Маємо створити в Україні повний цикл виробництва у літакобудуванні та оборонній промисловості – Володимир Гройсман

Україна успішно здійснила процес імпортозаміщення і має продовжити рухатися в напрямку створення повного циклу виробництва у літакобудуванні та оборонній промисловості. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи нараду з питань авіабудування, що відбулась на одному з харківських підприємств ДК "Укроборонпром"- ПАТ "ФЕД".

"Вдало пройшла робота щодо імпортозаміщення. Ми були традиційно прив’язані до економіки у тому числі Російської Федерації, зокрема у літакобудуванні, оборонному комплексі. Сьогодні ми вийшли на повне імпортозаміщення. У цілому, це більшість продукції, яка виробляється на підприємствах в Україні. Також все те, що нам не вистачає, ми можемо імпортувати в Україну з європейських країн. Але наше завдання полягає у тому, щоб ми максимально, на 100% утворили повний цикл виробництва без залежності від імпорту", – наголосив Прем’єр-міністр.

Українські підприємства сьогодні виходять на європейські та світові ринки, зауважив Глава Уряду, навівши приклади підприємств "Укроборонпрому" – Завод імені В. О. Малишева та ПАТ "ФЕД". Такі плани щодо міжнародного співробітництва свідчать, що потенціал України у цій сфері є надзвичайно великий, переконаний Глава Уряду.

"Починаючи з 2014 року, Концерн ініціював підписання 20 меморандумів із обласними та міськими державними адміністраціями підписали у сфері оборонної промисловості України. На "оборонку" України працюють вже 394 підприємства, які забезпечують роботою більше 200 тисяч фахівців. У результаті такої праці, заміщено понад 1300 агрегатів, вузлів та деталей, які до 2014 закуповувались в Росії.", – зазначивприсутній на нараді Заступник генерального директора з авіабудування та виробництва "Укроборонпрому" Володимир Коробов  Володимир Коробов.

Він також додав, що за прикладом "Укроборонпрому" така система імпортозаміщення  може бути використана в усіх галузях вітчизняної промисловості.

Учасники наради за участю Першого віце-прем’єр-міністра – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва та Віце-прем’єр-міністра України Володимира Кістіона обговорили напрацювання робочої групи щодо відродження авіаційної галузі та пропозицій необхідних рішень, що мають бути ухвалені Урядом.

Нагадаємо, що 29 листопада 2016 року під час відвідин ДП "Антонов" Володимир Гройсман провів нараду щодо стимулювання розвитку українського авіабудування. За її результатами було домовлено розробити програму відродження українського авіабудування.