруд! Це величезна кількість. У нас є тисячі одиниць бойової техніки Міноборони ще з часів Радянського Союзу, за збереження якої ми не отримуємо кошти. Всі ці майнові питання ми повинні вирішити у найкоротші терміни", - розповів Айварас Абромавичус. Він також зазначив, що найближчим часом, буде визначено ті підприємства, які підлягатимуть приватизації. "Абсолютно переконаний, що у цій галузі приватний власний є більш ефективним. Тому у довгостроковій перспективі я бачу, що наші приватні підприємства матимуть більшу питому вагу у секторі. Але як керівник державного підприємства я докладу усіх зусиль, щоб державна компанія розвивалася. Будемо визначати у найкоротші терміни, які підприємства концерну потрібно виставити на приватизацію", - наголосив керівник Укроборонпрому. Водночас він додав: наразі триває робота із народними депутатами над законодавчими ініціативами, які, у разі їх підтримки парламентом, дозволять виключити частину підприємств зі списку таких, що не підлягають приватизації.
“Укроборонпром” очищується: на підприємствах-учасниках Концерну частішають обшуки
“Укроборонпром” очищується: на підприємствах-учасниках Концерну частішають обшуки Співробітники Державного бюро розслідувань проводять обшуки у приміщеннях Державного концерну "Укроборонпром" та підприємствах-спецекспортерах, що входять до складу Концерну. Обшуки відбуваються на підставі ухвали суду в рамках розслідування кримінального провадження за фактом зловживання службовим становищем посадових осіб Національного банку України у 2016 р. Слідчі вилучають документи та інші речі, що мають доказове значення у кримінальному провадженні. Під час досудового розслідування встановлюється причетність посадових осіб Державного Концерну "Укроборонпром" та підприємств-учасників Концерну. Працівники Державного бюро розслідувань були безперешкодно допущені до усіх приміщень Концерну та підприємств-учасників, їм надається доступ до всієї наявної на підприємствах документації в робочому режимі.  Керівництво Державного Концерну "Укроборонпрому" сприятиме будь-яким санкціонованим слідчим діям під час розслідування усіх кримінальних проваджень стосовно Концерну та підприємств-учасників. Інформація та документи на запити слідчих надаватимуться у повному обсязі, відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.  Раніше працівники Державного Концерну добровільно надавали запитувану правоохоронцями інформацію та документи у рамках даного кримінального провадження.  Як відомо, з 2014 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені 554 кримінальних провадження щодо порушень на підприємствах державного концерну "Укроборонпром".
Україна обговорила з Туреччиною трансфер технологій виробництва крупнокаліберних артилерійських боєприпасів
Україна обговорила з Туреччиною трансфер технологій виробництва крупнокаліберних артилерійських боєприпасів 10 вересня у рамках міжнародної виставки озброєння та військової техніки у сфері оборони та безпеки "DSEI 2019" в Лондоні відбулася зустріч директора дивізіону високоточного озброєння і боєприпасів Концерну Андрія Артюшенка із представниками турецької компанії "NOTM ltd". Перемовини стосувалися взаємного трансферу технологій виробництва крупнокаліберних артилерійських боєприпасів. Ця зустріч є продовженням переговорів української і турецької сторін, що тривають впродовж 2019 року. "Співпраця із турецькими партнерами має на меті стимулювати розвиток вітчизняного виробництва сучасних засобів ураження за стандартами НАТО. Ключову роль у такій співпраці будуть відігравати наукові установи та конструкторські бюро підприємств Укроборонпрому", - прокоментував результати перемовин Андрій Артюшенко.
Наша продукція
БТР-4МВ1 БТР-4МВ1 створений фахівцями "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова", що входить до складу "Укроборонпрому". Ця машина є модернізацією БТР-4, який активно використовується захисниками нашої країни у ході АТО. Завдяки змінам у фронтальній частині броньованої машини, а також її технологічному рішенню у відповідності до останніх тенденцій бронетехніки НАТО, вдалось досягти принципово нового рівня захисту БТР-4. При створенні БТР-4МВ1 розробники використали модульний підхід побудови бронезахисту активно використали рознесену броню. Такий модульний підхід дозволяє у польових умовах оперативно замінювати елементи верхнього шару броні. Завдяки цим заходам захист БТР-4МВ1 значно перевищує будь-який зразок БТР чи БМП, який зараз знаходиться на озброєнні українських захисників.    Технологічні рішення, які прийняли фахівці "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова" дозволили збільшити вагу БТР-4МВ1 лише до 24-25 т., що на 2-3 тони більше за звичайну версію БТР-4. Всі ходові властивості, які забезпечує колісна формула 8х8 у поєднанні із німецьким двигуном від Deutz та американською трансмісією Alisson, залишились без змін: максимальна швидкість – 110 км/год. Окрім того, БТР-4МВ1 зберіг можливість форсування водних перешкод уплав, зі швидкістю до 10 км/год. "БТР-4МВ1 – є машиною, яка забезпечує захист екіпажу на найвищому рівні, для цього класу бронетехніки. А завдяки модульному підходу у бронюванні і наявності багатоцільових відсіків, які дозоляють встановлювати додаткові паливні баки, поплавки або додаткову броню, ми тепер можемо за мінімальний час переоснастити БТР-4МВ1. Окрім того, використання бойових модулів також дозволяє проводити заміну озброєння бойової машини. Фактично зараз БТР-4МВ1 можливо за короткий час пристосувати до виконання будь-якої задачі, від дозорно-розвідувальної до машини-амфібії для морської піхоти. Це підхід, який використовується у найкращих зразках бронетехніки країн-членів НАТО, вже реалізовано у українському БТР-4", – заявив директор "Харківського конструкторського бюро ім. Морозова" Олексій Бабіч.
БТР-4МВ1
Докладніше
3D-РАДАР 80К6Т КП "Науковий виробничий комплекс "Іскра", що входить до складу ДК "Укроборонпром", розробив новий 3D оглядовий локатор 80К6Т, в основу конструкції якого покладені твердотільні модулі.   Цей радар призначений для видачі цілевказівок засобам ППО та може працювати з всіма зенітно-ракетними комплексами, які стоять на озброєнні Збройних Сил України. Окрім того, потужні можливості радару дозволяють його використовувати, як інформаційну ланку у підрозділах Повітряних сил України.   Головною особливістю 80К6Т стала цифрова фазована активна решітка. Ця технологія дозволяє виявляти та супроводжувати цілі з надвисокою точністю. При цьому, завдяки тільки одній станції виконується одночасне вимірювання положення цілі одразу за трьома координатами: дальності, азимуту та висоти.       Можливості 80К6Т дозволяють виявляти повітряні об‘єкти на відстані до 500 км, на висотах до 40 км. Одночасно радар може відслідковувати до 500 цілей. При цьому ця радіолокаційна станція може працювати при значній протидії засобів радіоелектронної боротьби противника. Завдяки цьому оператори 80К6Т можуть без перешкод "бачити" повітряний простір, що є однією з головних умов ефективності протиповітряної оборони.   За одну хвилину радар робить до 12 обертів, що забезпечує оновлення данних про цілі кожні 5 секунд, а велика зона огляду по куту місця, до 70 градусів, дозволяють виявляти тактичні та оперативно-тактичні ракети. Окрім того, спеціальна система обробки сигналів, дає можливість виявляти малорозмірні та крилаті ракети, які йдуть на малих висотах з огинанням рельєфу.   При розробці 80К6Т фахівці КП "НВК "Іскра" приділили окрему увагу мобільності комплексу, який складається з двох малогабаритних транспортних одиниць: в одній з яких знаходяться оператори радіолокаційної станції та генератори автономного живлення, а в другій – вся апаратура радару. Завдяки такому рішенню 80К6Т можливо транспортувати за допомогою малотоннажних літаків.
3D-РАДАР 80К6Т
Докладніше
M4 – WAC-47 Автоматичний карабін M4 побудований за модульним принципом та дозволяє адаптувати його під різноманітні калібри. Основаною версією M4 – WAC-47 є варіант під калібр 7,62х39, який зараз активно використовуються у Збройних Силах України, але завдяки заміні модулів, що можливо здійснити навіть у польових умовах за 20 секунд, M4 – WAC-47 адаптується до 5.56х45 NАТО – який є основним патроном у країнах Альянсу для цього типу зброї. Саме завдяки M4 – WAC-47 можливо реалізувати "плавний" та більш економічно ефективний перехід до впровадження нового для української армії натівського калібру стрілецької зброї. Це дозволить ефективно використати запаси існуючих боєприпасів, уникнути проблем із розподілом та логістикою нових набоїв та мінімізувати ризики. Окрім того можлива адаптація до 5,45х39, який також використовується в українській армії, новітніх типів боєприпасів: .458 SOCOM, надпотужного та важкого набою з дозвуковою кулею, або 6.8 SPC II з високою кінетичною енергією та зупиняючими властивостями. Ще однією важливою перевагою модульної конструкції автоматичного карабіну M4 – WAC-47 є можливість використання різних за довжиною стволів у відповідності до потреб: 10.5”, 11.5”, 14.5”, 18” або 24”. Що дозволяє варіювати зброю у відповідності до індивідуальних завдань бійця. Наприклад, піхотний снайпер може використовувати довгий 24-дюймовий ствол, який забезпечує ведення ефективного прицільного вогню на 600 метрів, у той час, коли короткий у 10,5-дюймів ствол краще відповідає потребам індивідуальної компактної автоматичної вогнепальної зброї. У поєднанні із кріпленнями типу RIS, які призначені для швидкого встановлення коліматорних або оптичних прицілів, приладів нічного бачення або тепловізорів, підствольних гранатометів, систем лазерного покажчика цілі, не говорячи вже про тактичні рукоятки або ліхтарі, дозволяє реалізувати весь потенціал бійця на полі бою.
M4 – WAC-47
Докладніше