70% військової техніки параду до Дня Незалежності України вироблено на підприємствах "Укроборонпрому"

Понад 70% військової техніки урочистого параду до 25-ї річниці Незалежності України вироблено, модернізовано та відремонтовано підприємствами-учасниками Державного Концерну "Укроборонпром". Про це заявив Генеральний директор Держконцерну "Укроборонпром" Роман Романов.

"Сьогодні ми презентували громадськості сучасну військову техніку, що була виготовлена, модернізована та відремонтована працівниками ДК "Укроборонпром". Наш головний замовник – народ України. Саме сьогодні наша команда звітує перед українцями. Ми показали, що нам є чим захищати рідні кордони", – заявив очільник Концерну Роман Романов.

Центральною площею  столиці пройшли бронетранспортери "Дозор-Б", БТР-4, бойові машини піхоти та десанту, дивізійні гаубиці 2С19 "МСТА", гармати "Геоцинт" та артилерійські установки "Гвоздика", реактивні системи залпового вогню "Град" та "Смерч", зенітно-ракетні комплекси "Бук" та "С-300ПС", бойові машини "Булат", зенітно-ракетні комплекси "Оса". Всі ці сучасні зразки озброєння і військової техніки виготовлені, модернізовані та відремонтовані підприємствами ДК "Укроборонпром".

Бойові машини піхоти БМП-2 пройшли капітальний ремонт та модернізацію на підприємствах Концерну. Техніка має високі показники маневреності, підвищену мобільність та захищеність екіпажу. Озброєння БМП-2 дозволяє вести вогонь по різноманітним цілям, включаючи танки та бойові вертольоти. Бойові машини піхоти гідно показали себе під час бойових дій та системно посилюють українську армію.

Бойові машини десанту БМД-2 – це броньована гусенична плаваюча машина, що може десантуватися з літаків військово-транспортної авіації. В результаті модернізації цих машин  підприємствами "Укроборонпрому", вони отримали  потужний комплекс озброєння. Фахівці Концерну в процесі капітального ремонту модернізували й командирський варіант БМД на "Житомирському бронетанковому заводі"  та поставляють їх до армії.

Бойові машини "Булат" – це результат глибокої модернізації танків Т-64Б фахівцями флагманського бронетанкового підприємства "Укроборонпрому", легендарного заводу ім. Малишева.  Вдосконалена система управління вогнем дає можливість вести прицільний вогонь снарядами та керованими ракетами. Підвищена мобільність, додатковий захист корпусу та башти, вбудований динамічний захист машини – все це ефективно захищає український вояків та посилює бойову міць танка. Десятки "Булатів" вже були передані "Укроборонпромом" на передову.

Бронетранспортери "Дозор-Б" – сучасна військова техніка, що стала результатом плідної праці багатьох підприємств "Укроборонпрому". Броня "Дозорів" відповідає стандартам НАТО   та здатна захистити екіпаж від вогню стрілецької зброї та мін. Машини призначені для оснащення спеціальних підрозділів ЗСУ. Потужності "Укроборонпрому" дозволять виготовляти понад 100 сучасних бронемашин "Дозор-Б" на рік. У виробництві "Дозорів" задіяні 86 вітчизняних підприємств та 7 підприємств Держконцерну.

Бронетранспортер БТР-4 – є суто українською розробкою, виробляється фахівцями Харківського конструкторського бюро ім. Морозова та гідно конкурує із світовими аналогами. Техніка довела свою ефективність під час бойових завдань під час проведення АТО на Сході України. Вітчизняний зразок легкої броньованої техніки має потужне озброєння, високу швидкість та надійний захист.  "Укроборонпром" вже посилив українське військо півсотнею таких бронетранспортерів та адаптував цю техніку під стандарти НАТО.

Дивізійні гаубиці 2С19 МСТА – ракетно-артилерійське озброєння у вигляді самохідної та буксируваної модифікацій. Гаубиці здатні знищувати тактичні засоби ядерного нападу, артилерійські і мінометні батареї супротивника, ворожі танки та іншу броньовану техніку,  а також засоби протиповітряної і протиракетної оборони.

Гармати 2А36 "Геоцинт" – артилерійська зброя калібру 152 мм, призначена для придушення й знищення живої сили, вогневих засобів і бойової техніки противника, що знаходяться на марші, в місцях скупчення та опорних пунктах. Гармата придатна до використання в різноманітних погодно-кліматичних умовах. Відновлення та ремонт здійснені на "Шепетівському ремонтному заводі" Державного концерну "Укроборонпром"

Самохідні артилерійські установки 2С1 "Гвоздика" – знищує живу силу супротивника, його артилерійські батареї, вогневі точки. Забезпечує  прохід в мінних полях та в польових загородженнях.

Реактивні системи залпового вогню БМ-21 "Град" – призначені для знищення ворожої живої сили, автомобільної та броньованої техніки, артилерійських і мінометних батарей, командних пунктів. Час повного залпу – 20 секунд, максимальна відстань атаки до 40 км. "Шепетівський ремонтний завод" "Укроборонпрому" системно відновлює та здійснює капітальний ремонт цієї техніки.

Реактивні системи залпового вогню 9К58 "Смерч" – одна з найбільш далекобійних вогневих систем в світі, снаряди 300-мм калібру уражають ворожі цілі на максимальній відстані 70-90 км. Час повного залпу – 38 секунд, а площа ураження сягає до 70 га. 

ЗРК 9К33 "Оса" – комплекси призначені для прикриття сил і засобів мотострілецьких та танкових дивізій від повітряних засобів нападу противника у всіх видах бойових дій. Працюють за будь-яких погодних умов. Капітальний ремонт, відновлення та модернізацію здійснює "Балаклійський ремонтний завод".

Зенітно-ракетні комплекси "БУК" – призначені для боротьби з аеродинамічними цілями, що летять зі швидкостями до 830 м/с, на середніх і малих висотах, маневруючи з перевантаженнями до 10-12 одиниць, на відстані до 30 км.

Зенітні ракетні комплекси "С-300ПС" – призначені для знищення засобів повітряного нападу усіх типів, що летять зі швидкостями до 1200 м/с.

Нагадаємо, що ДК "Укроборонпром" оснащує українську армію новою та сучасною технікою, впроваджує стандарти НАТО та кооперує зі світовими лідерами-виробниками озброєнь.   За результатами двох років підприємства Концерну виготовили для Збройних Сил України та інших структур 12 716 одиниць зброї та техніки.