Керівники “Укроборонпрому” зустрілись із працівниками заводу “Маяк”

Керівники Державного Концерну “Укроборонпром” зустрілись з представниками колективу  АТ “Завод “Маяк” щодо проблем підприємства.

Участь в зустрічі взяли заступник Генерального директора “Укроборонпрому” з управління активами Олександр Берчій та заступник Генерального директора “Укроборонпрому” зі зв’язків з органами державної влади, недержавними організаціями та міжнародними партнерами Мустафа Найєм, а також представники трудового колективу разом із директором заводу Володимиром Гавриловим

Пріоритетними для нового керівництва Концерну є два питання, що стосуються заводу “Маяк” : виплата боргів по заробітній платі та забезпечення виробництва на підприємствах.

Під час зустрічі представники Концерну наголосили, що нова команда “Укроборонпрому” активно почала розбиратись із проблемами на заводі “Маяк” та прагне якнайшвидшого їх вирішення: “Оскільки зараз завод – це підприємство, яке протягом довгого періоду систематично та свідомо заганяли в борги, в результаті майно заводу знаходиться під арештом в рамках кримінального та виконавчих проваджень, тому Концерн не може розпоряджатися ним”, – прокоментував Мустафа Найєм. 

Заручившись підтримкою Генеральної прокуратури України та органів досудового розслідування “Укроборонпром” починає інвентаризацію всього майна, яке було у власності заводу, і з’ясує законність його передачі приватним структурам.

Зокрема, Концерн вже звернувся до органів прокуратури щодо розслідування кримінального провадження, за фактом вчинення умисних дій стосовно заволодіння майном АТ "Завод "Маяк" шляхом штучного введення підприємства у неплатоспроможний стан через необґрунтоване отримання та подальше заволодіння кредитними коштами, а також спроби відчуження майна, порушення орендних договорів, реєстрації права власності тощо.

Окрім того, представники "Укроборонпрому" звернуться до органів юстиції для об’єднання всіх існуючих виконавчих проваджень. Такий крок дозволить, у випадку реалізації майна заводу, в першу чергу виплатити борги по заробітній платі та податках і лише після того розрахуватися з іншими кредиторами.

Довідка:

АТ “Завод “Маяк” – підприємство, що спеціалізується на розробці та виготовленні стрілецької зброї та її складових компонентів, артилерійської зброї, ремонту та модернізації військової техніки, а також виробництві апаратури мовного оповіщення при аварійних ситуаціях військових, цивільних літаків та гелікоптерів. У 2012 році функції з управління державним пакетом акцій ПАТ “Завод "Маяк" (розміром 100%) були передані ФДМУ до ДК “Укроборонпром”.