Ми демонструємо великий прогрес в галузі авіабудування – Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко обговорив з Королем Саудівської Аравії Салманом бін Абдулазізом Аль Саудом перспективи взаємодії двох країн за програмою літака Ан-132, що був розроблений "Укроборонпромом" у співпраці з міжнародними партнерами в рекордний для авіабудівної галузі термін.

"Україна та Саудівська Аравія повністю задоволені реалізацією контракту. Ми демонструємо великий прогрес в галузі авіабудування", – наголосив Петро Порошенко та повідомив, що український літак АН-132Д вже знаходиться в Саудівській Аравії і зараз опрацьовуються питання його серійного виробництва.

Він також зазначив, що обговорюються питання розширення лінійки літаків сімейства "Антонов" для потреб як цієї арабської країни, так в перспективі і для інших країн регіону.

В рамках презентації Ан-132Д фахівці ДП "Антонов",що входить до складу ДК "Укроборонпром", представлять пропозиції щодо створення літаків спеціального призначення на основі Ан-132 та програму демонстрації транспортних можливостей літака.

Нагадаємо, що це перший літак без російських комплектуючих. Для реалізації нової програми Ан-132 "Укроборонпром" розгорнули міжнародну співпрацю із світовими гігантами авіабудування, серед яких партнери з США, Канади, Великобританії, Німеччини, Франції та інших країн –  Honeywell, Pratt&Whitney Canada, Liebherr−Aerospace Toulouse SAS, Dowty Propellers.

Photo by Dylan Malyasov