Нові тарифи на передачу електроенергії коштуватимуть підприємствам Укроборонпрому додаткових 77 млн грн щорічно
Нові тарифи на передачу електроенергії коштуватимуть підприємствам Укроборонпрому додаткових 77 млн грн щорічно Наступного тижня Кабінет міністрів планує розглянути питання про підвищення тарифів на передачу електроенергії для промисловості. У разі ухвалення такого рішення підприємства ДК "Укроборонпром" додатково витрачатимуть на електроенергію понад 77 мільйони гривень щорічно. Саме стільки коштуватиме оборонним підприємства Концерну заплановане рішення Уряду. Виготовлення озброєння та військової техніки все ще залишається енергоємним і стаття витрат на електроенергію та її передачу є значною для багатьох виробництв підприємств-учасників. Саме з метою зменшення витрат на електроенергію у Концерні на початку 2020 року розпочали абсолютно нову практику – централізованих закупівель, завдяки якій тільки в поточному році підприємства могли б зекономити 33 мільйони гривень. Збільшення тарифів зведе очікувану економію нанівець. Слід також врахувати, що збільшення вартості тарифів на електроенергію неодмінно призведе до збільшення вартості кінцевої продукції, яка виробляється підприємствами "Укроборонпрому". На окремих підприємствах оборонного комплексу така ситуація може призвести до вимушеної оптимізації технологічних процесів та кількості працівників, задіяних у виробництві. Підвищення тарифів збільшує вартість електроенергії для стратегічно важливих державних підприємств, які, попри економічну кризу, заходи карантину та особливий режим роботи під час пандемії продовжують своєчасно забезпечувати українське військо технікою та зброєю. В першу чергу постраждають великі підприємства, які є виконавцями державного оборонного замовлення та закуповують значні обсяги електроенергії. Зокрема, втрати складатимуть: 14 000 000 грн для ДП НВКГ "Зоря"-"Машпроект" 10 500 000 грн для ДП "Завод імені В.О. Малишева" 8 400 000 грн для ДП "Антонов" 3 600 000 грн для "Казенне підприємство "Науково-виробничий комплекс "Іскра" 3 400 000 грн для ДАХК "Артем" 3 200 000 грн для ВАТ "Меридіан" ім. С.П. Корольова" 2 600 000 грн для ДП ''ХМЗ"ФЕД" 2 500 000 грн для "Казенне підприємсво "Шосткинський казенний завод "Імпульс" 2 000 000 грн для ДП "ЗМКБ "Прогрес" ім.академіка О.Г. Івченка 1 900 000 грн для ДП "Ізюмський приладобудівний завод" Ці гроші потрібні оборонці. Зростання тарифів на передачу, диспетчерське управління та розподіл електроенергії стане додатковим негативним чинником для планів розвитку та трансформації окремих підприємств концерну. Підняття тарифів на передачу електроенергії матиме явно негативний економічний ефект для підприємств-учасників "Укроборонпрому" та всієї важкої промисловості.
"Меридіан" ім. С.П. Корольова достроково відремонтував партію безпілотних авіаційних комплексів для українських військових
"Меридіан" ім. С.П. Корольова достроково відремонтував партію безпілотних авіаційних комплексів для українських військових ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова, що входить до складу ДК «Укроборонпром», достроково виконало плановий ремонт партії безпілотних авіаційних комплексів БпАК «Spectator-M». Попри особливий режим роботи під час карантину, підприємство виконало свої контрактні зобов’язання на 4 місяці раніше запланованого. БпАКи вже передано для виконання бойових завдань Міністерству оборони України. «Наше підприємство має сучасні виробничі потужності та висококваліфікований персонал, що дозволяє нам виготовляти 100 безпілотників на рік. Виробництво такого масштабу не можна зупиняти, тому ми працюємо за рахунок внутрішніх резервів заводу, навіть під час очікування погоджень бюджетів, ухвалення ДОЗ, та інших процедур, пов’язаних з виділенням коштів. Це дозволяє нам сформувати «стратегічний запас» деталей БпАК, завдяки якому ми маємо змогу виконувати замовлення навіть достроково. Трапляються ситуації, коли термін виготовлення БпАКів обмежується не потужностями заводу, а отриманням дозволу на експорт однієї маленької комплектуючої, наприклад, з США. Тому наше конструкторське бюро веде постійну роботу з імпортозаміщення, вдосконалення виробів та розробки нових моделей на основні вітчизняної елементної бази. Ми маємо власну акредитовану сучасну випробувальну лабораторію, де проводяться усі потрібні тести. Завод готовий до виконання нових замовлень для наших військових», - повідомив голова правління ВАТ «Меридіан» ім. С.П. Корольова  В’ячеслав Проценко. БпАК Spectator різних модифікацій прийнятий на озброєння Міністерства оборони України та Прикордонної служби України та  призначений для моніторингу державного кордону, ведення пошуково-рятувальних операцій, моніторингу водних та лісових масивів, аерофотозйомки тощо. ВАТ «Меридіан» ім.С.П.Корольова – єдине в Україні підприємство з державною часткою власності, де налагоджено серійне виробництво безпілотної техніки.
На київському авіаремонтному "Заводі 410 ЦА" за тиждень відновили пошкоджений АН-26 (фото)
На київському авіаремонтному "Заводі 410 ЦА" за тиждень відновили пошкоджений АН-26 (фото) На Державному підприємстві «Завод 410 ЦА», що входить до складу ДК «Укроборонпром», повністю відновили пошкоджений під час підготовки до випробовувального польоту літак АН-26 Повітряних сил ЗСУ. Про це повідомив директор Заводу Олександр Пащенко. Роботи з відновлення льотної придатності літака тривали тиждень. Фахівці «Заводу  410 ЦА» працювали над ремонтом у дві зміни та вже за тиждень відновили літак до стану, який дозволяє здійснити контрольний політ та передати його замовнику найближчим часом, розповів Пащенко. Нагадаємо, 26 червня 2020 року на території «Заводу 410 ЦА» у одного з літаків Повітряних сил ЗСУ, який проходить капітальний ремонт на підприємстві, склалося ліве шасі, у результаті чого був пошкоджений фюзеляж та інші частини літака. За цим фактом на підприємстві розпочали перевірку силами внутрішньої служби безпеки, а правоохоронні органи здійснюють розслідування вказаного інциденту в рамках відповідного кримінального провадження. Перевірка, яка має встановити причини пошкодження, наразі триває. Державне підприємство “Завод 410 Цивільної Авіації” спеціалізується на діагностиці, ремонті, технічному обслуговуванні, переобладнанні та модернізації авіаційної техніки марки “Ан” в інтересах іноземних та внутрішніх замовників.
КБ "ЛУЧ" ПЛАНУЄ ПРЕДСТАВИТИ МАКЕТ ВЛАСНОГО УДАРНОГО БПЛА НА ВИСТАВЦІ "ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА"
КБ "ЛУЧ" ПЛАНУЄ ПРЕДСТАВИТИ МАКЕТ ВЛАСНОГО УДАРНОГО БПЛА НА ВИСТАВЦІ "ЗБРОЯ ТА БЕЗПЕКА" Державне підприємство «Державне Київське конструкторське бюро «Луч», яке входить до державного концерну «Укроборонпром», розробляє ударний безпілотний літальний апарат «Сокіл-200», макет якого буде представлено на цьогорічній виставці «Зброя та безпека». Про це генеральний конструктор та генеральний директор ДККБ «Луч» Олег Коростельов розповів в інтерв’ю Security Talks. Наразі вже відпрацьовано близько 85% вузлів та агрегатів майбутнього БПЛА: «Усі комплектуючі частини безпілотника відпрацьовані: є ракета, є оптико-прицільна станція з лазерною системою наведення – тепер ми просто поєднуємо це в іншому літальному апараті. Спроектувати літальний апарат для КБ «Луч» - це взагалі не проблема», - повідомив Олег Петрович Коростельов. За словами генерального конструктора, корисне навантаження майбутнього ударного БПЛА складатиме 200-250 кг, з розрахунку на можливість нести 4 протитанкові ракети типу «Бар’єр» власної розробки та виробництва. «Я вважаю, що цілком реально прийняти такий літак на озброєння протягом 1,5 років: почати літати через 9 місяців і 8-9 місяців залишити на випробувальні роботи», - переконаний пан Коростельов.  На підприємстві готуються представити макет «Сокола-200» у натуральному масштабі на цьогорічній виставці «Зброя та безпека». Крім того, генеральний директор ДККБ «Луч» повідомив, що наразі триває процедура прийняття на озброєння ракетного комплексу Р-360 «Нептун», випробування якого закінчилися нещодавно. «Процедура включає в себе акти державної комісії, кодифікацію основних частин та комплексу в цілому, і в подальшому наказ міністра оборони та прийняття, так би мовити, на постачання. Нам слід пройти ці процедури, але я думаю, що протягом 1,5-2 місяців, ми вкладемося у ці строки», - повідомив Олег Коростельов та додав, що до кінця 2021 року дивізіон ракетних комплексів «Нептун» вже може бути переданий до війська. Відео-версія інтерв’ю доступна за посиланням: Частина 1 Частина 2 Фото Олега Коростельова - "Оборонно-промисловий кур'єр"  
Наша продукція
ІНФОКАРТА: ЛАБОРАТОРІЯ ТЕХНІЧНОГО ДІАГНОСТУВАННЯ АВІАЦІЙНОЇ ТЕХНІКИ Як стратегічний виробник озброєння та військової техніки для сил оборони та безпеки України, Укроборонпром прагне аби в арсеналі українського війська було більше сучасного, якісного, високотехнологічного та надійного озброєння, здатного захистити нашу державу та зберегти життя наших військових. Інфокарта – це у зручний спосіб структурована інформація про перспективні продукти підприємств-учасників Укроборонпрому, які здатні захистити Україну на землі, на воді та в небі.     UOPnaZemli представляє: Лабораторія технічного діагностування авіаційної техніки   Розробник та виробник: ДП «Одеський авіаційний завод». Що це: сьогодні в Україні діагностування технічного стану авіаційної техніки в процесі її експлуатації здійснюється відповідно до регламентів технічної експлуатації та за допомогою приладів, розроблених 60-40 років тому. Фахівці Одеського авіаційного заводу вирішили змінити цю ситуацію та створили сучасну мобільну лабораторію технічного діагностування авіаційної техніки, яка має прийти на заміну морально застарілим приладам неруйнівного контролю. Лабораторія — це кузов-фургон із системами автономного електроживлення та життєзабезпечення, розташованого на базі автомобіля КрАЗ з сучасним складом діагностичного обладнання для комплексної та чіткої оцінки технічного стану авіаційної техніки.   Призначення: дослідження технічного стану літаків та вертольотів, їх двигунів та складових частин в авіаційних підрозділах Повітряних Сил та на авіаційних ремонтних заводах з метою визначення можливості продовження їх життєвого циклу.   Оснащення: Прилади неруйнівного контролю: • ультразвуковий — дефектоскоп Sonocon B+ • ультразвуковий з використанням методу фазованих решіток — Starmans DIO 1000PA • ультразвукової товщинометрії — Olympus 45MG • імпедансний — BondMaster 600 • магнітопорошковий — МДМ-2, Magnaflux L10 • вихрострумовий — Eddycon C, Константа К5Ц • електропотенціальний — UIT 281M • оптичний — відеоендоскоп Olympus Series C • рентгенівський — XXG-1605 • капілярний — матеріали MR® Chemie. Вимірювальна техніка загального призначення: Надрання діагностика: • портативна восьмиканальна акустико-емісійна система «SKOP-AМ» • багатоканальна вібродіагностична система «Вектор-А».  Експрес-контроль якості пально-мастильних матеріалів та спеціальних рідин: • міні лабораторія аналізу мастил BALTECH ОА-5800; • аналізатор сірки у нафтопродуктах EDX3200S PLUS. Використання вказаних приладів (одного або декількох одночасно) дозволяє виявляти поверхневі, підповерхневі і глибинні дефекти, як металевих, так і стільникових багатошарових виробів авіаційної техніки, а також місць їх розташування.     Програмне забезпечення: для автоматизованого накопичення даних про технічний стан виробів авіаційної техніки від дефектоскопічного обладнання та аналізу результатів контролю розроблено спеціальне програмне забезпечення, яке встановлено на сервері та 3-х протиударних ноутбуках. Спеціальне програмне забезпечення лабораторії надає можливість введення та зберігання всієї необхідної інформації про вироби авіаційної техніки (каталогів деталей, формулярних даних, відомостей про облік відмов, результатів дефектоскопічного контролю).   Функціональні особливості: • діагностування технічного стану виробів авіаційної техніки засобами неруйнівного контролю та вимірювальної техніки загального призначення; • експрес-контроль якості пально-мастильних матеріалів та спеціальних рідин у польових умовах; • автоматизоване накопичення даних про технічний стан виробів авіаційної техніки від дефектоскопічного обладнання; • аналіз результатів дослідження виробу авіаційної техніки і встановлення його фактичного технічного стану.   Статус: Наразі дослідний зразок лабораторії проходить державні випробування, після закінчення яких виріб буде передано Збройним Силам України.
ІНФОКАРТА: ЛАБОРАТОРІЯ ТЕХНІЧНОГО ДІАГНОСТУВАННЯ АВІАЦІЙНОЇ ТЕХНІКИ
Докладніше
ІНФОКАРТА: РУЧНІ ГРАНАТИ РГТ-27С ТА РГТ-27С2 Як стратегічний виробник озброєння та військової техніки для сил оборони та безпеки України, Укроборонпром прагне аби в арсеналі українського війська було більше сучасного, якісного, високотехнологічного та надійного озброєння, здатного захистити нашу державу та зберегти життя наших військових. Інфокарта – це у зручний спосіб структурована інформація про перспективні продукти підприємств-учасників Укроборонпрому, які здатні захистити Україну на землі, на воді та в небі.     #UOPnaZemli представляє: ручні гранати термобаричні РГТ-27С ТА РГТ-27С2 Виробник: Державне підприємство «Спецоборонмаш» (м. Київ). Що це: Ручні гранати РГТ-27С та РГТ-27С2 відносяться до термобаричних боєприпасів, які займають проміжне положення між боєприпасами зі звичайними вибуховими речовинами і боєприпасами об’ємного вибуху. Вперше гранати були представлені під час показу нових зразків озброєння на полігоні у Чернігівській області у 2017 році. Призначення:  Данна термобарична зброя призначена для комбінованого ураження живої сили противника в укриттях різного типу, на відкритій місцевості, а також для виведення з ладу автомобільної та легкої броньованої техніки. Особливості будови та застосування: Боєприпаси об’ємного вибуху зазвичай складаються з центрального розривного заряду, розташованого в центрі боєприпаса і летючого палива, розподіленого по периферії заряду. При спрацьовуванні центрального розривного заряду паливо розпорошується в навколишньому повітрі, утворюючи хмару паливно-повітряної суміші, яке потім підривається. У результаті чого утворюється потужна ударна хвиля, яка здатна зберігати руйнівну здатність на помітно великих відстанях, порівняно із зарядами звичайних вибухових речовин такої ж маси.  РГТ-27С2 – класична піхотна граната, яка має циліндричний корпус висотою 128 мм і діаметром 60 мм. Підриву такої гранати достатньо для знищення всіх, хто сидить у типовому ДОТі чи ДЗОТі з обсягом ураження 15 м3. РГТ-27С – варіант гранати з корпусом у вигляді паралелепіпеда 148х50х40 мм. Вона зручна для збору декількох штук у великий заряд і використання в якості фугасів та розтяжок. Крім того, граната може бути оснащена магнітним поясом, завдяки чому може «прилипати» до сталевих поверхонь (бронетехніки чи автотранспорту). Гранати такої форми також зручні при застосуванні у гірській місцевості, оскільки не котяться. Гранати РГТ-27С2 та РГТ-27С створені, у першу чергу, для потреб десантних та спеціальних підрозділів. Основні характеристики: Дальність кидка -  не менше 20 м. Час переведення в бойове положення -  не більше 3 с. Маса гранати без запалу  - не більше 0,6 кг. Маса термобаричної суміші - не більше 0,3 кг. Маса розривного заряду - не більше 0,032 кг. Орієнтовна температура в зоні вибуху - не менше 1500 С. Об’єм суцільного ураження в приміщенні - не менше 8 м3 Площа суцільного ураження на відкритій місцевості - не менше 5 м2. Статус: Ручні гранати термобаричні РГТ-27С та РГТ-27С2 прийняті на озброєння в Збройні сили України у травні 2019 року.
ІНФОКАРТА: РУЧНІ ГРАНАТИ РГТ-27С ТА РГТ-27С2
Докладніше
ІНФОКАРТА: РЕАКТИВНИЙ ПІХОТНИЙ ВОГНЕМЕТ "РПВ-16" Як стратегічний виробник озброєння та військової техніки для сил оборони та безпеки України, Укроборонпром прагне аби в арсеналі українського війська було більше сучасного, якісного, високотехнологічного та надійного озброєння, здатного захистити нашу державу та зберегти життя наших військових. Інфокарта – це у зручний спосіб структурована інформація про перспективні продукти підприємств-учасників Укроборонпрому, які здатні захистити Україну на землі, на воді та в небі.     #UOPnaZemli представляє: реактивний піхотний вогнемет «РПВ-16» Розробник: Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів (Сумська обл., м. Шостка). Що це: РПВ-16 - це український реактивний піхотний вогнемет одноразового використання з термобаричним боєприпасом. Створення та серійний випуск РПВ-16 стали можливими, насамперед, завдяки кооперації виробничих потужностей підприємств-учасників ДК «Укроборонпром». Призначення: ураження укритих вогневих точок супротивника, легкоброньованої та автомобільної техніки, знищення живої сили противника за укриттями, перепонами та на відкритій місцевості у створеній зоні ураження. Принцип дії: постріл із РПВ-16 виконується за допомогою пускового пристрою, який приєднується до пускового контейнера безпосередньо перед використанням. Цей пристрій має запобіжний механізм, який знімається перед пострілом. Реактивний двигун вогнемета запалюється від електричного імпульсу при натисканні на спусковий гачок. При влученні боєприпасу у ціль заряд бойової частини підривається і розпорошується, утворюючи хмару аерозолю діаметром 7-8 м, яка за рахунок турбулентності змішується з повітрям. За 0,2 секунди аерозоль вибухає, формуючи вогняну хмару об’ємом до 120м³. Температура згоряння такого аерозолю сягає 2500°C. Бойова частина додатково має осколковий ефект, якій дозволяє вражати супротивника на відстані понад 25 м. Характеристики: • Максимальна дальність стрільби – 1000 м • Мінімальна дальність стрільби на відкритій місцевості – 70 м • Об’єм суцільного ураження живої сили в приміщенні - 120 м3 • Площа суцільного ураження на відкритій місцевості – 75 м2 • Маса контейнера з бойовою частиною – 11 кг • Габаритні розміри: калібр бойової частини - 93 мм, довжина вогнемету – 924 мм, зовнішній діаметр контейнера – 101 мм • Температурний діапазон бойового застосування - від мінус 40°С до плюс 50°С. Переваги: Реактивний піхотний вогнемет оснащений бойовою частиною з термобаричною сумішшю. Термобарична зброя знищує противника завдяки створенню під час вибуху уражуючих факторів у вигляді надлишкового тиску та підвищеної температури, які виникають у зоні вогняної хмари. Термобаричні боєприпаси також називаються боєприпасами об‘ємного вибуху. Фугасна дія пострілу РПВ-16 еквівалентна артилерійському снаряду 120-122мм калібру. Тому, ця переносна зброя здатна знищувати живу силу супротивника навіть за потужними укриттями на відстані близько одного кілометра. Статус:  наразі вогнемети РПВ-16 серійно виробляються для потреб Збройних сил України. Крім того, Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів у ініціативному порядку продовжує модернізацію реактивних піхотних вогнеметів. На основі РПВ-16 створюються два нові зразки: легкий штурмовий вогнемет РПВ-18 та вогнемет підвищеної дальності й могутності РПВ-20ПДМ.
ІНФОКАРТА: РЕАКТИВНИЙ ПІХОТНИЙ ВОГНЕМЕТ "РПВ-16"
Докладніше