ЧИСТИЙ ДОХІД УКРОБОРОНПРОМУ ЗА ТРИ КВАРТАЛИ ЗБІЛЬШИВСЯ НА 9% ПОРІВНЯНО ІЗ МИНУЛИМ РОКОМ

Державний концерн “Укроборонпром” оприлюднив основні показники фінансово-господарської діяльності суб’єктів господарювання, що належать до сфери управління Концерну, за 9 місяців 2020 року.

Чистий дохід ДК “Укроборонпром” за три квартали 2020 року склав 24,6 млрд грн і збільшився на 9% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року (22,5 млрд грн в 2019).

Операційний прибуток ДК “Укроборонпром” за 9 місяців 2020 року зріс у 2,2 рази та склав 3,1 млрд грн (1,4 млрд грн в 2019) завдяки збільшенню виробництва та продажів бронетехніки, високоточної зброї та газотурбін.

        Прибуток до оподаткування за результатами 9 місяців досяг показників усього 2019 року.

Результати за 9 місяців 2020 року свідчать про стабільну роботу підприємств, що входять до складу Концерну та виготовляють і надають послуги з ремонту озброєння та військової техніки в умовах світової пандемії коронавірусу та національного карантину.

На фоні падіння виробництва у всіх галузях вітчизняної промисловості підприємствам ДК “Укроборонпром” вдалося зберегти власні темпи виробництва ОВТ в рамках державного оборонного замовлення та експортних контрактів.

Позитивну динаміку фінансових показників вдалося втримати, незважаючи на наступні фактори:

1. затримка фінансування державного оборонного замовлення більш, ніж на три місяці, та, відповідно, відтермінування строків контрактної кампанії, яка, по факту, розпочалася лише у другому кварталі поточного року.

2. глобальна економічна криза, викликана коронавірусом, та, відповідно, зменшення, а в окремих випадках – повне заморожування, фінансово-економічної активності партнерів та інозамовників, суттєве уповільнення військово-торгового співробітництва з низкою країн. Обмеження авіа та наземного сполучення призвели до відміни більшості міжнародних виставок та заходів, унеможливили регулярні контакти в рамках як діючих контрактів, так і потенційних міжнародних проектів, які поставлені на паузу.

3. національний карантин та обмежувальні заходи, встановлені Урядом України для протидії поширенню коронавірусу. З березня 2020 року підприємства-учасники Укроборонпрому працюють в особливому режимі: кількість персоналу, щоденно задіяного у виробництві, суттєво скорочено до критично необхідного; введено режим віддаленої роботи, який потребував додаткових інвестицій в цифрову інфраструктуру підприємств; окремі підприємства ставали на простій у зв’язку із виявленням захворювання у співробітників або запроваджували неповний робочий тиждень.