"ДОЗОР" НА ВАРТІ: ЗСУ ЗАМОВИЛИ ВИРОБНИЦТВО ТЕХНОЛОГІЧНОГО ВІТЧИЗНЯНОГО БРОНЕТРАНСПОРТЕРА

Український бронетранспортер "Дозор-Б" почне серійно поступати до Збройних сил України. Перший контракт уклали ДП "Львівський бронетанковий завод", що входить до складу ДК "УКРОБОРОНПРОМ", та Міністерство оборони України. Відповідно до спільного рішення, підписаного представниками ЗСУ, розробника та інших відомств, "Дозор-Б" успішно пройшов державні випробування та отримав рекомендацію від державної комісії "прийняти на озброєння".

"Прості інженери та робітники "Укроборонпрому" здійснили справжній подвиг, адже проект "Дозор-Б" в січні 2015 року існував лише на папері. Не всі були готові до наших швидких темпів, незважаючи на вимоги воєнного часу. Але якість техніки та відгуки фахівців виявилися сильнішими за бюрократичні перепони. Колектив "Укроборонпрому" дуже задоволений, що вояки отримують технологічні "Дозори" для виконання своїх бойових завдань, адже саме цих машин так бракувало армійцям", – прокоментував підписання контракту Заступник генерального директора з виробництва та авіабудування "Укроборонпрому"  Юрій Пащенко.

Бронеавтомобіль "Дозор-Б" – результат плідної праці багатьох підприємств Концерну, але центром серійного виробництва став "Львівський бронетанковий завод".

В січні 2015 року спеціалісти "ЛБТЗ"  презентували перший зразок нового бронетранспортера.

В квітні – експериментальний зразок нової бронетехніки передали військовим.

В травні отримали уточнене технічне завдання від МОУ з урахуванням досвіду ведення бойових дій на Сході країни.

1 липня, доклавши максимум зусиль, заводчани "ЛБТЗ" виконали поставлені технічні завдання, надали дослідний зразок бронетранспортеру "Дозор-Б" на технічно-матеріальне приймання військовому представництву.

17 серпня "Дозор-Б" розпочав державні випробування.

4 грудня державна комісія дійшла висновку: рекомендувати Міністерству оборони прийняти "Дозор-Б" на озброєння ЗСУ.

5 грудня 2015 в центрі столиці (на Михайлівський площі) вже була продемонстрована перша серійна партія цих машин, виготовлена власними коштами Львівського бронетанкового заводу.

"Відтак ми є свідками того, як вітчизняна промисловість за півроку освоїла виробництво нового типу бронетехніки та вже готова системно постачати "Дозор-Б" до ЗСУ", – додав Юрій Пащенко.

Бронетранспортер "Дозор-Б" – це  мобільна та технологічна бронетехніка:

–              котра здатна захистити життя 10 військових від бронебійних куль, уламків осколочно-фугасних снарядів, хімічних та радіаційних атак;

–              з сучасним озброєнням: кулеметна установка дистанційного керування БПУ-12,7 з телевізійною та тепловізійною камерами, а також кулемет НСВТ-12,7 з оптичним монокулярним перископічним прицілом;

–              що здатна уражати живу силу, легкоброньовану техніку та вести  ефективний вогонь по повітряних цілях, які летять на дозвукових швидкостях.

–              з колісною формулою 4х4, що може ефективно використовуватися для оснащення спеціальних підрозділів Збройних сил України, а також може мати модифікації: бойову, розвідувальну, медичну, командну тощо;

–              яка оснащена надійним 4-тактним дизельним двигуном Deutz потужністю 190 к.с., з турбонаддувом та трансмісією провідної світової марки Allison;

–              з найбільшим показником швидкості  серед легкої вітчизняної військової техніки – швидкість руху сягає 120 км/год;

–              що має потужний (5,5 Квт) кондиціонер з вентиляційною спроможністю 400 куб.м./год., який працює в діапазоні температур від +20˚ до +55˚С.

–              з  фільтровентиляційною установкою для очищення повітря, котре подається у відсіки, захищаючи людей від отруйних речовин, біологічних аерозолів і навіть радіоактивного пилу.

Нагадаємо, за словами Заступника генерального директора з розвитку "Укроборонпрому" Артура Херуімова, Концерн протягом 2014 року модернізував, ремонтував та відновлював техніку, щоб негайно відправити її військовим. Натомість 2015 року "Укроборонпром", в рази збільшивши виробництво озброєння та військової техніки, зосередився на виробництві нових зразків, зокрема:

–              розпочалось серійне виробництво бронетранспортерів "Дозор-Б", БТР-3 та БТР-4;

–              системно виготовляються та постачаються у війська протитанкові ракетні комплекси "Стугна-П", а також керовані ракети та високоточні боєприпаси;

–              виготовляється нове радіолокаційне та навігаційне обладнання, засоби зв’язку та радіоелектронної боротьби;

–                відбувається оснащення авіаційної техніки станціями оптико-електронного придушення "Адрос" – це надійний захист від керованих ракет з інфрачервоними головками самонаведення.

–              розроблено низку вітчизняних БПЛА та БпАК для українського війська;

–              розроблені нові зразки стрілецької (снайперська гвинтівка, портативно-оперативна гвинтівка "Гопак", модернізований танковий кулемет) та артилерійської (120 мм міномет "Молот") зброї.

–                представили новітню реактивну систему залпового вогню "Верба";

–              розроблено комплект бронемодулів швидкого монтування "Овод" задля задоволення масових потреб армії у легко броньованій техніці

–              модернізовано літаки Су-25 та Су-27 для потреб ЗСУ до стандартів НАТО.

У 2016 році "Укроборонпром" буде розвиватись в рамках стратегії "Український щит", що містись у собі акценти на високотехнологічному виробництві, переході на міжнародні стандарти (НАТО) та оснащенні армії сучасними зразками озброєння.