Військові аташе високо оцінили унікальні можливості ХДЗ "Палада"

Військові аташе з 14 країн світу, разом з представниками Міністерства оборони України, відвідали Херсонський державний завод "Палада", що входить до складу ДК "Укроборонпром", та високо оцінили можливості підприємства виробляти унікальну морську техніку. Візит відбувся 18 липня за участю Заступника генерального директора з розвитку Концерну Артура Херувімова.

"Палада" – це  сучасне та експортно орієнтоване  виробництво унікальної техніки. Доки, виготовлені на підприємстві, успішно експлуатують багато країн світу. Серед них – Японія, Південна Корея, Фінляндія, Болгарія, Туреччина, Алжир та інші", –зауважив Артур Херувімов.

Він додав, що "Укроборонпром" системно співпрацює з Київською асоціацією військових аташе, демонструє розвиток та можливості вітчизняного ОПК, налагоджує корпоративні зв’язки та збільшує коло іноземних партнерів.   

Нині підприємство виконує контракт на будівництво та поставку в 2017 році композитного автономного плавучого дока вантажопідйомністю 7100 тон. "Палада" будує його під наглядом "American Bureau of Shipping". "Multimarine Shipyards Ltd" експлуатуватиме док у порту Лімасол (Кіпр).

Довжина стапель-палуби дока – 120 метрів, глибина занурення – 12,2 метри. Корпус виготовлять з важкого морського суднобудівного бетону, а вежі – з суднобудівної сталі. Таке поєднання матеріалів дозволить власникам доку знизити експлуатаційні витрати в 2-2,5 рази, у порівнянні з аналогічними сталевими доками.

Минулого року композитний док виробництва ХДЗ "Палада", вантажопідйомністю 8500 тон, прибув до замовника з Південно-Африканської республіки – компанії "Dormac". Він успішно подолав на буксирі маршрут Херсон-мис Доброї Надії – Дурбан (ПАР), довжиною 8799 морських миль за 79 днів. Фахівці заводу готують док до введення в експлуатацію.

Нагадаємо, що завод мав заборгованість по заробітній платі – на початок 2015 року вона сягала 11 млн. грн. – та майже всі вбачали песимістичний сценарій його подальшого існування. Завдяки системній роботі менеджменту "Укроборонпрому" та ефективним переговорам керівництва "Палади" на міжнародних виставках, підприємство підписало та виконало найбільший контракт в своїй історії. Сьогодні завод запрацював системно, а працівники упевнені в його майбутньому розвитку.