Команда Укроборонпрому представила план трансформації концерну Прем’єру та профільним міністрам

Команда ДК "Укроборонпром" на чолі з генеральним директором Айварасом Абромавичусом презентували Прем’єр-міністру України Денису Шмигалю стратегію трансформації Концерну та дорожню карту реформи. 

У зустрічі також взяли участь міністр фінансів України Сергій Марченко та міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко. 

З боку Концерну реформу презентували заступники генерального директора: Роман Бондар, Михайло Морозов, Руслан Корж та Мустафа Найєм.

Команда Концерну розповіла про реальний стан підприємств оборонної промисловості, результати тріаж-аналізу, представила  детальний план перетворень в Укроборонпромі та основні проекти законів, необхідні для реалізації трансформації підприємств Концерну у незалежні галузеві бізнес-одиниці. 

"Реформування Концерну неможливе без підтримки Кабінету міністрів. Наразі це єдина державна компанія, до якої не доходили руки жодного з попередніх Урядів. Зараз є вікно можливостей для прийняття необхідних рішень – на розгляді профільного комітету Верховної ради знаходиться ключові законопроекти, які дозволять прийняти історичне рішення щодо ліквідації пострадянського неефективного скупчення підприємств та перетворення Концерну у цивілізований бізнес", – розповів урядовцям Айварас Абромавичус.

На зустрічі також обговорювались поточні проблеми у роботі Концерну.

"Незважаючи на карантин та майже п’ятимісячну відсутність виплат по виконаних контрактах, підприємства Концерну продовжують поставляти необхідне озброєння та військову техніку в армію. Але, на жаль, наші проблеми залишаються поза фокусом уваги. Наразі Уряду передано цілу низку ініціатив, які можуть значно покращити умови роботи промисловості. Зокрема, щодо штучного обмеження прибутку виконавців Державного оборонного замовлення, бюрократичні перепони для експорту української зброї, яка складає левову частку доходів оборонних підприємств та неузгодженість відсоткових ставок по кредитах за державними гарантіями між банками та замовниками", – розповів про проблеми підприємств Мустафа Найєм. 

У свою чергу урядовці підтвердили, що Кабінет міністрів обов’язково відреагує на усі окреслені під час зустрічі проблеми і сприятиме якнайшвидшому угодженню необхідних для реформи законопроектів. 

Як відомо, раніше стратегію реформування "Укроборонпрому" презентували Офісу Президента.

Також в Укроборонпромі розповіли про результати тріаж-аналізу, за підсумками якого в Концерні розпочато реорганізацію 50 підприємств. За результатами цього аналізу в Укроборонпромі створили 3 умовні групи компаній: для розвитку, оздоровлення та перепідпорядкування.