Найбільший турбогвинтовий літак в світі Ан-22 відзначає 55 років з дня першого польоту

27 лютого 1965 року  у небо вперше здійнявся найбільший турбогвинтовий літак в світі – Ан-22.  Своє імя – "Антей" – гігантський транспортний літак отримав за ініціативою легендарного генерального конструктора Олега Антонова. У далекому 1965 році Ан-22 став справжньою сенсацією, адже на той момент це був найбільший транспортний літак в світі, з якого почалася ера будування широкофюзеляжних машин.

Цей повітряний гігант, який може вмістити 720 пасажирів або підняти в небо 80 т вантажу, успішно виконав безліч завдань у різних куточках світу. На рахунку "Антея" – 41 світовий рекорд! Інтерес та попит на цю машину зберігається і в сучасному світі, саме сьогодні  літак Ан-22 (бортовий номер UR-09307), що входить до складу повітряного флоту АТП ДП "АНТОНОВ", вилетів у свій черговий рейс.

Сьогодні, у музеї ДП "Антонов", що входить до складу Концерну "Укроборонпром", відбулося урочисте зібрання колективу підприємства та ветеранів-"антонівців". Гості згадали славетну історію створення Ан-22 та перший екіпаж "Антея" на чолі із Юрієм Курліним, який здійняв літак у небо 55 років тому. 27 лютого водночас є і днем пам’яті командира екіпажу Ан-22, легенди світової авіації Юрія Курліна, який пішов з життя два роки тому.