"Антонов" нарощує чистий дохід від реалізованої продукції – 5,9 млрд грн за 2017 рік

ДП "Антонов", що входить до складу ДК "Укроборонпром" продовжує нарощувати чистий дохід від реалізації продукції. У 2017 році цей показник, у відповідності до оперативних даних, становив 5,9 млрд грн, що у 1,6 разів більше, ніж у 2016 році.

"Антонов" також збільшив чистий прибуток, який у 2017 році становив 180 млн грн. Починаючи з 2015, від початку входження до складу "Укроборонпрому", лідер авіаційного кластеру нарощує свою прибутковість, збільшивши її в 4 рази.

Робота підприємства, на якому зараз працюють більше 10 тисяч фахівців, дозволила збагатити бюджети всіх рівнів на 562 млн грн у минулому році. Середня заробітна плата на ДП "Антонов" складає 9 034 грн, збільшившись на 26%, у порівнянні з 2015 роком. При цьому виплати заробітної плати проходять вчасно та в повному обсязі.  

Нагадаємо, що у минулому році "Антонов" здійснив справжній ривок, піднявши в небо, без перебільшення, два історичних для українського літакобудування апарати – 31 березня 2017 року в небо піднявся Ан-132D, а 8 листопада – ударний безпілотник "Горлиця".

Ан-132D – перший український літак, створений з найбільшим застосуванням сучасної авіоніки від провідних компаній світового рівня, серед яких партнери з США, Канади, Великобританії, Німеччини, Франції та інших країн: Honeywell, Pratt&Whitney Canada, Liebherr-Aerospace Toulouse SAS, Dowty Propellers. Ан-132D став першим українським літаком, при створенні якого не було використано жодної російської деталі.

Успішна реалізація міжнародної програми літака Ан-132 дала старт новим спільним проектам української авіаційної промисловості з іноземними компаніями. Наприклад, в рамках міжнародного співробітництва досягнуто домовленостей про модернізацію військово-транспортного літака Ан-70, який отримає нову авіоніку та позбавиться російських деталей.

"Горлиця" – перша вітчизняна платформа, яка за своєю вантажопідйомністю здатна нести ударне навантаження. Наразі подібні апарати виробляють лічені країни в світі, в першу чергу – США, Ізраїль, Італія, Франція, КНР, Туреччина. При цьому, розробка аналогічних комплексів, зазвичай, потребувала багатомільйонних вкладень та біля п‘яти років, а розробка "Горлиці" здійснюється коштом ДП "Антонов". Безпілотник розроблено для допомоги Сухопутним силам ЗСУ у веденні розвідки вдень та вночі за будь-яких погодних умов та передачі отриманої інформації на командний пункт.