Кількість прочитаних книг стане одним із обов‘язкових показників ефективності для співробітників Укроборонпрому у 2021 році — Гусєв

У приміщенні ДК "Укроборонпром" відкрився стенд для буккросингу. Співробітники Концерну відтепер можуть долучитися до популярної традиції обміну книжками. Крім того, кількість прочитаних книг стане одним із обов‘язкових показників ефективності для співробітників Укроборонпрому у 2021 році.

Про це під час відкриття стенду заявив генеральний директор Укробронпрому Юрій Гусєв.

"В Концерні впроваджується система KPI – і саме читання книжок має стати одним з ключових показників ефективності для нас. Вірю, це допоможе нашій команді досягати більшого", – зазначив Юрій Гусєв

Стенд буккросингу вже наповнили відібраними радником голови Укроборонпрому Валерієм Пекарем книгами різноманітних жанрів та видавництв.

"Ідея цього проєкту – не в тому, що Концерн просто купив цікаві книжки і їх можна взяти почитати, а в тому, що можна приносити свою вже прочитану літературу і брати натомість якусь нову. Пам’ятайте, той, хто читає книжки, керує тими, хто їх не читає, а лише дивиться телевізор", – наголосив викладач, громадський діяч Валерій Пекар.

Власний ТОП-5 з переліку закуплених книг Пекар презентував співробітникам Концерну:

1. "Остання імперія. Занепад і крах Радянського Союзу" – Сергій Плохій
2. "Шлях до несвободи. Росія, Європа, Америка" – Тімоті Снайдер
3. "Невідворотне. 12 технологій, що формують наше майбутнє" – Кевін Келлі
4. "Злет і занепад країн. Хто виграє та програє на світовій арені" – Ручир Шарма
5. "Доставка щастя. Шлях до прибутку, задоволення і мрії" – Тоні Шей

Ініціатива викликала значний інтерес серед співробітників Укроборонпрому. Деякі з них знайшли на стенді книги, які давно хотіли прочитати і розповіли про свої смаки.

"Мені книгу порекомендувала колега, тому я вирішила розпочати саме з неї", – каже Наталія Никитюк, спеціаліст Управління координації безпеки підприємств, яка обрала книгу "Людина в пошуках справжнього сенсу. Психолог у концтаборі" австрійського психолога та психіатра Віктора Франкла.

На думку начальника Управління моніторингу та вдосконалення закупівель Романа Аврамова, запуск буккросингу значно спростить пошук цікавої нової літератури.

"У мене є дві книжки, які справили на мене найбільше враження. Перша, яку я читав ще в шкільні роки, – "Як здобувати друзів і впливати на людей" Дейла Карнегі. Вона, можна сказати, мала фундаментальний вплив на становлення мого характеру. Друга, прочитана нещодавно, – "Як Україна втрачала Донбас" Марини Воротинцевої та Дениса Казанського. Дуже крута книжка про передумови початку війни на Донбасі".

Прес-секретар генерального директора Концерну Олена Голубенко переконана, що сама лише наявність стенду буде спонукати підійти до нього та обрати собі книгу.

"Я взагалі полюбляю художню літературу. "Тріумфальна арка" Ремарка – моя улюблена. Але зараз намагаюся перемикатися на щось нове: історичну чи бізнес-літературу. Саме тому обрала собі "Останню імперію…" Сергія Плохія", – поділилася Голубенко.

Довідково: ідея буккросингу полягає в тому, що людина, прочитавши книгу, залишила її у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро) для того, щоб хтось інший зміг цю книгу знайти та прочитати. Той, у свою чергу, повинен повторити процес. Таким чином, книжки "подорожують" від одного читача до іншого.