НА ЗАВОДІ МАЛИШЕВА ВСТАНОВИЛИ ВЕРСТАТ НОВОГО ПОКОЛІННЯ

На ДП "Завод ім. Малишева", який входить до складу ДК "Укроборонпром", встановили верстат плазмового різання нового покоління. Він поєднує в собі останні технології розкрою металу і компактність. Верстат зроблений на основі ЧПУ з повітряно-плазмового установкою виробництва американської компанії Hypertherm.

На новому верстаті найскладнішу деталь можна виготовити за 5-7 хвилин, тоді як раніше на це треба було витратити не менш ніж півгодини. Швидкість пропалення на ньому становить у середньому 2 секунди. Це важливо тому, що тривалий вплив високої температури за малої товщини металу може призвести до його деформації.

Як зазначив Генеральний директор Концерну "Укроборонпром" Роман Романов, сьогодні починається новий етап у розвитку української оборонної промисловості – етап науково-технічного ривка. І не випадково, що до нього приєдналося таке провідне підприємство Харківщини, як "Завод ім. Малишева".

"На зміну надійній, але застарілій спадщині СРСР приходять нові, сучасні розробки. Це означає, що ми будемо використовувати новітні технології, а наші робочі отримуватимуть найвищу зарплату в країні. І "Завод імені Малишева", де почав працювати новий американський верстат, – найкращий приклад цього. Наше майбутнє – це новітні розробки, які дозволять отримувати зброю, на голову сильнішу, ніж у конкурентів", – сказав Роман Романов.

Завдяки новому верстату продуктивність праці, за підрахунками фахівців, зросте у 5-10 разів. Крім того, розширюється спектр застосування і універсальність використання, заощаджується час і кошти, що витрачаються на техобслуговування і ремонт обладнання, а також виключається можливість похибок. А значить – скорочує виробничий цикл: за той же проміжок часу завод тепер буде виготовляти більшу кількість якісної продукції.

Устаткування призначене для різання металу різної товщини (від 2 до 80 мм) і під будь-яким кутом. На цьому верстаті може здійснюватися різання всіх видів сталі, алюмінієвих сплавів, міді, титану, чавуну та інших видів металу. Деталі фігурно вирізаються з цільного металевого листа за системою автоматизованого проектування "Інтех-Розкрій", розробленої для верстатів з ЧПК. Це робить весь процес легкокерованим.

Технологія плазмового різання дозволяє задіяти кілька листів металу одночасно на всю довжину і ширину верстата (а це 10 на 2 метри) і навіть складеними один на інший, розрізаючи їх за єдиним шаблоном. Система ЧПУ забезпечує абсолютну повторюваність виробів, які можуть відразу ж віддаватися на збірку, тому що в даному випадку шліфування практично не потрібно.

Плазмотрон, встановлений тут, з високою швидкістю і абсолютною точністю чітко по контуру, без пошкодження кромки випалює плоскі деталі будь-якої складності. А швидкість плазмового різання може в 12 разів перевищувати швидкість газокисневого (застосовувалося на заводі раніше).

Такий верстат плазмового різання більш безпечний для оточуючих, ніж його попередники. У роботі не використовуються горючі гази, виділяється мінімальна кількість тепла, немає відкритого вогню, не застосовуються газові балони. Все це значно знижує небезпеку, пов’язану з обробкою гарячого металу.

Новий верстат встановлений у рамках модернізації підприємства: переоснащення і відновлення верстатного парку.