БТР-4М для морпіхів Індонезії: вода, вогонь та бездоріжжя

БТР-4М, який успішно воює на Донбасі з самого початку конфлікту та виготовляється силами ДП "Харківське КБ з машинобудування ім. Морозова", що входить до складу ДК "Укроборонпром", успішно пройшов випробування в умовах тропічного клімату у Індонезії.

П’ять українських бойових машин були поставлені Корпусу морської піхоти Індонезії у рамках виконання контракту, підписаного на початку 2014 року між Міністерством оборони Індонезії та ДП "Спецтехноекспорт", що входить до складу Концерну.

Виконання контракту відбулось вже після постачання головних партій БТР-4 на потреби українського війська, у рамках дозавантаження виробничих потужностей українського оборонного комплексу.

Під час випробувань, у присутності українських фахівців, були протестовані амфібійні можливості бронетехніки на морі, проведені вогневі випробування у гірський місцевості та перевірені ходові характеристики українських бойових машин  на трасі та на важкопрохідній місцевості.

btr4M-2

Директор "Спецтехноекспорту" Павло Барбул зазначив, що випробування української техніки проводила комісія, до складу якої входили представники різних підрозділів Міністерства оборони Індонезії.

"Реалізація цього контракту відбулася завдяки ефективній взаємодії підприємств українського оборонно-промислового комплексу та Посольства України в Індонезії", – зазначив Павло Барбул.  

btr4M-3

Безпосередньо хід випробувань детально висвітлив кореспондент індонезійського видання Angkasa Арио Нугрох, який детально описав всі етапи тестування української бронетехніки, які відбулись 19 січня 2017 року.

Марш протяжністю 100 км розпочався ще в ночі, коли колона з БТР-4М власним ходом по автострадах виїхала зі столиці Індонезії Джакарти до узбережжя Яванського моря. А вже на світанку бронемашини протестували свої амфібійні властивості на морі.

btr4M-7

"Бойові машини стабільно та плавно ведуть себе у воді", – пише індонезійське видання. Відмітивши те, що БТР-4 мають колісну формулу 8×8, оснащується моторами Deutz і трансмісіями Allison, які відповідають стандартам НАТО. Ці двигуни відрізняються своєю надійністю, економічністю та потужністю.

btr4M-5

Після водних випробувань, колонна БТР-4М направилась на місце проведення стрільб. Попри те, що дорога до стрільбища була розмита потужними дощами, українські бойові машини успішно пройшли ходові випробування. Як відмічає видання Angkasa, індонезійські військові навіть спеціально приготували гусеничну техніку для буксирування, не очікуючи таких потужних ходових властивостей БТР-4М.

btr4M-15

Місцем вогневих випробувань було обрано каньйон, який дозволяє перевірити здатність головного озброєння української бойової машини.

Кожен з п‘яти БТР-4М, які брали учать у стрільбах, успішно вразили умовні цілі на визначених відстанях, довівши точність української зброї. Індонезійські журналісти були відверто вражені можливостями бойового модулю "Парус", який встановлено на БТР-4М, та сучасного цифрового прицільного комплексу.

btr4M-11

Нагадаємо, що ДК "Укроборонпром" нарощує потужності виробництва БТР-4, в першу чергу для потреб армії України. У рамках цієї програми фахівці ДП "Житомирський бронетанковий завод", що входить до складу Концерну, у 2016 році освоїли виробництво корпусів для БТР-4.

Бойові можливості БТР-4 були вже неодноразово доведені під час важких боїв на Донбасі, де українська бойова машина відзначилась живучістю, ефективністю та багатофункціональністю. "Укроборонпром" очікує, що у 2017 році підприємства Концерну отримають потужне замовлення для виробництва цих машин для української армії.

btr4M-12Додамо, що "Укроборонпром" у листопаді 2016 року представив інтереси України на  міжнародній виставці Indo Defence-2016, що проходила у Індонезії. Під час зустрічей із представниками силових відомств було обговорено співпрацю по програмі Ан-70, продемонстровано можливості української бронетехніки та ракетного озброєння.