"ХКБМ" "Укроборонпрому" працює над створенням нової бойової машини БМП-У та перспективного танка нового покоління

"Харківське конструкторське бюро ім. О. Морозова", що входить до складу ДК "Укроборонпром", проводить роботи зі створення бойових машин нового покоління, які мають надійти на озброєння української армії у 2020-х роках.

Конструктори та інженери "ХКБМ" зараз зосереджені на створенні БМП-У, нової бойової машини піхоти, яка має замінити БМП-1 та БМП-2. "ХКБМ" вже розроблено конструкторську документацію, а виготовлення дослідного зразка та початковий комплекс випробувань буде проходити у 2019 році.

БМП-У призначена для транспортування та вогневої підтримки сухопутних підрозділів. Вона забезпечує надійних захист екіпажу у складі 3 членів та 7 десантників. За розрахунками, рівень захисту БМП-У на 10-12% вищий за БТР-4. Окрім того, моторно-трансмісійний відсік розташований у передній частині корпусу, що гарантує більший рівень захисту екіпажу.

Для забезпечення високої маневреності та швидкості на полі бою БМП-У буде оснащуватись дизельним двигуном потужністю 735 к.с. та автоматичною трансмісією. Враховуючи масу нової бойової машини піхоти у 25-27 тон, питома потужність БМП-У знаходиться на рівні 27-29 к.с./т. Цей показник значно перевищує питому потужність БМП-1 (21-23 к.с./т.) та навіть сучасних основних бойових танків. Окрім того, на БМП-У реалзіовано подолання водних перешкод вплав.

Для озброєння БМП-У обрано новий бойовий модуль БМ-8 з поліпшеними характеристиками. Він оснащений 30-мм автоматичною гарматою, автоматичним гранатометом, кулеметом, а також керованими протитанковими ракетами "Бар‘єр".

БМП-У створюється за модульним принципом, з можливістю використання базової платформи для цілого сімейства гусеничних машин. Завдяки цьому, на базі БМП-У будуть створені командирська, командно-штабна, розвідувальна, медична, ремонтно-евакуаційна та інші машини.

Також "ХКБМ" веде роботи зі створення перспективного танка нового покоління. Комплексна робота, яка передбачає проектування абсолютно нової машини, розділена на окремі етапи. Ними передбачено створення моторно-трансмісійного відділення, розробку нових систем озброєння, боєприпасів, захисту та системи управління вогнем, а також автоматизацію більшості процесів для скорочення кількості членів екіпажу з трьох осіб, до двох.

Проведення цих робіт розраховано на декілька років, які передбачають поетапне виконання всіх ключових пунктів програми. Наразі колективом "ХКБМ" проведено попередню розробку побудови моторно-трансмісійного відділення та розрахунки основних параметрів двигуна, а також йдуть роботи з виготовлення дослідних зразків трансмісії.

Новий двигун має отримати потужність на рівні 1500 к.с., можливість працювати на різних видах палива та їх сумішах та здатність працювати при кричних температурах та кліматичних умовах. Він повинен мати компактні розміри, модульність конструкції та можливість застосування, як у задньопривідному, так і у  передньопривідному компонуванні. Завдяки цьому, двигун може бути використаний і при створенні нових зразків важкої гусеничної техніки.