Недофінансування армії України не дає "Укроборонпрому" працювати на максимум


Через фактичне недофінансування Міністерства оборони України, яке склалося через відсутність законодавчих змін, потужності підприємств-учасників ДК "Укроборонпром" задіяні менш ніж на половину своїх можливостей.


Ця ситуація сталася через скорочення Державного оборонного замовлення для потреб Збройних сил України приблизно на 1,2 млрд грн., що автоматично зменшує запланований обсяг робіт із виготовлення, модернізації та поточного ремонту озброєння та техніки.


"Укроборонпром" не є бюджетною структурою, а лише виконує замовлення  Міністерства оборони України, що є пріоритетом його діяльності. Якщо депутати й надалі гальмуватимуть прийняття необхідних законодавчих ініціатив  щодо фінансування Міністерства оборони України, вони залишать без роботи цілу галузь", – пояснив Генеральний директор Концерну Роман Романов.


Окрім того, за підсумками 9 місяців із 105 підприємств-учасників Концерну, які знаходяться на підконтрольній території України, не є прибутковими 49 підприємств у зв‘язку із неповним фінансуванням Міноборони, яке для "Укроборонпрому" є замовником робіт.


А невиконання фінансування Міністерства оборони України у обсягах затверджених Державним бюджетом України не дозволяє планувати ефективне використання потужності підприємств протягом року.
Наразі під загрозою відправлення у тимчасову неоплачувану відпуску знаходяться близько 500 робітників ДП "Житомирський Бронетанковий Завод" та 150 робітників ДП "Львівський Бронетанковий Завод".


Зазначимо, що Державний концерн “Укроборонпром” виконує роботи для Збройних сил України лише у розмірі 32,6% відсотків від всіх запланованих призначень на Державне оборонне замовлення. З розподілених державою 13,5 мільярдів гривень, які спрямовані на ремонт, модернізацію і виготовлення нового озброєння, ДК "Укроборонпром" отримав замовлення лише на 4,4 мільярда гривень. З цих коштів 1,6 мільярдів було направлено на ремонт техніки, а 2,8 – на створення нових зразків озброєння.
Нагадаємо, що у цьому році "Укроборонпром" розробив та представив новітні зразки озброєння для українського війська, а саме: безпілотний мінібронетраспортер "Фантом", БпАК "Горлиця", самохідний мінометний комплекс, вітчизняні міномети за стандартами НАТО, бойові модулі "Тайпан", "Вій" та "Дуплет".