БРОНЕАВТОМОБІЛІ "ДОЗОР-Б" – ПОВНІСТЮ ГОТОВІ ДО БОЮ 06/12/2015

Новітній бронетранспортер "Дозор-Б" пройшов державні випробування та рекомендований до прийняття озброєння ЗСУ – таким є висновок спеціалізованої військової комісії, викладений у спільному рішенні, підписаному представниками розробника та інших відомств.

"Дозор-Б" – це машина, створена у максимально короткий, навіть екстремально короткий термін. При цьому – якісна та надійна. Сьогодні на Михайлівській площі ми представили серійну партію цієї техніки, зробленої у повній відповідності до завдань, які нам ставлять Збройні сили України", – заявив Генеральний директор "Укроборонпрому" Роман Романов журналістам.

Оборонна промисловість, котра 2014 року переважно була завантажена ремонтом та модернізацією озброєння та військової техніки, 2015 року перемістила акцент на новітні зразки. Так, менш, ніж за рік "Укроборонпром" виконав завдання військових і підготував "Дозор-Б".

"В квітні поточного року військовим було представлено перший зразок, в травні ми отримали уточнене технічне завдання щодо цієї машини, а вже наприкінці серпня бронетранспортер передали на державні випробування", – зауважив директор Львівського бронетанкового заводу Роман Тимків, додавши: "Так, держвипробування щойно були успішно пройдені, але вже нині готова ціла серійна партія "Дозор-Б"".

Свої зусилля заради такого оперативного відпрацювання "Дозор-Б" об’єднали різні вітчизняні підприємства. Схід і Захід працювали пліч-о-пліч – "Львівський бронетанковий завод" та "Харківське конструкторське бюро ім. Морозова" згуртували зусилля.

"Майже 250 фахівців "ХКБМ" працює над авторським супроводом виготовлення бронетранспортерів "Дозор-Б", ми перебуваємо у постійному контакті з львів’янами. Працюємо, як єдиний механізм", – підкреслив очільник "ХКБМ" – Генеральний конструктор Яків Мормило.

4 грудня Генеральний директор "Укроборонпрому" Роман Романов нагородив провідних фахівців обох підприємств Концерну відзнаками за вагомий внесок у зміцнення обороноздатності держави – за розробку, виготовлення та відпрацювання дослідного зразка бронеавтомобіля "Дозор-Б".

Сьогодні ж на Михайлівській площі "Укроборонпром" презентував серійну партію бронеавтомобілів "Дозор-Б", а також нових БТР-3 та БТР-4.

"Сподіваємось, що найближчим часом всі ці машини підуть у війська, а українські заводи отримають системні замовлення на їх системне виробництво для ЗСУ. А всіх киян та гостей столиці запрошуємо разом з дітками у ці вихідні прийти і побачити бронетехніку, якою ми виборюємо перемогу та посилюємо економіку держави", – підсумував Роман Романов.