БРДМ-НИК "Миколаївського бронетанкового заводу" – прем‘єра на "Зброі та Безпеці-2017" від "Укроборонпорму"

БРДМ-НИК – броньована машина, яка створена зброярами з ДП "Миколаївський бронетанковий завод", що входить до складу "Укроборнпрому", вперше представлена на міжнародній виставці "Зброя та Безпека-2017".

Ця бронемашина є глибокою модернізацією БРДМ-2, що знаходиться на озброєнні Збройних Сил України. Під час модернізації основні зусилля були зосередженні на значному підвищенні бронювання та підвищення ходових властивостей машини.

БРДМ-НИК отримав посилену лобову броню у повністю переробленій фронтальній частині, а також елементи навісного захисту. Такі заходи дозволяють значно підвищити безпеку екіпажу та зберегти життя українських бійців.

Нова машина отримала значно збільшений внутрішній об‘єм та роботизований бойовий модуль, який зараз оснащений великокаліберним кулеметом калібром 14,5-мм та кулеметом з калібром 7,62-мм. Використання бойових модулів дозволяють, у випадку потреби, збільшити вогневу міць БРДМ-НИК шляхом оснащення його 23-мм автоматичною гарматою, що значно розширює бойові можливості машини. В цей же час, був проведений цілий комплекс робіт із встановлення двигуна від IVECO на 150 к.с. та посилення підвіски. Такі заходи дозволили значно підвищення ходових властивостей машини. БРДМ-НИК, попри вагу у 8,2 т. розганяється до 100 км/год.

Окрім того, БРДМ-НИК оснащується новими цифровими радіостанціями, які забезпечують надійний та захищений зв‘язок.
"БРДМ-НИК – це фактично нова машина, в якій новий рівень захисту, новий двигун, нова підвіска, новий роботизований бойовий модуль, нові енергомічні рішення, новий захищений зв‘язок. Все це є основними складовими, які визначають бойову ефективність машини і зараз всі вони знаходяться на високому рівні", – прокоментував Микола Кістрін, директор ДП "Миколаївський бронетанковий завод".

Нагадаємо, що міжнародна спеціалізована виставка "Зброя та Безпека-2017" проходить 10-13 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі, який знаходиться на Броварському проспекті, 15.

Варто зазначити, що одночасно зі "Зброєю та Безпекою", у столиці США – Вашингтоні проходить глобальна міжнародна виставка Association of the US Army (AUSA), на якій ДК "Укроборонпром" вперше представляє передові розробки українського оборонно-промислового комплексу. Участь "Укроборонпрому" у цій виставці є черговим етапом у справі інтеграції української "оборонки" до євроатлантичних структур та відкритого міжнародного співробітництва.