КБ "Луч" передало армійцям дослідні зразки ракетного комплексу "Нептун"

ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", у вівторок, 15 березня, передало дослідні зразки берегового ракетного комплексу РК-360МЦ "Нептун" до складу ВМС ЗС України.

Даний комплекс був виготовлений в рамках державного контракту між Міністерством оборони України та КБ "Луч" і раніше пройшов кілька етапів дослiдно-конструкторських робіт, які завершились прийняттям на озброєння ЗСУ.

"Для нашої команди головним завданням є забезпечення українського війська якісним озброєнням та військовою технікою", – наголосив гендиректор Укроборонпрому Юрій Гусєв.

В свою чергу міністр оборони України Андрій Таран привітав передачу озброєння нового покоління.

"Завдяки спільній роботі оборонного відомства і вітчизняних підприємств вдалося виготовити озброєння нового покоління, що збільшить стримуючий потенціал та підвищить вплив України на морі. Наше домашнє завдання – замкнути "Нептуни", ракетні і патрульні катери, корвети в єдину систему оборони, яка зможе дати відсіч противнику з моря", – заявив він.

Нагадаємо, на озброєння ЗСУ комплекс "Нептун" прийнято 23 серпня 2020 року.

Наприкінці грудня 2020 року КБ "Луч" і Міністерство оборони України уклали контракт про постачання до війська у 2021 році берегових комплексів РК-360 МЦ "Нептун" у рамках Державного оборонного замовлення.

Ракетний комплекс "Нептун" – розробка конструкторів державного підприємства "Державне Київське конструкторське бюро "Луч" у співпраці з іншими підприємствами "Укроборонпрому", які входять до кластеру високоточного озброєння та боєприпасів, зокрема, ДАХК "АРТЕМ" та ДП "Жулянський машинобудівний завод "ВІЗАР".

До складу ракетного комплексу "Нептун" входять універсальна самохідна пускова установка, транспортна машина для перевезення ракет, транспортно-заряджаюча машина та командно-штабний модуль.

Фото: Міністерство оборони