МИКОЛАЇВСЬКИЙ БРОНЕТАНКОВИЙ ЗАВОД ПЕРЕДАВ БРОНЕТЕХНІКУ ДЛЯ ПРЕЗИДЕНТСЬКОГО ПОЛКУ (ФОТО)

Державне підприємство "Миколаївський бронетанковий завод", що входить до складу Державного концерну "Укроборонпром", передало Міністерству оборони України  партію з 5 одиниць капітально відновлених броньованих розвідувальних дозорних машин з покращеними характеристиками БРДМ-2Л1. 

Це чергова партія техніки, відновлена фахівцями МБТЗ вже в рамках державного оборонного замовлення 2020 року. Бронемашини пройшли військову прийомку та відбули у розпорядження Окремого президентського полку. 

"Попри доволі пізнє контрактування та особливості роботи підприємства під час карантину, ми рухаємося за графіком та вчасно передаємо техніку нашим військовим для виконання бойових завдань. Ми регулярно спілкуємося з ними та спираємося на їх бойовий досвід, покращуючи ті чи інші характеристики бронетехніки", – зазначає директор МБТЗ Юрій Кравченко. 

В ході капітального ремонту було покращено тактико-технічні характеристики базової машини БРДМ-2. Зокрема, встановлено новітні засоби навігації та зв’язку, тепловізійну систему нічного керування; змінено розташування особового складу та покращено ергономіку машини за рахунок бокових люків із посиленим бронюванням, що пришвидшує десантування екіпажу та спрощує експлуатацію техніки, розповідає директор підприємства.

"У 2020 році Мколаївський бронетанковий запрацював з новою якістю. За перший квартал цього року на підприємстві виготовлено та відремонтовано продукції на 31,5 млн грн, що майже вдвічі більше за аналогічний період минуолого року. Бронетанковий дивізіон Концерну – один з найпотужніших. Тільки з початку року бронетанкові підприємства Укроборонпрому передали збройним силам близько 300 одиниць техніки. На сьогодні в структурі оборонпрому бронетанкові підприємства – найбільш підготовлені для об’єднання у галузевий холдинг, зараз ми прораховумо різні сценарії та формати цієї нової бізнес-одиниці та чекаємо на ухвалення відповідного законодавства, який пришвидшить процес трансформації", – розповів Ігор Фоменко, заступник Генерального директора "Укроборонпрому" з виробництва. 

Завдяки правильному плануванню та посиленим заходам безпеки, капітальне відновлення бронемашин на МБТЗ було зроблене вчасно, попри заходи національного карантину. Як і інші підприємства "Укроборонпрому", вже 2 місяці Миколаївський бронетанковий завод працює в особливому режимі: на робочі місця допускається обмежена кількість критично важливих фахівців, робота відбувається із дотриманням дистанції та посиленими заходами безпеки та санітарно-гігієнічними заходами. 

Нагадаємо, в середині квітня МБТЗ відвантажив першу партію капітально відновленої бронетехніки в рамках цьогорічного ДОЗ.

Броньована розвідувально-дозорна машина  БРДМ-2 знаходиться на озброєнні Збройних Сил України, має підвищену прохідність та призначена для ведення розвідки та супроводження конвоїв, також слугує для розміщення спеціального озброєння. 

Державне підприємство "Миколаївський бронетанковий завод" – одне із основних підприємств "Укроборонпрому", що спеціалізується на  виготовленні та модернізації броньованої колісної техніки для Збройних Сил України.