Міністерство оборони України планує закуповувати новітні ракетні системи “Нептун”

Міністр оборони України Андрій Загороднюк в інтерв’ю виданню Радіо Свобода заявив про намір закуповувати у ДККБ “Луч”, що входить до складу Державного концерну “Укроборонпром”, новітніх ракетних систем “Нептун”.

Міністр наголосив на стратегічній важливості цих систем для безпеки країни та озвучив плани щодо їх закупівлі: "У нас є дуже цікаві ракетні системи. Ми минулого року восени випробували ракету "Нептун", яка розроблена на ДККБ "Луч" в Києві. Дуже цікава технологія, яка дійсно має величезні перспективи для нас, для безпеки. Розвиток ракетних, артилерійських технологій для нас – це великий пріоритет", – заявив міністр та додав, що після успішного випробування, вже цього року МОУ планує закупити ракети "Нептун".

Нагадаємо, ракетний комплекс РК-360МЦ "Нептун" розроблений ДККБ "Луч", комплекс складається з універсальної самохідної пускової установки, транспортної машини для перевезення ракет, транспортно-заряджаючої машини та командно-штабного модулю. Комплекс має стати основою мобільної системи берегової оборони України. "Нептун" вже пройшов декілька етапів вогневих випробування у 2019 році та модернізації за їх підсумками.