НОВИЙ ЛІТАК "АНТОНОВА" ОСНАСТЯТЬ ДВИГУНАМИ ВІД PRATT&WHITNEY CANADA

5 жовтня 2015 року ДП "АНТОНОВ", що входить до складу ДК "УКРОБОРОНПРОМ", та Pratt&Whitney Canada (P&WC) підписали угоду на оснащення двигунами літака−демонстратора Ан−132D. Згідно з умовами договору поставка двох двигунів PW150A передбачена в квітні 2016 року. Перший політ Ан−132D з цими двигунами заплановано на кінець того ж року.

Програма легкого багатоцільового літака нового покоління Ан−132 реалізується
ДП "АНТОНОВ" за участю "KACST" (Центра наукових досліджень та технологій імені короля Абдулазіза), Королівство Саудівська Аравія.

Перший віце−президент ДП "АНТОНОВ" Олександр Коцюба зазначив: "Відбулася знакова подія не тільки для програми Ан−132, а й для авіаційної галузі України в цілому. За нашими оцінками, на період з 2018 по 2025 роки потреба світового ринку в таких літаках складає більше 200 одиниць. Ми виходимо на новий рівень міжнародного партнерства та якості наших літаків. Двигун – це серце літака, і ми впевнені в надійності нового транспортника "АН".

"Ми задоволені тим, що "АНТОНОВ" обрав нас як постачальника двигунів на
Ан−132D. PW150A належить до сімейства двигунів PW100, перевірених робочих "коней", відомих їхніми високими ресурсами та надійністю. Це захоплююча, високо потенційна програма для "АНТОНОВ" та P&WC, тож ми прагнемо повністю реалізувати цей потенціал
", − зауважив Річард Дюссо (Richard Dussault), віце−президент з маркетингу P&WC.Беручи до уваги високий потенціал програми, розрахованої на тривалий час, обсяг замовлення на двигуни PW150A оцінюється в 400 одиниць.

Ан−132, призначений для польотів на близько та середньомагістральних маршрутах, буде виконувати широкий спектр задач з перевезення вантажів, а також передбачає різні конфігурації кабіни. Літак матиме крейсерську швидкість у 500 км/год та максимальну висоту крейсерського полоту 9000 м з найбільшим навантаженням в 9,2 т.

На ринку турбогвинтових двигунів для регіональних літаків сімейство PW100, створене на основі поєднання найновітніших та перевірених передових технологій, пропонує найнижчу витрату пального та найнижчий рівень емісії вуглецю. PW100, представлений у 38 моделях потужністю від 1800 к.с. до більш ніж 5000 к.с., забезпечує широкий спектр застосування. Ці двигуни працюють у більш ніж 500 експлуатантів 130 країн світу. З 1984 року, коли ці двигуни були введені до експлуатації, побудовано понад 8000 двигунів PW100/150, які акумулювали більше 165 мільйонів льотних годин. PW100 продемонстрували свою ефективність у оснащенні регіональних літаків, літаків для патрулювання берегової зони, протипожежних та транспортних літаків.

Загалом до складу Концерну входить понад 20 підприємств авіаційної галузі. За результатами ефективної діяльності підприємств ДК "УКРОБОРОНПРОМ" Уряд прийняв рішення передати в його управління ДП "АНТОНОВ", Харківське державне авіаційне виробниче підприємство та ДП "Завод 410 ЦА".