МИКОЛАЇВСЬКИЙ БРОНЕТАНКОВИЙ ЗАВОД ПЕРЕДАВ ВІЙСЬКОВИМ ПАРТІЮ ТЕХНІКИ В РАМКАХ ДОЗ-2020 (фото)

Державне підприємство "Миколаївський бронетанковий завод", що входить до складу Державного концерну "Укроборонпром", передало Міністерству оборони України партію з 8 одиниць капітально відновлених броньованих розвідувальних дозорних машин з покращеними характеристиками БРДМ-2Л1. 

Це перша партія техніки, яка пройшла капітальний ремонт та покращення характеристик на Миколаївському бронетанковому заводі вже в рамках цьогорічного державного оборонного замовлення.

"Навіть в умовах карантину та надзвичайної ситуації в країні ми не зупиняли виробництво. Працювали на перспективу! Тому, як тільки новий договір з Міністерством оборони України було підписано, ми майже одразу відвантажили нашим військовим першу партію БРДМ-2 з покращеними характеристиками. Бойові завдання не можуть чекати, тому ми працювали і працюємо", – повідомляє директор МБТЗ Юрій Кравченко. 

В ході капітального ремонту, спираючись на бойовий досвід українських військових, фахівці підприємства покращили характеристики базової машини БРДМ-2. Зокрема, БРДМ-2Л1 містить новітні засоби навігації та зв’язку, тепловізійну систему нічного керування; змінено розташування особового складу та покращено ергономіку машини за рахунок бокових люків із посиленим бронюванням, що пришвидшує десантування екіпажу та спрощує експлуатацію техніки. 

"У січні 2019 року на підприємстві змінився директор, у спадок якому дісталася багатомільйонна кредиторська заборгованість за простроченими контрактами. За рік Юрію Кравченку вдалося відновити роботи за контрактами, виконати їх і побудувати довірливі стосунки із замовником. За підсумками 2019 року підприємство удвічі збільшило обсяги ремонтів у порівнянні з 2018 роком. Сьогодні простроченої кредиторської заборгованості перед МО у Миколаївського бронетанкового заводу – немає. Підприємство знову має змогу брати участь у державних тендерах, повернуло репутацію надійного партнера для Міноборони та вже отримало перші замовлення в рамках цьогорічного ДОЗ", – розповів Ігор Фоменко, заступник Генерального директора "Укроборонпрому" з бронетанкової, радіолокаційної та спеціальної техніки.

Фахівці Миколаївського бронетанкового заводу завершували капремонт першої партії БРДМ-2Л1 вже в умовах національного карантину у зв’язку із епідемією коронавірусу. Як і інші підприємства "Укроборонпрому", вже місяць МБТЗ працює в особливому режимі: керівництво заводу залишило частину працівників віком старше 60 років вдома, решта фахівців – продовжують роботу із посиленими заходами безпеки та санітарно-гігієнічними заходами. 

Броньована розвідувально-дозорна машина  БРДМ-2 знаходиться на озброєнні Збройних Сил України, має підвищену прохідність та призначена для ведення розвідки та супроводження конвоїв, також слугує для розміщення спеціального озброєння. 

Державне підприємство "Миколаївський бронетанковий завод" – одне із основних підприємств "Укроборонпрому", що спеціалізується на  виготовленні та модернізації броньованої колісної техніки для Збройних Сил України.

Фото: