Укроборонпром зекономив на закупівлях понад 900 мільйонів гривень (інфографіка)

Завдяки добровільному переходу підприємств Укроборонпрому на закупівлі через систему Prozorro з 1-го січня 2020 року економія склала понад 900 мільйонів гривень.

За цей час підприємства Концерну оголосили та провели більше 27 тисяч тендерів загальною вартістю у понад 11 млрд гривень. Найбільше підприємства Укроборонпрому закуповували різноманітні сплави, запчастини до військової техніки, кріпильні деталі та електричне приладдя.

Завдяки відкритим та прозорим процедурам закупівель понад 6 тисяч унікальних постачальників взяли участь у тендерах: в середньому 2,2 постачальника змагалися за перемогу в кожному з них.

До 2020-го року закупівлі Концерну відбувались на закритому майданчику – тільки зареєстровані на ньому постачальники могли взяти участь у тендерах. Втім, беручи до уваги, що переважна більшість закупівель не становить військової таємниці, а Закон України “Про публічні закупівлі” не поширюється на підприємства Укроборонпрому, команда Концерну зобов’язала всі свої підприємства добровільно перейти на систему Prozorro з 1 січня 2020 року.

“Незважаючи на спротив деяких підприємств, система Prozorro дозволяє їм економити подекуди до 50% бюджетів на потрібний товар чи послугу. Завдяки конкуренції на торгах ми отримуємо найкращі ціни. Так, приміром, на закупівлі послуг із санітарно-гігієнічної обробки приміщень Концерну у зв’язку з COVID-19 ми заощадили 84% від виділеного бюджету: під час аукціону ціна впала з 331 тисячі грн до 51 тисячі гривень”, – наголосив в.о. директора із закупівель Укроборонпрому Роман Аврамов.

“Державна оборонка чекає і на повноцінний запуск Закону України “Про оборонні закупівлі”, який має докорінно змінити систему закупівель військової техніки, товарів, послуг та зброї для силових відомств України. Адже прозорі оборонні закупівлі – це курс України в НАТО, закріплений у Конституції. Ми сподіваємось, що усі необхідні нормативно-правові акти будуть ухвалені вже найближчим часом – і оборонні закупівлі опиняться під демократичним цивільним контролем”, – зазначив генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв.