Міжнародний аудит ДК "Укроборонпром": прозорий, за міжнародними стандартами та принципи управління OEСD

Тендерний комітет ДК "Укроборонпром", на якому були присутні керівництво Концерну, Голова Наглядової ради Концерну Михайло Згуровський, Генеральний Секретар НАКО Олена Трегуб, а також представники Посольства США в Україні, удосконалив механізм проведення міжнародного аудиту, який буде проведений в Концерні. Незалежний аудит буде проведено згідно міжнародних стандартів, включаючи публічну звітність та доступ аудиторів до всієї необхідної інформації.

Завдяки внесеним змінам у тендерну документацію було вдосконалено кваліфікаційні вимоги до потенційних учасників закупівлі. Закріплено те, що результати надання послуг будуть викладені у публічний доступ. При цьому, публічній звітності підлягатиме і впровадження заходів з боку Наглядової ради, українських і міжнародних партнерів. Також, для забезпечення ефективності проведення аудиту, було врегульоване питання доступу аудиторів до усієї необхідної інформації.

За результатом аудиту управління підприємствами ДК "Укроборонпром" буде реформовано за принципами, які були розроблені міжнародною Організацією економічного співробітництва та розвитку – OECD.

Принципи управління державними підприємствами, які розроблені OECD, передбачають забезпечення ефективного правового регулювання діяльності державних підприємств, прозорість діяльності, чіткий розподіл обов‘язків між керівництвом та наглядовими радами, а також структуризацію взаємодії держпідприємств з органами влади та приватними компаніями. 

Завдяки цим змінам стратегію корпоративної та виробничої реструктуризації "Укроборонпрому" буде приведено до міжнародних стандартів управління. Окрім того, завдяки аудиту очікується отримати реструктуризовані активи, які будуть сформовані в декілька акціонерних холдингових компаній, кожна з яких спеціалізуватиметься на певному секторі оборонної промисловості та матиме можливість виходу на ринки капіталу.

Наразі, через внесення відповідних змін до тендерної документації, завершення першого етапу торгів очікується у червні 2018 року.