Контракт з Міноборони на три літаки Ан-178 буде підписаний до кінця року – Гусєв

Сьогодні генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв відвідав Державне підприємство “Антонов”, яке входить до складу Концерну.

Юрій Гусєв разом із Міністром інфраструктури Владиславом Криклієм, заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості Тарасом Коваленком та головою парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександром Завітневичем оглянули цехи та виробничі потужності заводу, обговорили перспективні зразки вантажних літаків виробництва “Антонов” та відтворили політ за штурвалом літака в центрі моделювання та тренажерних технологій, який знаходиться на території заводу.

“Завод “Антонов” – це флагман авіабудування. Підприємство, про яке мріють сотні країн світу і котре є надбанням величезного колективу, який тут працює. У нас багато викликів, пов’язаних з питаннями нацбезпеки та оборони, держоборонзамовлення, планування випуску військово-транспортних літаків на майбутні роки. Втім, вже сьогодні я можу пообіцяти: контракт на три літаки Ан-178 буде підписаний до кінця цього року. Протягом екскурсії виробничими приміщеннями заводу ми встигли провести переговори з Укрексімбанком та отримати запевнення, що це станеться у 2020-му році. Ми зробимо для цього все можливе, а якщо потрібно, і неможливе. Позаяк це питання на особливому контролі Президента України Володимира Зеленського”,– відзначив генеральний директор Державного концерну “Укроборонпрому” Юрій Гусєв.

Водночас Юрій Гусєв наголосив, що Концерн розпочинає процес трансформації. Ключовий для старту корпоратизації підприємств Укроборонпрому законопроєкт №3822 вже зареєстрований у Верховній Раді України.

“Будуть створені нові галузеві об’єднання. Зокрема, Антонов стане центром аерокосмічного холдингу, який відкриє нові можливості: і по комплектуючим, і по спільним проєктам з відомими компаніями, і по залученню фінансів, які сьогодні неабияк потрібні. Стан, в якому знаходиться авіаційна галузь, є неприпустимим для сучасної європейської країни, – саме тому ми обговорюємо сьогодні можливості та перспективи. Антонов є особливим підприємством для країни й світу”, – підкреслив генеральний директор Укроборонпрому.

Своєю чергою в.о. генерального директора ДП “Антонов” Сергій Бичков відзначив: “Ми не претендуємо на нішу пасажирських літаків, але кращих військово-транспортних літаків у світі немає”.

Окрім того, у 32-річницю першого польоту найбільшого у світі транспортного літака “Мрія”, яку завод святкує сьогодні, Юрій Гусєв нагородив почесними відзнаками окремих працівників “Антонова”.