Гендиректор "Укроборонпрому": Майбутнє ДП "Антонов" – у об’єднанні із провідним світовим авіабудівником

ДП "Антонов" має величезний потенціал, однак для нарощення експорту літаків підприємству необхідно об’єднатися із однією із провідних світових авіабудівних компаній. Здійснити це можливо шляхом створення спільного підприємства, заявив у інтерв’ю виданню The Рage Генеральний директор ДК "Укроборонпром" Айварас Абромавичус.

"Антонов" не здатний наростити експорт, якщо не зробити спільне підприємство з одним зі світових гігантів. І цю проблему потрібно вирішувати", – зауважив він.

За словами А. Абромавичуса, ДП "Антонов", попри те, що вже кілька років не виробляє нової продукції, має величезний потенціал, який необхідно використовувати якнайшвидше.

"Антонову" також потрібна доробка, сертифікація та розвиток окремо взятих модифікацій літаків, що вимагає сотні мільйонів доларів, а в деяких випадках – мільярдів. Це фінансовий ресурс, який зможе забезпечити стратегічний партнер", – додав гендиректор Концерну.

Водночас, він зазначив, що для цього необхідно передусім відновити імідж "Укроборонпрому" як надійної компанії.

А. Абромавичус також повідомив, що наразі ДК "Укроборонпром" створено лише одне спільне підприємство з іноземними партнерами. Йдеться про спільне українсько-турецьке виробництво безпілотних літальних апаратів.