А. Абромавичус: Експорт озброєння має становити не менше $2 млрд щорічно

Експорт озброєння та військової техніки у найближчі роки необхідно збільшити вп’ятеро – до $2 млрд, а найбільші перспективи український оборонно-промисловий комплекс має на ринках Південно-Східної Азії, Латинської Америки та Африки, вважає Гендиректор ДК "Укроборонпром" Айварас Абромавичус.

"Загалом у нас є дуже достойна продукція. Але наш експорт озброєнь все-таки перебуває на досить низькому рівні – це приблизно $400 млн. Наша мета до 2025 року збільшити український експорт озброєнь до $2 млрд", – заявив очільник Укроборонпрому в інтерв’ю The Page.

"Найбільші покупці озброєння у світі – це країни Близького Сходу і країни Південно-Східної Азії. Найбільший імпортер – Індія, це 12% усього імпорту озброєння. І 60% цього імпорту – це Росія. Якщо у нас декілька десятків людей працюють з індійським ринком, то у них декілька тисяч людей працюють з цим перспективним ринком. Але ми не здаємося. Тому будемо працювати за всіма напрямками", – додав він.

Айварас Абромавічус також зазначив, що перспективними є ринки Африки та Латинської Америки, що підтверджується нещодавньою домовленістю про поставку Ан-178 в Перу.

"У нас є якісні спецекпортери зі знаннями місцевих традицій, місцевих мов, із тісними зв’язками. Будемо використовувати їхні напрацювання", – розповів Гендиректор "Укроборонпрому".

Крім того, він наголосив на необхідності чіткої координації роботи спецекспортерів та підприємств-виробників продукції, гарантуванні добросовісного партнерства.