ДК "Укроборонпром" демонструє можливості сучасних дронів у роботі аграріїв на "Битві титанів 2016"

Аграрна виставка "Битва титанів 2016" стане площадкою для демонстрації можливостей сучасних військових безпілотників у діяльності аграріїв.

ДП "СпецТехноЕкспорт", що входить до складу ДК "Укроборонпром", на цій виставці показав найсучасніші безпілотні авіаційні системи вітчизняного виробництва "Observer-S", "МП-1" та "Phase One X24". Представлені безпілотні комплекси обладнуються електронними системами для підвищення ефективності обробітку землі та вирощування урожаю.

"Конверсія військових технологій, наприклад, як використання дронів у аграрному секторі – один із прикладів найбільш ефективного застосування сучасних військових технологій у мирній сфері. Зараз ДК "Укроборонпром" співпрацює з провідними компаніями аграрного сектору над розширенням кооперації, яка дозволить завантажити потужності підприємств як аграрного, так і оборонного секторів економіки України додатковими замовленнями", – розповів Заступник Генерального директора з авіабудування та виробництва ДК "Укроборонпром" Володимир Коробов.

Використання в аграрній сфері дронів дозволяє створювати електронні карти полів, проводити автоматичну інвентаризацію сільськогосподарських угідь, оцінювати обсяг польових робіт та контролювати їх виконання, оцінювати якість сходів та прогнозувати врожайність, перевіряти якість обробітку землі, вести екологічний моніторинг та охороняти угіддя.

"Observer-S", "МП-1" та "Phase One X24 вже довели свою ефективність при виконанні завдань військового характеру, а тепер доступні для виконання цивільних функцій у сфері сільського господарства", – підкреслив Павло Барбул, директор ДП "СпецТехноЕкспорт.

Додавши, що представлені комплекси здатні проводити моніторинг навколишнього середовища та об‘єктів інфраструктури, забезпечувати пошуково-рятувальні операції, приймати участь в охороні і спостереженні за розтягнутими об’єктами (трубопроводи, кордон, автомобільні та залізнічні дороги, лінії електропередач, тощо).

Зазначмо, що аграрна виставка "Битва титанів 2016" відбулась 22-23 вересня 2016 року. Місце проходження виставки: Київська область, Тетіївський район, с. Степове.

Нагадаємо, що керівництво ДК "Укроборонпром" та керівники провідних компаній аграрного сектору домовились про диверсифікацію виробництва та виконання програми імпортозаміщення.