"45-й експериментальний механічний завод” може стати основою індустріального парку – Юрій Гусєв

На базі державного підприємства “45-ий експериментальний механічний завод”, яке входить до складу концерну “Укроборонпром”, може бути створений індустріальний парк оборонного спрямування.

Дане питання гендиректор Концерну Юрій Гусєв обговорив з головою Вінницької ОДА Сергієм Борзовим під час робочого візиту до міста.

“Це вирішить багато нагальних проблем. Загалом, бачу великий потенціал заводу для сфери оборони”, – заявив він.

Юрій Гусєв також нагадав, що після трансформації Концерну, “45-ий експериментальний механічний завод” увійде до складу одного із субхолдингів Оборонних Систем України та отримає нові можливості економічного, технічного оздоровлення та залучення інвестицій.

“Завод сьогодні потребує завантаження замовленнями, оновлення технічної бази та, безумовно, нових молодих спеціалістів. Це можна забезпечити за рахунок заробітної плати на рівні 15-17 тис. грн. Торік вона склала в середньому близько 10 тис. грн”, – додав він.

Також гендиректор Концерну повідомив про зміну керівництва на підприємстві та запропонував екс-директору Миколі Чумаку стати радником з питань розвитку підприємства. Новий керівник заводу буде призначений після проведення конкурсу.

Крім того Юрій Гусєв відвідав Вінницький авіаційний завод "ВІАЗ", який свого часу спеціалізувався на ремонті літаків Ан-2, Як-18Т, Як-52 та вертольотів Ка-26.

Наразі підприємство втратило свій потенціал до виробництва військової продукції. Основні будівлі та виробничі цехи продані внаслідок банкрутства. Колектив заводу складає лише п’ять осіб. Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 №1229 "ВІАЗ" підлягає передачі до Фонду державного майна України з метою приватизації.

“45-ий експериментальний механічний завод” спеціалізується на виробництві засобів транспортування, заправки, перекачування і зберігання нафтопродуктів, деталей і приладдя для них, а також на технічному обслуговуванні й ремонті.