ДЕРЖАВНИЙ КОНЦЕРН "УКРОБОРОНПРОМ"

Код ЄДРПОУ
37854297
Контактні дані
Генеральний директор Добренкова Ю.В.
+380666009606
y.lemish@krona.net.ua
Підстави для скарги
Дії організатора при визначенні переможця
Підприємство концерн
ДК Укроборонпром
Номер закупівлі в ProZorro
UA-2020-12-31-001574-a
Предмет закупівлі
Централізований конкурс з відбору постачальників згідно коду ДК 021:2015: 66510000-8 «Страхові послуги» (Послуги щодо добровільного медичного страхування (безперервне страхування здоров'я) працівників підприємств)
Короткий зміст скарги
ПрАТ «СК «КРОНА» бере участь у допороговій закупівлі (централізований відбір постачальників), оголошеній Організатором на веб-порталі Уповноваженого органу за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2020-12-31-001574-a (номер оголошення UA-2020-12-31-001574-a). Предметом закупівлі є: ДК 021:2015 Код 66510000-8 «Страхові послуги» (Послуги щодо добровільного медичного страхування (безперервне страхування здоров'я) працівників підприємств).
Протоколом № 13 від 29.01.2021 р. Комісії, яка діє на підставі Наказу «Про створення центральної конкурсної комісії Державного концерну «Укроборонпром» з відбору постачальників для підприємств» №356 від 19.12.2019 було прийнято рішення про визнання переможцем учасника Приватне акцiонерне товариство «Страхова компанiя «IнтерЕкспрес» у централізованому конкурсі з відбору постачальників № UA-2020-12-31-001574-a згідно ДК 021:2015: 66510000-8 «Страхові послуги» (Послуги щодо добровільного медичного страхування (безперервне страхування здоров'я) працівників підприємств).
Вважаємо таке рішення Організатора таким, що прийняте з порушеннями, з огляду на наступне:

Відповідно до ч. 3 ст. 12 Закону України «Про публічні закупівлі», під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій/пропозицій та їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронні довірчі послуги".
Відповідно до ч. 5 Розділу VII Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про електронні довірчі послуги», електронний цифровий підпис та посилений сертифікат відкритого ключа, що його підтверджує, видані відповідно до вимог Закону України "Про електронний цифровий підпис" до набрання чинності цим Законом,використовуються користувачами електронних довірчих послуг, кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг, які продовжують їх обслуговувати, відповідно як кваліфікований електронний підпис та кваліфікований сертифікат електронного підпису до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим Законом.
Даний Закон набрав чинності 07.11.2018 року. Тобто, з 7 листопада 2020 року всі електронні цифрові підписи припинили свою дію, а підписати цифровий документ можливо тільки за наявності кваліфікованого електронного підпису, який є вдосконаленим і більш захищеним аналогом ЕЦП.
Відповідно до п. 23 ст. 1 ЗУ «Про електронні довірчі послуги», кваліфікований електронний підпис - удосконалений електронний підпис, який створюється з використанням засобу кваліфікованого електронного підпису і базується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа.
Відповідно до п. 17 ст. 1 ЗУ «Про електронні довірчі послуги», засіб кваліфікованого електронного підпису чи печатки - апаратно-програмний або апаратний пристрій чи програмне забезпечення, які реалізують криптографічні алгоритми генерації пар ключів та/або створення кваліфікованого електронного підпису чи печатки, та/або перевірки кваліфікованого електронного підпису чи печатки, та/або зберігання особистого ключа кваліфікованого електронного підпису чи печатки, який відповідає вимогам цього Закону.
Тобто, відповідно до вимог законодавства України, Учасники повинні підписувати свої конкурсні пропозиції кваліфікованим електронним підписом на захищеному носії.
Однак, Приватне акціонерне товариство «Страхова компанiя «IнтерЕкспрес» підписало свою пропозицію кваліфікованим електронним підписом на незахищеному носії, що суперечить вимогам законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги».

Крім того, Додатком №1 до Конкурсної документації встановлено повний перелік документів, що вимагається згідно з конкурсною документацією у складі пропозиції. Так, відповідно до п. 8 Додатку №1 до Конкурсної документації, учасник повинен надати Конкурсну (цінову) пропозицію згідно Додатку №5.
Абзацом 1 Додатку № 5 встановлено, що при заповненні даної форми Учасник повинен вказати номер процедури у Prozorro. Однак, Приватне акцiонерне товариство «Страхова компанiя «IнтерЕкспрес» відступило від форми «Конкурсно-цінової пропозиції» та замість номеру процедури у Prozorro вказав предмет закупівлі. Тобто Учасник не вказав всю необхідну інформацію, визначену Організатором у даному Додатку № 5.
Також, звертаємо увагу на те, що Організатором було направлено учаснику -Приватному акцiонерному товариству «Страхова компанiя «IнтерЕкспрес» - вимоги про усунення учасником протягом 24 годин невідповідностей в інформації/документах, поданих учасником, вимогам Конкурсної документації). Однак, Приватне акцiонерне товариство «Страхова компанiя «IнтерЕкспрес» не усунуло в повному обсязі невідповідності в інформації та/або документах, що були подані останнім.
Відповідно до п. 3 (Відхилення конкурсних пропозицій) Розділу 5. Оцінка конкурсної пропозиції Конкурсної документації організатор відхиляє пропозицію учасника у наступних випадках: конкурсна пропозиція не відповідає вимогам Конкурсної документації та Учасник не виправив виявлені Організатором після розкриття конкурсних пропозицій невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй пропозиції, протягом 24 годин з моменту повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.
Проте, Організатором не було враховано та взято до уваги вищезазначене порушення Приватного акцiонерного товариства «Страхова компанiя «IнтерЕкспрес» .


Враховуючи викладене, просимо скасувати рішення Організатора щодо визнання Приватного акцiонерного товариства «Страхова компанiя «IнтерЕкспрес» переможцем у централізованому конкурсі з відбору постачальників № UA-2020-12-31-001574-a згідно ДК 021:2015: 66510000-8 «Страхові послуги» (Послуги щодо добровільного медичного страхування (безперервне страхування здоров'я) працівників підприємств) у зв’язку з невідповідністю в інформації/документах вимогам Конкурсної документації
Вимога
Просимо скасувати рішення Організатора щодо визнання Приватного акцiонерного товариства «Страхова компанiя «IнтерЕкспрес» переможцем у централізованому конкурсі з відбору постачальників № UA-2020-12-31-001574-a згідно ДК 021:2015: 66510000-8 «Страхові послуги» (Послуги щодо добровільного медичного страхування (безперервне страхування здоров'я) працівників підприємств) у зв’язку з невідповідністю в інформації/документах вимогам Конкурсної документації
Рішення:
Концерном розглянуто скаргу ПАТ «СК «Крона» щодо неправомірного визначення переможця ДК «Укрооборонпром» у централізованій закупівлі послуг щодо добровільного медичного страхування працівників підприємств (UA-2020-12-31-001574-a), очікуваною вартістю 17 647 506,00 грн без ПДВ.
За рішенням Колегії з розгляду скарг вимогу ПАТ "СК "Крона" відхилено.
Витяг з Протоколу засідання Колегії з розгляду скарг від 12.02.2021 №8 додається.