Корпоратизація оборонних підприємств призведе до оздоровлення галузі – Юрій Гусєв

Корпоратизація державних оборонних підприємств, яка запланована в рамках реформи Укроборонпрому, сприятиме фінансовому та виробничому оздоровленню усього оборонно-промислового комплексу (ОПК) України.

Про це 10 лютого під час пресбрифінгу з нагоди ухвалення у першому читанні законопроєкту №3822 "Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності" заявив генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв.

Очільник Концерну наголосив, що після впровадження корпоративного управління підприємства ОПК отримають можливість створювати і реалізовувати спільні проєкти та програми з міжнародними партнерами. Крім того, вони отримають можливість залучення прямих, у тому числі іноземних, інвестицій для розвитку науково-дослідної та виробничої бази.

Юрій Гусєв нагадав, що загалом на підприємствах Укроборонпрому за попередні роки накопичено боргів на суму більше 14 млрд. грн. По кожному з підприємств, яке знаходиться в незадовільному фінансовому стані, розробляються відповідні антикризові програми.

"Зокрема, нами вже розроблено законопроєкт щодо фінансового оздоровлення Харківського державного авіаційного виробничого підприємства. Його борги складають 3,8 млрд грн.", – заявив він.

Також гендиректор Укроборонпрому зазначив, що корпоратизовані підприємства отримають доступ до міжнародного трансферу технологій. Це призведе до впровадження інновацій, які дозволять виробникам ефективніше розвиватися і забезпечувати українську армію новітніми зразками озброєння та військової техніки.

"Нагадаю, що пріоритетом для нас є якісне виконання оборонного замовлення для потреб Збройних Сил. Ми працюємо над формуванням стратегії інноваційного та науково-технічного розвитку підприємств. Вже розроблено проєкт стратегії оборонно-промислового комплексу, який незабаром розглянуть на засіданні РНБО", – додав Юрій Гусєв.