Ан-225 Мрія доставив в Україну вантаж для протидії COVID19 (ФОТОРЕПОРТАЖ)

23 квітня 2020 року найбільший у світі транспортний літак Ан-225 "Мрія" повернувся до аеродрому "Київ-Антонов-2" з медичними засобами для запобігання поширенню коронавірусу в Україні.

"Мрія"доставила з китайського міста Тяньзінь вантаж вагою 103 880 кг об’ємом близько 1000 кубічних метрів. Все це – медичні пов’язки, халати, засоби дезінфекції та інші медичні засоби.

У зустрічі легендарного українського літака взяв участь Президент України Володимир Зеленський, керівництво ДК "Укроборонпром" та ДП "Антонов".

 

Повна трансляція прильоту "Мрії":

До гуманітарних операцій з перевезення медичних засобів з Китаю до різних країн світу Ан-225 долучився 11 квітня цього року. До теперішнього часу "Мрія" вже виконала рейси до Варшави та Парижу.

Ан-225 став шостим літаком авіакомпанії "Авіалінії Антонова", що беруть участь у доставці вантажів для протидії COVID-19. З кінця березня по теперішній час п’ять літаків Ан-124-100 перевезли майже 1500 тон з Китаю до десятків країн Європи, Америки, Близького Сходу. Частина цих рейсів виконується за програмою стратегічних авіаперевезень SALIS (Strategic Airlift Interim Solution) в інтересах країн НАТО. Планується, що 24 квітня Ан-225 вилетить з Гостомеля для виконання рейсів за цією програмою.

22 квітня розпочалася чергова серія рейсів літаків "Авіаліній Антонова" з перевезення медичних засобів з Китаю до різних міст США, в тому числі до Орландо, Хьюстона, Вашингтона та Лос Анжелоса. Планується, що в травні до виконання цих рейсів підключиться також Ан-225.

Льотні та технічні екіпажі "Авіаліній Антонова" при виконанні рейсів забезпечені всіма необхідними захисними медичними комплектами: масками, рукавичками, комбінезонами. В аеропортах проводиться процедура дезінфекції літака, здійснюється медичний огляд членів екіпажу. Мінімізований контакт екіпажу з персоналом аеропортів.