Айварас Абромавичус оновив ТОП-менеджмент Укроборонпрому

19 вересня генеральний директор “Укроборонпрому” Айварас Абромавичус призначив чотирьох керівників ключових напрямків діяльності Концерну. 

Так, заступником генерального директора держконцерну з питань трансформацій став Роман Бондар. Закупівлями опікуватиметься Надія Бігун, один з драйверів Prozorro, фінансово-економічним блоком керуватиме Сергій Іванюта, а Олег Яковенко очолить так званий проектний офіс УОП. 

Відповідні накази про призначення Айварас Абромавичус підписав 19 вересня 2019 року. 

“Великими компанії роблять серця і таланти”

Роман БОНДАР – заступник генерального директора з питань трансформацій. Роман є експертом з розвитку лідерства та побудови ефективних організацій. Більше 15-ти років займається пошуком керівників вищої ланки і організаційними перебудовами великих українських і міжнародних компаній. 

До призначення в Укроборонпром Роман був керуючим партнером британської компанії Odgers Berndtson Ukraine, брав активну участь у реформі корпоративного управління державної власності і державної служби, залучав кращі таланти до управління державою, зокрема, формував наглядові ради Нафтогазу, Укрзалізниці, Укренерго, Укргідроенерго та Аеропорту “Бориспіль”.

У Концерні Роман очолюватиме так званий Центр трансформацій – реактор змін корпоративної культури та управлінських практик УОП, внутрішніх процесів та системи керування бізнесом; започаткує керування ефективністю та запровадить міжнародні стандарти корпоративного управління.

“Результат складних змін напряму залежить від цінностей лідерів, бачення майбутнього та якості організації. Наше завдання за найкоротший термін провести перетворення громіздкої структури в інноваційну, гнучку та сучасну компанію. Моя мрія – не тільки забезпечити організаційну спроможність створення конкурентного на світових ринках продукт, а й відновити інженерну славу українського машинобудування”, – зазначає Бондар.

“Прозорість – наша зброя”

Надія БІГУН – новий директор департаменту закупівель УОП. Надія Бігун працювала у сфері телекомунікаційних послуг, у 2015 році у якості волонтера приєдналася до команди Prozorro в МЕРТ, пізніше стала заступником директор ДП Прозорро. Впроваджувала систему електронних закупівель, розробляла законодавство, відповідала за створення бренду та просування Prozorro.

Після МЕРТ приєдналася до команди Укрпошти, де централізувала закупівлі на понад мільярд гривень 27 дирекцій державної компанії, запровадила єдині стандарти закупівель. До призначення в УОП працювала заступником директора ДП “Медичні закупівлі України” та запускала електронний каталог Prozorro Маркет для державних замовників.  

В Укроборонпромі Надія, передусім, буде впроваджувати прозорі процедури та політику закупівель, підвищувати їх ефективність за рахунок централізації потреб підприємств та впровадження категорійних стратегій. Сьогодні тільки 8 зі 138 підприємств, що входять до складу Укроборонпрому, включно з самим Концерном, проводять закупівлі через Prozorro.  

Окремим фокусом роботи Надії Бігун стане імпортозаміщення товарів російського виробництва.

“За кожною перемогою стоять конкретні цифри”

Сергій ІВАНЮТА – керуватиме фінансово-економічним блоком Концерну, до того працював в українських та міжнародних компаніях-лідерах ринку, а також в Національному банку України та Укргазвидобуванні. У сферу відповідальності Сергія в УОП входить формування та реалізація фінансової політики Концерну, розгортання комплексної програми фінансового оздоровлення підприємств, що входять до складу Укроборонпрому, реструктуризація боргів тощо.

“Процес змін має бути сучасним та керованим”

Олег ЯКОВЕНКО – директор департаменту управління проектами. Як і більшість нової команди Айвараса – з корпоративного сектора, але також має досвід роботи в державних структурах, зокрема, в МЕРТ, де займався оцінкою податкових і фінансових ризиків, очолював розробку інтегрованої платформи цифрової звітності для державних підприємств; брав участь в розробці плану відновлення промисловості в Східній Україні і підготовці експортної та HiTech-стратегії держави. До переходу на державну службу Яковенко працював в іноземній продуктової компанії і розвивав власний бізнес в сфері маркетингових стратегій і просування на ринках.

В Укроборонпромі Олег Яковенко керуватиме проектним офісом – центром управління всіма процесами, пов’язанами з корпоратизацією Концерну. Олег Яковенко розроблятиме дорожню карту трансформацій, контролюватиме її реалізацію та займатиметься ризик-менеджментом. Одразу після призначення Олег Яковенко запровадив в команді нових радників Канбан – метод прозорого управління розробкою продуктів, винайдений інженерами заводів Toyota. 

Айварас Абромавичус очікує, що нова команда у найближчий час має розробити комплексну стратегію розвитку Концерну, орієнтовану на збільшення обсягів виробництва та продаж продукції; провести кадровий та фінансовий аудити, інвентаризацію та оптимізації активів Концерну; впровадити комплексні антикорупційні механізми та кращі практики корпоративного управління на підприємствах держконцерну.

Перед призначення нові керівники подали електронні декларації, пройшли низку співбесід, спеціальну перевірку та поліграф. 

До пошуку та відбору нової команди Айвараса Абромавичуса був залучений номінаційний комітет Наглядової Ради держконцерну та іноземні консультанти, які спеціалізуються на підборі управлінців вищої ланки. 

Критерії, за якими шукали та обирали нових керівників для Укроборонпрому: досвід реформування та управління змінами у великих компаніях зі складною структурою власності; експертиза з розробки і впровадження корпоративної стратегії; розуміння специфіки та проблем промислового комплексу України; незалежність та відсутність конфлікту інтересів у галузі; позитивна ділова репутація.