Генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв: “Є повне порозуміння щодо реформування концерну”

Генеральний директор Державного концерну "Укроборонпром" Юрій Гусєв здійснив робочий візит до Харкова та відвідав ряд підприємств Концерну: Завод імені В.О. Малишева (ЗІМ), Харківське конструкторське бюро машинобудування ім. Морозова (ХКБМ), Харківський бронетанковий завод (ХБТЗ) і Харківське державне авіаційне виробниче підприємство(ХДАВП).

Юрій Гусєв також зустрівся з представниками ЗМІ та розповів про хід реформування "Укроборонпрому" тапро стан вирішення актуальних проблем харківських підприємств-учасників Концерну, які визначив Президент України.

Юрій Гусев зазначив, що після його призначення на посаду Генерального директора Концерну вже були проведені наради у Прем’єр-міністра, секретаря Ради Національної Безпеки і Оборони та з Віце-прем’єром з питань стратегічних галузей промисловості. Між усіма учасниками є повне порозуміння щодо розробки конкретного плану заходів з реформування Укроборонпрому.

“Також погоджено, що цей план заходів буде винесено і на розгляд Уряду, і на розгляд РНБО. Окрім того ми очікуємо, що на наступному тижні буде перереєстровано законопроект щодо реформування Укроборонпрому, який надасть можливість та всі інструменти для корпоратизації підприємств Концерну” – зазначив Юрій Гусєв.

Юрій Гусєв додав, що реформа Укроборонпрому передбачена стратегічними документами, які ухвалено державою протягом багатьох років. Насамперед, це передбачає Стратегія національної безпеки, чинна стратегія реформування оборонно-промислового комплексу та низка постанов уряду, починаючи з 2016 року. У них чітко зазначається, що Укроборонпром необхідно корпоратизувати, мають бути створені секторальні холдинги, а управління повинно відбуватися відповідно до стандартів ОЄСР.

Щодо виконання доручень президента по харківських бронетанкових підприємствах, то з моменту останнього візиту очільника держави до Харкова відбулися позитивні зміни.

  • Вирішено питання щодо заборгованості з виплати заробітної платні на ЗІМ і ХКБМ. В попередні роки вона становила чотири роки на ЗІМ, та шість місяців на ХКБМ. Заборгованості з заробітної платні по ХБТЗ немає.
  • ХКБМ виконав великий контракт з Міністерством оборони України (на 45 БТР-4). та Нацгвардією (виконає у 2020, 8 з 10 БТР поставлено)
  • За прогнозом, у 2020 році ЗІМ збільшить майже вдвічі збільшить обсяг виробництва і реалізації продукції.ХКБМ має добру завантаженість за контрактами на 2021 рік. (оформлені договори з МОУ щодо постачання БТР-4Е – 75 одиниць, БТР-4К – 1 одиниця, БРЕМ-4РМ – 1 одиниця.

Спільно з Віцепрем’єром зі стратегічних галузей промисловості Олегом Уруським Генеральний директор “Укроборонпрому” відвідав ДП "Харківський бронетанковий завод" (ХБТЗ)”. Підприємство виконує капітальний ремонт низки одиниць військової техніки для Збройних сил України.

Довідково.

Концепція реформування Укроборонпрому (УОП) передбачає, що у 2021 році "Укроборонпром" припинить своє існування. Залишиться 65 підприємств, які буде поділено на два холдинги – Оборонні системи та Аерокосмічний холдинг.

Підприємства УОП мають функціонувати за принципами корпоративного управління та прозорості. Холдинги матимуть наглядові ради. Впровадження ефективної системи корпоративного управління дасть змогу уникнути будь-яких корупційних ризиків.
Ключовим питанням для здійснення реформи УОП є ухвалення нового законодавства, яке дасть змогу корпоратизувати підприємства-учасники концерну, досягти їхнього фінансового оздоровлення та позбавити від боргів, які накопичувались десятиліттями.