115 років з дня народження авіаконструктора Олега Антонова

7 лютого виповнюється 115 років від дня народження легендарного українського авіаконструктора Олега Антонова, під керівництвом якого з’явилися відомі на весь світ літаки-рекордсмени Ан-22 "Антей" та Ан-124 "Руслан".

Олег Костянтинович переїхав до Києва у 1952 році разом зі своїм конструкторським бюро з Новосибірська. Тут він заснував підприємство, яке сьогодні носить його ім’я – ДП "Антонов". Воно залишається флагманом авіаційної галузі України, а літаки його виробництва користуються попитом у всьому світі.

За своє життя Олег Антонов створив 52 типи планерів і 22 типи літаків, у тому числі з найбільшою вантажопідйомністю в світі. Він заснував оригінальну школу конструювання транспортних і регіональних пасажирських літаків та літаків спеціального призначення, створивши концепцію "літаків-всюдиходів".

Сучасники авіаконструктора переконані: якби небо не займало в житті Олега Антонова перше місце, він цілком міг стати видатним поетом чи художником. Доказом цього є його вірші та десятки написаних картин.