ДП "Авіакон" освоїв ремонт вертольотів типу Ми-14

Відновлений на Державному підприємстві "Конотопський авіаремонтний завод "Авіакон", що входить до складу ДК "Укроборонпром",  Ми-14ПЛ заступив на бойове чергування з охорони морських кордонів України.

Раніше, капітальний ремонт та ремонт з продовження встановлених показників вертольотів Ми-14ПЛ авіації Військово-Морських Сил Збройних сил України здійснювалися фахівцями ДП “Севастопольське авіаційне підприємство".

На ДП “Авіакон” здійснили дослідження з визначення технічного стану та виконали відновлювальні роботи на вертольоті  Ми-14ПЛ, який не підіймався в повітря з 1993 року. 26 грудня 2016 року на Конотопському авіаремонтному заводі були виконані випробувальні польоти вертольоту Ми-14ПЛ після відновлення, з встановленням нового ресурсу. Інженерно-технічний склад та працівники Конотопського авіаремонтного заводу, в співпраці з представниками інженерної служби військової частини, виконали надскладне завдання у найкоротший термін. Слід також зазначити, що відновлення першого вертольоту Ми-14ПЛ на ДП “Авіакон” було виконано за власні кошти підприємства.

Ми-14ПЛ є  морським багатоцільовим протичовновим засобом берегового базування. 16 березня 2017 року екіпаж  військової частини здійснив переліт відновленого Ми-14ПЛ на місце постійної дислокації, а нині цей вертоліт вже експлуатується військовими.

До кінця 2017 року ДП "Авіакон" відновить ще 2 вертольоти Ми-14 для Військово-морських сил України.