"Іскра" розробляє сучасні радіолокаційні станції та розвідувальні комплекси для української армії

Фахівці КП "НВК "Іскра" розробляють сучасні радіолокаційної станції та розвідувальні комплекси, оперативно реагуючи на потреби і запити Збройних сил України.

Підприємство працює над виготовленням дослідного зразка сучасного засобу контрбатарейної боротьби, який істотно підвищує ефективність ведення бою. Його передача на державні випробування планується в 2018 році.

Також "Іскра" завершила перший етап розробки нової радіолокаційної станції виявлення повітряних об’єктів, які рухаються на малих і надмалих висотах.

З огляду на потребу Збройних сил України в засобах радіоелектронної боротьби, "Іскра" освоїла виробництво нового напрямку військової техніки – комплексу РЕБ "Мандат-Б1Е" і станції РЕБ Р-330TRC.

Комплекс "Мандат-Б1Е" був прийнятий на озброєння в 2014 році. Це сучасний комплекс радіоелектронної боротьби, призначений для моніторингу радіоелектронної обстановки і постановки радіоперешкод каналам радіозв’язку в діапазоні частот від 1,5 до 1000 МГц.

Розробником і першим виробником "Мандат" була донецька компанія ДАХК "Топаз". Оскільки виробничі площі заводу опинилися на тимчасово окупованій території України, "Іскра" взяла на себе зобов’язання з освоєння і відновлення виробництва комплексу. Зараз "Мандат" – на етапі виготовлення і буде переданий військам згідно плану.

У II кварталі 2017 року підприємство передало Збройним силам України станцію РЕБ Р-330TRC. Вона призначена для виявлення і придушення каналів радіозв’язку в діапазоні частот від 30 до 2500 МГц.

Науково-виробничий комплекс "Іскра" – казенне підприємство, що входить до складу Державного концерну "Укроборонпром". Його робота спрямована на розробку і виготовлення техніки за трьома основними напрямками: радіолокаційні станції (розробка, виготовлення, забезпечення життєвого циклу, глибока модернізації та ремонт), сучасні контрбатарейні засоби і новий для підприємства напрям – засоби радіоелектронної боротьби.

"Іскра" успішно виконує всі договірні зобов’язання перед Міністерством Оборони України. За період з 2014 по 2017 року КП "НВК" Іскра "виготовило і здало в експлуатацію 32 одиниці військової техніки, яка затребувана не тільки в Україні, а й у країнах ближнього і далекого зарубіжжя. Експорту приділяється велика увага, оскільки він є джерелом високого рівня прибутковості, що дозволяє інвестувати в розвиток виробництва.