Компанія EY допоможе “Укроборонпрому” здійснити реформу корпоративного управління

За результатами відбору французькі партнери обрали міжнародну компанію EY для реалізації проекту підтримки корпоративної реформи Державного Концерну "Укроборонпром".

Зокрема, технічну допомогу Франції буде спрямовано на форензік аудит та діагностику поточної системи корпоративного управління Концерну, розробку документів, необхідних для запровадження корпоративного управління за міжнародними стандартами на всіх підприємствах, якими управляє Концерн.

Консультанти EY братимуть участь у розробці цільової моделі корпоративного управління в Концерні та на підприємствах, розроблять спільно з офісом трансформації УОП проекти основних внутрішніх політик та кодексів, необхідних для запровадження нової архітектури операційного управління та контролю, а також створять карту бізнес-процесів першого рівня, для того щоб підвищити ефективність діяльності Концерну. Зокрема, йдеться про розробку та запровадження нової практики проведення внутрішнього аудиту та системи внутрішніх контролів; системи управління ризиками, впровадження функції комплаєнсу та антикорупційної діяльності  тощо.

Також під час проекту буде здійснено розподіл відповідальності в управлінні виробничими процесами, матеріальним забезпеченням, фінансами, персоналом та реалізацією продукції Концерну.

"Реалізація цього проекту матиме комплексний ефект на трансформацію Укроборонпрому. У Концерні вже розпочато процес створення політично-незалежних галузевих холдингів на базі провідних підприємств-учасників Укроборонпрому з прозорою та ефективною системою управління. Саме тому підтримка однієї з найкращих світових компаній у створенні сучасних механізмів управління є надважливою тому, що суттєво скорочує терміни реформи та дозволить запровадити кращі практики, які вже давно існують в компаніях-конкурентах Укроборонпрому", – розповів про деталі проекту заступник генерального директора, керівник Офісу трансформацій Укроборонпрому Роман Бондар.

"Наразі до реформи державного оборонного концерну залучені експерти, роботу яких фінансують Уряди країн-членів НАТО – Великої Британії та Франції. Також в Концерні працює група радників Інституту оборонного аналізу США на чолі з доктором Дональдом Чарльзом Вінтером. Увага, яку міжнародні партнери приділяють трансформації Укроборонпрому, свідчить про довіру та підтримку стратегії нової команди Айвараса Абромавичуса, яка будує принципово нову державну компанію", – додав він.

Також Бондар зазначив, що в Укроборонпромі вже завершено багатофакторну тріаж-оцінку підприємств-учасників Концерну, яка визначила роль кожного активу в обороні країни, наявні проблеми, експортний та інтелектуальний потенціал підприємств, стан матеріально-виробничої бази та конкурентоздатність виготовленої продукції. Результати аналізу стануть основою для розбудови майбутніх холдингів, модель управління для яких розробляють у співпраці з компанією EY. Проект триватиме протягом двох місяців, після чого результати будуть презентовані Кабінету міністрів, РНБО та профільному Комітету Верховної Ради України.
Як відомо, на початку березня Уряд Франції виділив значну фінансову підтримку на консультаційні послуги міжнародних експертів, які братимуть участь у розробці цільової моделі корпоративного управління Концерну. За результатами відбору французькі партнери обрали компанію EY для реалізації проекту.

"Команда EY, що включає міжнародних та українських експертів, сприятиме розбудові системи корпоративного управління Укроборонпрому, орієнтуючись на найкращі світові практики й стандарти. Водночас, необхідно врахувати специфіку й масштаби діяльності таким чином, щоб цільова модель управління була практичною саме для Концерну і ключових зацікавлених сторін. Ми раді брати участь в цій надзвичайно важливій реформі!", – зазначає Вікторія Шмуратко, старший менеджер відділу консультаційних послуг, EY в Україні

 

Інформація про компанію EY

EY є міжнародним лідером із аудиту, оподаткування, супроводу угод і консультування. Наші знання та якість послуг, які ми надаємо, сприяють зміцненню довіри і впевненості на ринках різних країн у всьому світі. Ми формуємо команду видатних лідерів, під чиїм управлінням наш колектив виконує взяті на себе зобов’язання. Таким чином, ми робимо суттєвий внесок у поліпшення ділового середовища в інтересах співробітників, клієнтів і суспільства в цілому.

Назва EY відноситься до глобальної організації та може відноситися до однієї чи декількох компаній, що входять до складу Ernst & Young Global Limited, кожна з яких є окремою юридичною особою. Ernst & Young Global Limited – юридична особа, створена відповідно до законодавства Великобританії, – є компанією, що обмежена відповідальністю її учасників, і не надає послуг клієнтам. Дізнайтеся більше на сайті: ey.com