Кластери "Укроборонпрому" масштабуватимуть приклад імпортозаміщення літака Ан-132

Приклад імпортозаміщення під час виробництва сучасного літака Ан-132, розробленого ДП "Антонов",  буде масштабовано в рамках роботи всіх кластерів ДК "Укроборонпром". Про це заявив Генеральний директор Держконцерну "Укроборонпром" Роман Романов.

"Ми отримали докорінно новий літак. Проте Ан-132D – це лише верхівка айсберга. Процес імпортозаміщення довга та важка процедура. Адже ми вносимо зміни до процесу виробництва, до всієї конструкторської документації. Це не так просто, як здається", – заявив очільник Держконцерну Роман Романов.

За його словами, виробничі та логістичні алгоритми, які Концерн відпрацював під час створення Ан-132, будуть застосовані в інших кластерах.

Нагадаємо, що ДП "Антонов", який входить до складу Держконцерну "Укроборонпром", продемонстрував новий легкий багатоцільовий літак Ан-132D. Літак був створений у надзвичайно стислий термін – за 1,5 роки. До створення Ан-132 залучені провідні компанії світу, серед яких Pratt&Whitney Canada та Honeywell. Це перший літак ДП "Антонов", який виробили без російських комплектуючих.

 "Укроборонпром" презентував стратегію реформування оборонно-промислового комплексу Україні. Вона передбачає чіткі послідовні кроки: корпоратизацію, аудит, кластеризацію, захист технологій і запуск платформи розвитку інновацій.

Корпоратизація підприємств Концерну дозволить створити прозорі структури управління, Наглядові ради, встановити єдині загальноприйняті правила, в тому числі, для міжнародних інвесторів.

Стратегія реформування передбачає проведення прозорого аудиту, який дозволить інвесторам об‘єктивно оцінити можливості та перспективи співпраці із оборонно-промисловим комплексом України. А також створення майданчика, який об’єднає розробників, стартапи, інвестиційні фонди і військових.

У рамках стратегії "Укроборонпром" створить 5 кластерів, із можливістю залученням приватних компаній. Підприємства будуть структуровані по видах озброєння та військової техніки: авіаційна техніка; бронетанкова техніка; суднобудування й морська техніка; радіолокація, радіозв’язок, РЕБ; високоточна зброя  й боєприпаси. За такою схемою вже створено перший аівбудівний кластер – Українська авіабудівна корпорація – на фундаменті легендарного "Антонова".