Керівництво "Укроборонпрому" взяло участь у спільному засіданні Комітетів Верховної Ради

12 представників Держконцерну "Укроборонпром" взяли участь у спільному засіданні Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони та Комітету Верховної Ради з протидії та запобіганню корупції, яке відбулось 23 листопада.

Під час засідання, кожен депутат отримав чіткі та аргументовані відповіді щодо діяльності Концерну, фінансування, виконання Державного оборонного замовлення, порядку проведення аудиту та контролю якості озброєння.

Окрім того, особливу увагу було приділено використанню ДК "Укроборонпромом" сучасних електронних торгівельних майданчиків. За 10 місяців 2016 року за допомогою таких систем, як Prozorro, було проведено понад 22 тисяч електронних тендерів. А з моменту використання торгівельних електронних майданчиків, що було започатковано ще у 2014 році, Концерн зекономив 712,75 мільйонів гривень.

Слід зазначити, що для деяких народних обранців стало справжньою новиною, що "Укроборонпром" не є бюджетною установою, а навпаки, віддає майже 75% свого прибутку до Державного бюджету.

"За 2 останні роки підприємства-учасники "Укроборонпрому" та сам Концерн сплатили понад 7 млрд грн. податків до бюджету", – підкреслив Генеральний директор ДК "Укроборонпром". Додавши, що Концерн не формує Державне оборонне замовлення, а є лише його сумлінним виконавцем.

Важливо наголосити, що деякі народні обранці намагались перетворити спільне засідання двох комітетів та представників Держконцерну на майданчик для власного самопіару, зачитуючи надіслані за допомогою SMS питання та тези.

Але після вирішення всіх спірних питань вдалось досягнути згоди щодо проведення перших кроків у реформуванні оборонного-комплексу України. Депутати підтвердили намір затвердити надані "Укроборонпромом" необхідні законодавчі зміни, які повинні зламати існуючу пострадянську систему у оборонній сфері. 34 законопроекти від "Укроборонпрому" дозволять значно підвищити ефективність підприємств, створити сучасні структури управління та інтегрувати міжнародні норми корпоратизації.

Прийняття таких змін законодавства є однією з умов успішного реформування оборонно-промислового комплексу України, стратегію якого ДК "Укроборонпром" ініціював під час виставки "Зброя та Безпека", яка пройшла у жовтні цього року у Києві.

Нагадаємо, що "Укроборонпром" презентував стратегію реформування оборонно-промислового комплексу Україні. Вона передбачає чіткі послідовні кроки: корпоратизацію, аудит, кластеризацію, комплексні дії захисту технологій і запуск платформи розвитку інновацій.

Корпоратизація підприємств Концерну дозволить створити прозорі структури управління, Наглядові ради, встановити єдині загальноприйняті правила, в тому числі, для міжнародних інвесторів.