До 31 травня “Антонов” планує завершити складання фюзеляжу першого з трьох Ан-178 для Збройних сил України

Державне підприємство “Антонов”, яке входить до складу Укроборонпрому, розпочало роботи з виробництва трьох військово-транспортних літаків Ан-178 для Збройних Сил України.

Сьогодні, 12 лютого, генеральний директор ДК “Укроборонпром” Юрій Гусєв разом з Віце-прем’єр-міністром – Міністром з питань стратегічних галузей промисловості Олегом Уруським відвідали ДП “Антонов” та ознайомилися з ходом робіт в рамках укладеного наприкінці 2020 року контракту з Міноборони України під держгарантії.

На сьогодні проводиться підготовка стапеля для складання фюзеляжу літака, будуються його агрегати, закінчено підготовку виробництва для виготовлення крила. До 31 травня “Антонов” планує завершити складання фюзеляжу першого з трьох Ан-178, а потім – провести стикування крила, хвостового оперення та інших елементів планера.

З метою забезпечення потреб Збройних Сил України підприємство розпочало виконувати контракт за власні кошти, однак сподівається на якнайшвидше фінансування від АТ “Укрексімбанк”. Як відомо, відповідну угоду з “Антонов” під держгарантії на замовлення трьох Ан-178 було укладено 29 грудня 2020 року. Сума контракту – майже 3 млрд гривень, термін виконання робіт – чотири роки.

“Наприкінці минулого року, в присутності та за підтримки Президента Володимира Зеленського, вперше за історію України держава замовила у ДП “Антонов” військово-транспортні літаки для потреб нашого війська. І це лише перший крок, спрямований на відродження авіаційної галузі України”, – відзначив генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв.

“Виконання цього контракту – справа честі для нашого підприємства. Тому колектив ДП “Антонов” зробить все, щоб виконати свої зобов’язання якісно та вчасно”, – наголосив в.о. генерального директора підприємства Сергій Бичков.

На сьогодні триває трансформація Концерну, учасником якого є “Антонов”. Як результат, підприємство увійде до складу "Аерокосмічного холдингу" та отримає можливість самостійно вирішувати більшість важливих питань щодо виробництва, інновацій, кадрової політики, експорту тощо. Адже ключова ідея трансформації та корпоратизації – надання максимально широких повноважень галузевим холдингам, які об’єднають підприємства Концерну за напрямками діяльності.