В Укроборонпромі затверджено Кодекс корпоративного управління Концерном

У Державному концерні "Укроборонпром" продовжують впроваджувати міжнародні стандарти Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) – затверджено Кодекс корпоративного управління. 

Цей документ визначає засади корпоративне управління – систему правил, практик і процесів, за допомогою яких встановлюються цілі ДК “Укроборонпром”, визначаються способи їх досягнення та відбувається моніторинг результатів господарської діяльності концерну та його підприємств-учасників. 

Зокрема, документ містить рекомендації щодо роботи наглядової ради, її комітетів та корпоративного секретаря, прав та ролі всіх стейкхолдерів Концерну, політики винагород та компенсацій, розкриття інформації про діяльність Концерну, засади сталого розвитку, вимоги до фінансової та нефінансової звітності, дивідендної політики тощо.

Кодекс описує, як краще побудувати функції внутрішнього контролю, комплаєнсу та управління ризиками, містить рекомендації до політики запобігання корупції та конфлікту інтересів, засади корпоративної етики. 

Кодекс був розроблений державним концерном “Укроборонпром” вперше. Очікується, що він стане внутрішнім стандартом корпоративного управління оборонними підприємствами державної форми власності і на його основі згодом будуть розроблені внутрішні політики та регламенти майбутніх галузевих холдингів.

Розробка кодексу є послідовним крокам нової команди Укроборонпрому, яка  впроваджує прозорі стандарти управління концерном та державними підприємствами-учасниками Укроборонпрому на підставі кращих міжнародних практик та стандартів. 

Над підготовкою тексту Кодексу працювали фахівців офісу трансформацій державного концерну та міжнародні експерти за підтримки Посольства Великої Британії в Україні та Посольства Франції в Україні. 

В основу цього Кодексу покладено Національний Кодекс корпоративного управління України.

 

2020-03-16 UOP Recommendations UKR v 2.7 AB_publication