Херсонська "Палада": унікальні композитні доки та в 25 разів збільшений чистий дохід від реалізації продукції

Херсонський державний завод "Палада", що входить до складу "Укроборонпрому", завершив 2017 рік з 233 млн грн чистого доходу від реалізації продукції. Унікальне виробництво композитних плавучих доків дозволило підприємству збагатити бюджети всіх рівнів на 60 млн грн податків.

Для порівняння, у 2014 році підприємство отримало лише 9 млн грн чистого доходу від реалізації продукції. Але системна робота менеджменту "Укроборонпрому" та ефективні переговори керівництва "Палади" на міжнародних виставках, дозволили збільшити цей показник майже в 25 разів лише за 3 роки.

У минулому році "Палада" передала замовнику док "ERENEOS", який став першим композитним доком, сертифікованим Американським бюро судноплавства, що стало першим випадком в історії суднобудування України та діяльності Бюро. Цей док вже працює в кіпрському порту Лімасола.

"ERENEOS" має вантажопідйомність у 7100 тон, довжина стапель-палуби – 120 метрів, що перевищує довжину футбольного поля. Глибина занурення доку – 12,2 метри. Його корпус виготовлений зі спеціального важкого морського суднобудівного бетону, а вежі – з суднобудівної сталі. Таке поєднання матеріалів дозволяє знизити експлуатаційні витрати в 2-2,5 рази, у порівнянні з аналогічними сталевими доками.