Айварас Абромавичус: Міністерство оборони – наш партнер №1

19 вересня у Міністерстві оборони України відбулася спільна нарада двох нових команд – "Укроборонпрому" та Міноборони. Перша в такому форматі, і перша в такому складі.

На зустрічі були присутні: генеральний директор ДК "Укроборонпром" Айварас Абромавичус, його заступники та радники; Міністр оборони Андрій Загороднюк, начальник Генерального штабу — Головнокомандувач ЗС України генерал-лейтенант Руслан Хомчак, заступники Міністра оборони, керівники структурних підрозділів оборонного відомства та Генштабу.

"Міністерство оборони – наш партнер №1, ми можемо думати по-різному, але діяти маємо спільно в інтересах нашої держави", – привітав Айварас Абромавичус керівників оборонного відомства.

Історичний контекст, в якому почали працювати обидві нові команди, має багато проблемних питань, складнощів та підводних каменів.

Однак і в Міністерстві оборони, і в УОП налаштовані на конструктив та створення нових відносин, заснованих на довірі, взаємоповазі та взаємній відповідальності.

Під час зустрічі обговорювалися найбільш нагальні питання, що потребують спільної позиції та зусиль для вирішення.

Це, в першу чергу, виконання підприємствами Концерну договорів державного оборонного замовлення; якість техніки та своєчасність взаєморозрахунків; питання ціноутворення та реалізації державної оборонної стратегії; виконання окремих доручень Президента України тощо.

Також йшлося про спільні напрацювання пропозицій до нового закону про державне оборонне замовлення.

Сторони обмінялися своїм баченням вирішення окремих питань та ухвалили рішення утворити спільні робочі групи для напрацювання відповідних дорожніх карт у складі фахівців Міністерства оборони та Укроборонпрому.