Українські захисники отримали 119 одиниць військової техніки та озброєння від ДК "Укроборонпром"

Збройні Сили України отримали 119 одиниць військової техніки та озброєння від підприємств, що входять у ДК "Укроборонпром". Передача військової техніки відбулась у місті Чугуєві в Харківській області 15 жовтня, на честь Дня Захисника України.

Українські військові отримали потужні реактивні системи залпового вогню "Ураган", системи протиповітряної оборони"Оса" та "Тунгуска", більше півсотні 82- та 120-мм мінометів, танки Т-64, Т-80 та іншу бронетехніку, включаючи нові БТР-3ДА.

Під час передачі техніки був присутній Президент України Петро Порошенко, який високо оцінив мужність українських бійців та невтомну працю робітників ДК "Укроборонпром", які за два останніх роки передали у війська більше 12 тисяч одиниць озброєння.

0015Окрім наземної техніки, українським військовим були передані винищувачі МіГ-29 та Су-27, штурмовик Су-25, військово-транспортний Ан-26, ударні вертольоти Мі-24ПУ1 та транспортний Мі-8.    

0004"Держава зараз робить все можливе для того, щоб зразки нової техніки постійно надходили до війська. Вітчизняний оборонно-промисловий комплекс відіграє ключову роль у підтриманні високого рівня бойової та мобілізаційної готовності сил та засобів сектору безпеки, нарощуванні їх оперативних спроможностей", – підкреслив Петро Порошенко.

0002Петро Порошенко підкреслив, що зараз ставить перед науковцями, конструкторами, керівниками оборонних підприємств і їх працівниками задачу із розробки та виробництва нового ракетного озброєння: комплексів крилатих ракет, які вже пройшли перші випробування, нових зразків артилерійських систем, високоточного та високотехнологічного озброєння.

"Країні потрібна сучасна, нова, потужна зброя, яка захистить Україну від агресора, зупинить і знищить його, захистить життя наших громадян", – наголосив Президент України.

0020Окрім того, вже під час брифінгу у Харківській ОДА, Петро Порошенко підкреслив величезне значення оборонно-промислових підприємств ДК "Укроборонпром", які знаходяться у Харкові.

0022"Перше: в Харкові розташоване 17 підприємств ДК "Укроборонпром", це один із базових центрів української оборонної промисловості. Можу наголосити на тому, що в більшості проектів беруть участь харківські, львівські, дніпровські, значна кількість інших, але важко собі уявити велику кількість проектів "Укроборонпрому", де б не брали участь харківські виробництва: це й "Завод ім. Малишева", й всесвітньо відоме "КБ  ім. Морозова", й велика кількість виробництв. Але що саме, конкретизувати не буду, і ви не знайдете жодної країни світу, яка б розкривала свої оборонні розробки, але можну наголосити, що 25 років у нас цього не було", – заявив Петро Порошенко.

Нагадаємо, що фотозвіт передачі військової техніки, який відбувся у Чугуєві 15 жовтня, можливо подивитись у новій галереї.