"Херсонський Cудмаш" – реанімовано: підприємство відновило випуск продукції

ПАТ "Херсонський завод Судмаш, що входить до складу ДК "Укроборонпром", відновив випуск продукції. Завод, який раніше спеціалізувався виключно на виготовленні продукції для суднобудування, додав до переліку своєї продукції спеціальну техніку для Державної служби України з надзвичайних ситуацій, а також комунальних служб.  Саме ця техніка є незамінною для забезпечення рятування звичайних громадян, які проживають у багатоповерхівках. Сьогодні, виготовлену вперше за 6 років, техніку, що призначена для ДСНС Луганської області, продемонстрували на території заводу.  

В останній раз з заводу нова техніка вийшла ще у 2011 році. Після цього підприємство перейшло у майже "сплячий режим". Але починаючи з 2016 року були проведені "реанімаційні" заходи та всі зусилля були направлені на розробку принципово нової продукції. Така пожежна спеціальна техніка є дійсно унікальною для України, навіть у світі її можуть випускати лише лічені країни.

Представлена до Дня Незалежності України та за участю Губернатора Херсонщини Андрія Горєєва та Генерального директора ДК "Укроборонпром" Роман Романова машина АПГП 30 дозволяє на висоті 32 метрів проводити пожежогасіння та рятувати людей з останнього поверху стандартної панельної 9-поверхівки. Цього року вже виготовляють спецтехніку для Херсонської області. Восени на заводі очікують делегацію іноземних замовників, які вже зацікавились можливостями "Судмашу".

Зараз на підприємстві працюють  над розробкою більш потужних машин, які зможуть приборкати пожежу у сучасних 20-поверхових та більш високих будівлях. Ця задача, враховуючи постійне збільшення кількості нових житлових комплексів, має більш ніж важливе значення.